• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį paskelbti stojimo į kolegijas rezultatai rodo, kad daugiausia vadinamųjų "studijų krepšelių" gavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos verslo ir technologijų, Vilniaus technologijų ir dizaino, Šiaulių bei Panevėžio kolegijos.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) duomenimis, bendrojo priėmimo į kolegijas etape dalyvavo 12 tūkst. 367 stojantieji. Kvietimo studijuoti valstybės finansuojamose vietose kolegijose sulaukė 8 tūkst. 297 asmenys. Dar 3 tūkst. 295 studijuos savo lėšomis.

REKLAMA

Vilniaus kolegijoje į valstybės finansuojamas vietas pakviesta studijuoti 1 tūkst. 756, Kauno kolegijoje - 1 tūkst. 699, Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijoje - 580, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje - 515 Šiaulių kolegija - 492, Panevėžio kolegijoje - 362 asmenų.

Klaipėdos kolegija gavo 309, Kauno technikos kolegija - 311, Utenos kolegija - 343, Vilniaus teisės ir verslo kolegija - 325, Marijampolės kolegija - 276, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla - 281, Žemaitijos kolegija - 196, Alytaus kolegija - 181, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija - 131, Klaipėdos verslo kolegija - 104, Socialinių mokslų kolegija - 138 valstybės finansuojamas vietas.

REKLAMA
REKLAMA

Mažiausiai valstybės finansuojamų vietų gavo šios kolegijos: Mykolo Romerio universitetas - 30 vietų, Šiaurės Lietuvos kolegija - 41, V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla - 44, Vakarų Lietuvos verslo kolegija - 58, Vilniaus dizaino kolegija - 30, Vilniaus kooperacijos kolegija - 67, Vilniaus verslo kolegija - 28 vietas.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, kolegijos - jaunas, bet labai perspektyvus sektorius, sudarantis realią konkurenciją universitetams. Jos teigimu, priėmimo į kolegijas rezultatai yra vertintini teigiami, nes buvo išdalinta didžioji dalis "studijų krepšelių", o kelios kolegijos surinko maksimalų "krepšelių" skaičių. Be to, stojantieji galės pretenduoti į likusias valstybės apmokamas vietas kolegijose per papildomą priėmimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kolegijos, palyginus su universitetais, yra jaunas, tačiau labai perspektyvus sektorius. Jau dabar matome stiprių kolegijų, kurios sudaro realią konkurenciją universitetams. Daug stojančiųjų šiemet sulaukė regioninės kolegijos - pavyzdžiui, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje Klaipėdoje ir Šiaulių kolegijoje už valstybės lėšas studijuos daugiau pirmakursių nei pernai.

REKLAMA

Geriausia kitų valstybių praktika ir Lietuvos rinkos situacija rodo, kad koleginis išsilavinimas yra perspektyvus, stengsimės ir ateityje sudaryti sąlygas stiprėti koleginiam sektoriui, šioms aukštosioms mokykloms ieškoti geriausių sprendimų dėl studijų kokybės ir būti dar patrauklesnėms studijuojantiems", - sakė švietimo ir mokslo viceministrė.

REKLAMA

Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 aukštosios mokyklos - 20 universitetų ir 24 kolegijos. Pernai bendrajame priėmime dalyvavo 17 universitetų ir 2 kolegijos. Kvietimo studijuoti nemokamose vietose universitetuose sulaukė 11 tūkst. 566 stojančiųjų. Kolegijose Švietimo ir mokslo ministerija šiemet planuoja finansuoti 10 tūkst. vietų.

Rugpjūčio 5-8 dienomis bus galima pateikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime į valstybės finansuojamas kolegijų vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų