• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkimų rezultatai turėjo tam tikros įtakos ir visuomenės nuomonės svyravimams. Pasirodo, puikūs Socialdemokratų ir Darbo partijų rezultatai po pirmojo rinkimų turo sudavė smūgį dabartinės Seimo pirmininkės Irenos Degutienės reitingams, vertinant tinkamumą užimti ministro pirmininko postą.

Rinkimų rezultatai turėjo tam tikros įtakos ir visuomenės nuomonės svyravimams. Pasirodo, puikūs Socialdemokratų ir Darbo partijų rezultatai po pirmojo rinkimų turo sudavė smūgį dabartinės Seimo pirmininkės Irenos Degutienės reitingams, vertinant tinkamumą užimti ministro pirmininko postą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalo delfi.lt užsakymu spalio 18-24 d. atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelis gyventojų mano, kad I. Degutienė jau nėra tinkamiausias žmogus užimti premjero postą. Rugsėjo mėnesį 14,8 proc. respondentų manė, kad būtent ši, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė yra tinkama užimti šias pareigas, tuo tarpu, spalio mėnesį šios nuomonės laikėsi tik 6,3 proc. apklausos respondentų.

REKLAMA

O štai Algirdo Butkevičiaus reitingai smarkiai šoktelėjo – rugsėjį jo tinkamumą pripažino 15 proc. apklausos respondentų, o spalį – net 26,8 proc. Pakilo ir „darbiečio“ Viktoro Uspaskicho reitingai. Rugsėjį jį premjeru matė 12,5 proc., o spalį – jau 15,8 proc. apklaustųjų.

A. Kulakauskas: žmonės neturi tvirtos nuomonės

Politologo Antano Kulakausko nuomone, dauguma žmonių linkę palaikyti politiškai labiausiai tikėtiną kandidatą. „Akivaizdu, kad keičiasi valdančioji dauguma, su jos lyderiu žmonės ir sieja ateitį, o tai reiškia, kad didelė dalis žmonių savo tvirtesnės nuomonės neturėjo ir neturi“, - teigė jis naujienų portalui Balsas.lt. Pasak jo, dabar tauta orientuojasi į tuos, kuriais labiausiai pasitiki, todėl su jais ir sieja savo viltis ir lūkesčius.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas teigė, kad skandalas dėl I. Degutienės slaptai įrašytų žodžių apie tai, kad ji jaučia prezidentės spaudimą, neturėjo didelės įtakos apklausų rezultatams.

Žmonės renkasi laiminčius

„Gal turėjo šiokios tokios įtakos, tam tikras nusivylimas viena iš lyderių, kuri pati jaučiasi politiškai “neįgali“ arba priklausoma, daliai žmonių, kurie turėjo vilčių, kad vyks kažkokios permainos ir tikisi didesnių, negu iš tiesų verta tikėtis“, - svarstė jis. Anot A. Kulakausko, A. Butkevičiaus populiarumas išaugo su jo potencialiu atsiradimu valdžioje, be to, būdamas opozicijos lyderiu jis visada buvo reitinguojamas sąrašuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi A. Butkevičius yra partijos, turinčios daugiausiai mandatų Seime, lyderis, tai respondentai ir vertina jį kaip realiausią kandidatą į ministrus pirmininkus“, - socialdemokratų lyderio “tinkamumo" išaugimą paaiškino politologas Algis Krupavičius.

Jo manymu, natūralu, kad respondentai renkasi laiminčių partijų respondentus.

„Žmonės vertina realiai, kas gali būti, ne tik pagal simpatijas, bet realiai, kas galėtų užimti. Šiaip teorijų ir svarstymų gali būti įvairių.  Respondentai vertina realybę Lietuvoje ir renkasi iš tų kandidatų, kurie ne tik teoriškai, bet ir praktiškai į tą postą galėtų pretenduoti“, - dėstė savo nuomonę jis.

REKLAMA

Politologas pabrėžė, kad A. Butkevičius yra tas politikas, kuris yra realiausias kandidatas, dėl to ir jo vertinimai išaugę.

Populiari, nes ne A. Kubilius?

I. Degutienės populiarumą rugsėjo mėnesį jis paaiškino paprastai: ji yra viena iš dviejų valdančiosios partijos lyderių. Dabartinis premjeras Andrius Kubilius visuomenėje nėra populiarus, todėl I. Degutienės asmenyje žmonės įžvelgė tam tikrą alternatyvą.

„Ji turėjo nemenkus lūkesčius dėl galimybės užimti ministro pirmininko postą“, - tikino jis.

Politologo vertinimu, slaptai darytų įrašų, kuriuose I. Degutienė nelabai teigiamai atsiliepia apie šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę, paviešinimas negalėjo turėti įtakos visuomenės nuomonei.

REKLAMA

„Dar ne, nes „Lietuviškasis votergeitas“ užgesintas, ar jis taps rimtu tyrimo objektu, kol kas nėra aišku“, - akcentavo jis.

Toks gyventojų nuomonės pokytis nėra netikėtas, - pritaria Politikos analizės ir tyrimų instituto vadovas Marius Ulozas. „I.Degutienės populiarumą sąlygojo premjero A.Kubiliaus nepopuliarumas, ji atrodė kaip geriausia alternatyva tos pačios partijos, koalicijos kontekste.

Rinkimų metu nemažai žmonių pareiškė, kad jei nori kitokios politikos, todėl natūralu, kad ir premjero pozicijoje mato kitus žmones, neprisirišdami prie buvusios koalicijos lyderių. Manau, kad ilgainiui jos populiarumas dar labiau kris, kadangi nepanašu, kad ji užimtų aukštą ir matomą poziciją naująjame Seime, o pastarieji skandalai kai pokalbiuose užsimina apie valstybės užvaldymą, bet realiai nieko nedaro – rodo jos neryžtingumą. Manau, kad jau poros mėnesių bėgyje A. Kubiliaus palaikymo reitingai kils ir aplenks I.Degutienės, nes jisai įkūnys opoziciją, priešingybę naujai besiformuojančiai valdančiai daugumai bei centro-kairiosioms jėgoms," - mano jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų