Kodėl politikai nekalba apie šeimą? Svarstymas neįtikėtinai stringa dėl keletos institucijų veiklos

 Parlamentinės grupės „Už šeimą“ nariai kaltina Vyriausybę tyčia vilkinant Konstitucijos pataisos, šeimą siejančią su santuoka, svarstymą Seime.

„Vyriausybė šiuo metu yra vienas iš pagrindinių stabdžių, kaip ir Konstitucijos komisija, čia Seimo struktūra. Bet be Vyriausybės išvados šio įstatymo negalima svarstyti“, - ketvirtadienį per spaudos konferenciją Seime sakė grupės pirmininkas konservatorius Rimantas Dagys.

Jis Seimo pavasario sesijoje pasigedo Konstitucijos pataisos projekto įtraukimo į darbotvarkę. Įtarimų dėl vilkinimo sukėlė ir tai, kad Vyriausybė iki šiol nėra pateikusi išvados dėl minėto projekto, o Konstitucijos komisija tik birželio 2 dieną nutarė rengti klausymus šia tema.

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Šis svarstymas neįtikėtinai stringa ir stringa dėl keletos institucijų veiklos. Iki šiol nepaisant to, kad numatytas mėnesio terminas, neturime Vyriausybės išvados“, - pabrėžė R.Dagys.

Konstitucijos keitimo projektui po pateikimo Seimas pritarė pernai gruodį.

„Vyriausybė drąsiai kalba apie šeimos politiką, tiesa, skiria tam tik 500 tūkst. litų metams. Bet savo išvados nėra paskelbusi. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra kuriozines išvadas parašiusi - pasak jos, teiginys, kad šeima kuriama vyro ir moters sąjungos pagrindu neturi teisinės logikos“, - kalbėjo konservatorius.

Jam pritarė ir kita parlamentinės grupės valstiečių ir žaliųjų atstovė Rima Baškienė. Anot jos, politikai kalbėti apie šeimą vengia prieš rinkimus, kad nereikėtų išsakyti neva tikrosios pozicijos.

„Akivaizdu, kad rinkimai tapo akcentu, jog bijomasi pasakyti savo tikrąją poziciją, tikrąjį požiūrį į šeimos politiką. Noras patikti rinkėjams slepiant savo nuomonę iš tikrųjų yra negraži pozicija“, - sakė parlamentarė.

Ji akcentavo, kad Konstitucijos pataisa „orientuota į mūsų valstybės išlikimą, į mūsų valstybės garantą, nes vyro ir moters santuokos pagrindu sukurta šeima nekelia jokių abejonių“.

REKLAMA

Parlamentas pernai gruodį pradėjo svarstyti siūlymą, kad Konstitucijos 38 straipsnis būtų papildytas nuostatomis, jog „šeima sukuriama sudarius santuoką“ ir „šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) yra parengusi Vyriausybės išvados projektą, kad dėl tokio siūlomo reguliavimo kartu gyvenantys asmenys, neužregistravę santuokos ir neturintys vaikų, gali patirti diskriminaciją, nes, pavyzdžiui, netektų Konstitucijos 22 straipsnio 4 dalies garantuojamos apsaugos nuo savavališko ir neteisėto kišimosi į šeiminį gyvenimą, galėtų būti verčiami duoti parodymus prieš sugyventinius, nebūtų globojami ar aprūpinami, jei sugyventinis žūtų ar mirtų eidamas karo tarnybą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų