REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš mėnesį Kaune buvo dingusi mažametė mergaitė šis įvykis tuo metu sukrėtė Lietuvą, tačiau taip pat parodė ir neregėtą gyventojų vieningumą, ieškant dingusios mergaitės. Galiausiai mergaitė buvo rasta garaže, kur, kaip paaiškėjo, ji buvo pagrobta Gedimino Filipavičiaus. Kauno policijos vadas Mindaugas Baršys portalui LRT.lt  papasakojo, jog mergaitės pagrobimo versija kilo po to, kai viena gyventoja pranešė girdėjusi mergaitės klyksmą.  

Prieš mėnesį Kaune buvo dingusi mažametė mergaitė šis įvykis tuo metu sukrėtė Lietuvą, tačiau taip pat parodė ir neregėtą gyventojų vieningumą, ieškant dingusios mergaitės. Galiausiai mergaitė buvo rasta garaže, kur, kaip paaiškėjo, ji buvo pagrobta Gedimino Filipavičiaus. Kauno policijos vadas Mindaugas Baršys portalui LRT.lt  papasakojo, jog mergaitės pagrobimo versija kilo po to, kai viena gyventoja pranešė girdėjusi mergaitės klyksmą.  

REKLAMA

Dingusios mažametės paieška buvo paskelbta prieš maždaug mėnesį – ji dingo sausio 7 d. Namo ji negrįžo po to, kai į parduotuvę išėjo nupirkti baterijų. Policijai paskelbus apie mergaitės dingimą, prie mergaitės paieškos prisijungė šimtai savanorių. Galiausiai mergaitė buvo rasta naktį sausio 9 d. – garaže, esančiame Technikos gatvėje.

Kaip vėliau paaiškėjo, pagrobimu įtariamas kaunietis Gediminas Filipavičius – šiuo metu jis sulaikytas trijų mėnesių laikotarpiui, yra teisiamas ir už kelis kitus administracinius nusižengimus.

REKLAMA
REKLAMA

Viską pakeitė pranešimas apie klyksmą

Tuo metu buvo svarstomos įvairios versijos – neatmesta ir galimybė, kad mergaitė jau nebėra gyva, ar buvo išvežta į užsienį. Kauno policijos vadas Mindaugas Baršys atskleidė, kaip policija suprato, kad mergaitė buvo pagrobta.  

REKLAMA

„Pagrobimo versiją pradėjome tikrinti, kai viena gyventoja pranešė girdėjusi klykiančią mergaitę, tai buvo prieš 23 val. Paveikslas susidėjo, kai pamatėme, kad ir į autobusą neįlipo, ir niekur nenuvažiavo, tada ir pradėjome,  portalui LRT.lt sakė M. Baršys.

Jis taip pat pabrėžė, kad pagrobimo scenarijus buvo ne vienintelis, kurį svarstė pareigūnai. Anot jo, būta ir kitokių versijų, pavyzdžiui, kad vaikas galėjo kur nors įkristi, todėl prie paieškų prisijungusių gyventojų pagalba labai svarbi.

Anot Kauno policijos vadovo, mergaitės šauksmas girdėtas šalia pagrobimo vietos.

Mergaitė viena išėjo iš močiutės pirkti baterijų

Primenama, kad 9-metė mergaitė dingo sausio 7-ąją, kai išėjo iš namų Kaune, ir nuėjo iki autobuso stotelės.

REKLAMA
REKLAMA

Mergaitė išėjo iš močiutės, bet tėvai buvo informuoti, kad dukra vyks į „Girstutį“ pirkti baterijų žaidimų konsolei. Iš namų ji išėjo apie 16.30 valandą o apie 17 valandą viena moteris pastebėjo rėkiančią mergaitę ir vyrą. Ji perdavė informaciją policijai. Mergaitės pasigesta apie 19 valandą, tuomet pradėta jos paieška. Iš viso šeimoje auga 3 vaikai, o ši mergaitė iš vaikų yra vyriausia.

Po pagrobimo įtariamasis mėtė pėdas, kad jį būtų sunkiau susekti, galimai vežiojo vaiką kampais ir pakampėmis. „Mūsų duomenimis, iš stotelės mergaitė buvo įsodinta į automobilį ir išvežta. Dabar kaip jinai buvo vežiojama dar irgi tam tikrų klausimų kyla“, – po vaiko suradimo kalbėjo Renatas Požėla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo įtariamojo tapatybė

Prokurorai ir policija neviešina įtariamojo pavardės, tačiau portalo tv3.lt šaltiniai patvirtino, kad mergaitės pagrobimu įtariamas 42-ejų metų amžiaus Gediminas Filipavičius.

Šis asmuo yra gimęs 1981 m. lapkričio 7-ąją.  Kaunietis yra „Šiaurės garažų“ vienintelis akcininkas. Pagrindinė įmonės veikla yra autoservisai.

Šiaurės garažuose Speigo gatvėje policija atliko paieškas, bet 9-metė mergaitė rasta viename garažų Technikos gatvėje, kur įtariamasis buvo įsirengęs gyvenamąjį būstą garažo rūsyje. Policija garažų vidų įvardijo kaip tokį, kuris tinka tenkinti asmens fantazijoms, bet nuo konkretesnių apibūdinimų susilaikė. 

REKLAMA

 Naktį iš antradienio į trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėdamas žurnalistams generalinis policijos komisaras Renatas Požėla patvirtino, kad įtariamasis iš Technikos gatvės, kuris rastas su pagrobtą mergaite, ir Šiaurės garažai yra susiję. 

„Ar tas asmuo, kuris buvo sulaikytas Technikos gatvėje, ir Šiaurės prospekto garažai, yra kažkaip susiję, ar čia visiškai nesusiję tos istorijos“, – spaudos konferencijoje paklausė žurnalistė.

„Susiję“, – tiek teatsakė R. Požėla. Šiaurės prospektas ir Speigo gatvės yra šalia. 

Įtariamasis jau veržiasi į laisvę

Kauno apylinkės teismo 2024 m. sausio 9 d. nutartimi įtariamajam buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas už akių, esant pagrįstam manymui, jog jis bėgs (slėpsis) nuo pareigūnų, trukdys procesui ir darys naujas nusikalstamas veikas. Įtariamasis buvo laikinai sulaikytas 2024 m. sausio 9 d. vakare.

REKLAMA

Kauno apylinkės teismo 2024 m. sausio 10 d. nutartimi buvo palikta galioti Kauno apylinkės teismo 2024 m. sausio 9 d. nutartis, kuria G. Filipavičiui buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, ir nustatytas suėmimo terminas 3 mėnesiams, terminą skaičiuojant nuo įtariamojo laikino sulaikymo dienos.

Minėtą nutartį įtariamojo gynėjas prašė panaikinti ir skirti švelnesnes kardomąsias priemones – namų areštą ir intensyvią priežiūrą.

Neviešo teismo posėdžio metu prokuroras prašė įtariamojo gynėjo skundą atmesti kaip nepagrįstą, o įtariamojo gynėjas – tenkinti. Išnagrinėjusi skundo argumentus, skundžiamą teismo nutartį ir visą pateiktą medžiagą, Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad Kauno apylinkės teismo 2024 m. sausio 10 d. nutartis yra teisinga ir teisėta, griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo terminas paliktas galioti pagrįstai, esant įstatyme numatytiems pagrindams ir sąlygoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nagrinėjamos dar kelios administracinės bylos

Iki šiol G. Filipavičius nebuvo teistas, bet buvo baustas administracine tvarka. Kauno apylinkės teismas nurodė, kad šiuo metu nagrinėjama su G. Filipavičiumi susijusi byla dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

Remiantis pateiktais duomenimis, 2023 m. rugpjūčio 22 d. G. Filipavičius viešoje vietoje, girdint kitiems asmenims, galimai iškeikė nukentėjusiąją necenzūriniais žodžiais ir ją įžeidinėjo, dėl ko aplinkiniai asmenys galėjo patirti nepatogumus, jaustis nesaugiai ir galėjo būti sutrikdyta jų rimtis. Policija tuomet G. Filipavičiui skyrė 80 eurų baudą, bet kaunietis nusprendė ginčytis su policija teisme ir sprendimą apskundė. 

REKLAMA

Teisme nagrinėjama dar viena byla, kurioje G. Filipavičius taip pat nesutiko su policijos sprendimu paskirti jam kitą 80 eurų baudą už dar vieną nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą. Remiantis bylos duomenimis, tuomet G. Filipavičius su traktoriumi rovė kelmus ir tokiu būdu galimai sukėlė triukšmą, trikdė aplinkinių gyventojų poilsį ir ramybę.

Trečioji šiuo metu teisme nagrinėjama administracinė byla irgi susijusi su baudos skyrimu ir nedideliu viešosios rimties trikdymu. Pasirodo, 2023 m. rugpjūčio 27 d. prie pat gyvenamojo daugiabučio namo Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, dirbdamas su miniekskavatoriumi, kėlė triukšmą ir vibraciją, kuriais galėjo būti trikdoma šalia gyvenančių asmenų ramybė bei poilsis. G. Filipavičiui ir vėl skirta 80 eurų bauda. 

REKLAMA

Tačiau šįkart bauda įtariamasis veikiausiai neatsipirks, nes manoma, kas sausio 7-ąją jis iš stotelės Kaune, Chemijos gatvėje pagrobė 9-erių metų mergaitę, kuri buvo rasta sausio 9-osios vėlų vakarą garaže Technikos gatvėje. Įsiveržus „Aro“ pareigūnams, pagrobėjams buvo sulaikytas, o kartu rasta mergaitė perduota medikams bei šeimai. 

Teismas leido suimti G. Filipavičių ilgiausia 3 mėnesių terminui, bet prireikus suėmimo terminas gali būti tęsiamas. Už vaiko pagrobimą įtariamajam gresia laisvės atėmimas iki 8-erių metų. Bet prokurorai ir policija teigia, kad ikiteisminiam tyrimui vystantis įtarimų sąrašas gali plėstis. Prokurorai ketina prašyti įvertinti ir vyro psichinę būklę. 

Vualia - Pulitcerio jums premiją už tų pačių faktelių pateikimą, be jokių naujų duomenų, vis su kita antrašte jau 40 kartą... Vis labiau nusiviliu šituo portaliuku... Nėra dienos, kad nepradėtų nuo gąsdinimo bet kokiomis baudomis, dabar + karais ir nevalkiotų kokios labiau rezonansinės temos, su 100 straipsnių, pateikiant vienus ir tuos pačius faktus, tik kepant skirtingas antraštes.. gėda..
ši beprasmė rašliava? gal redaktorių atminties sutrikimai kamuoja?
Gaila kad panaikinta mirties bausme. Visus pedofilus kart .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų