Klimatologas apie tai, kokių orų tikėtis: o per Kalėdas sniego galime ir nesulaukti

Lietuvoje, panašu, kad ruduo jau rado savo vietą. Ilgą laiką šalyje vyrauja pakankamai vėsūs, drėgni orai. Dangų aptraukę pilki lietaus debesys niekur nesitraukia, o naktimis jie pažeria ir kritulių. Dar pirmadienį sinoptikai pranešė, kad netrukus šalyje sulauksime pirmojo sniego, kurio kai kur bus net virš 5 centimetrų.

Antradienio naktis Lietuvoje staigmenų nepateikė, tačiau kaip teigia klimatologas Doc. Dr. Gintautas Stankūnavičius, Baltarusijoje, visai netoli Lietuvos, sniego jau buvo, ir pakankamai nemažai.

Apie tai, kokių orų sulauksime mūsų šalyje, G. Stankūnavičius kalba nedrąsiai, nes, anot jo, prognozės dabar itin greitai kinta:

„Pradžioje labai drąsiai kalbėjau apie prognozes, bet dabar matau, kad tos prognozės greitai keičiasi. Tai reiškia, kad didelio masto procesai, sakykime, virš Atlanto vandenyno, jie keičiasi ir nėra užtikrinti. Jei drąsiai kalbėti, tai gaunasi toks pranašavimas. “

Tiesa, klimatologas vis tiek atkreipė dėmesį į tai, kad Europoje sudarytos prognozės 50-čiai dienų į priekį rodo, jog bent jau žiemos pradžia, gruodžio mėnuo, bus šiltesnis, nei yra įprasta. Tikėtina, kad ir per Kalėdas sniego galime nesulaukti.

„Sniego ir per šias Kalėdas galime nesulaukti, bet prognozės, jos greitai keičiasi. Kol kas ilgalaikis prognozavimas yra labai arti būrimo salonų rezultatų. Ilgalaikės prognozės nepasikeitė. Jos rodo, kad ir gruodžio pradžia bus šiltesnė už daugiametę normą tiek Baltijos regione, tiek Šiaurės Europoje. Ir negaliu nieko teigti, nes viskas gali pasikeisti“, – pasakojo Doc. Dr. G. Stankūnavičius.

Prakalbus apie artimiausių dienų, savaičių orus klimatologas tikino, kad netrukus Lietuvos ims vyrauti rudens pabaigai būdingi orai. Jų turėtume sulaukti jau savaitės pabaigoje. O sniegas, net jei jo ir sulauksime, greitai ištirps.

REKLAMA

„Netrukus sulauksime normalaus oro lapkričio antrai pusei, kuris yra būdingas šiam laikui. Ir pernai, ir užpernai šaltuko normalesnio nesulaukėme. Jo paskutinį kartą gal buvo 2016-ais metais. Gal jau net savaitgalį pamatysime atvėsimą. Stiprios neigiamos temperatūros iki kitos savaitės antros pusės, pabaigos aš nematau. Keliais laipsniai žemiau nulio bus, tai, be abejo, kad tas sniegas sausas negali būti. Jis bus šlapias.“

Sinoptikai pirmadienį pranešė, kad netrukus šalyje lietų gali pakeisti ir pirmasis sniegas. Kai kur jo gali būti net virš 5 centimetrų.

„Ateinančią naktį (antradienio naktį – aut. past.) bus lietaus, o rytiniame šalies pakraštyje sulauksime šlapdribos. Šį kartą sniego dangos potencialas yra iki 1-2 cm (raudonai apibrauktoje teritorijoje). Visai šalia Baltarusijoje gali pabalinti dar geriau, vietomis virš 5 cm sniego“, – tikinama pirmadienį paskelbtame įraše.

Tuo metu sinoptikas Naglis Šulija pirmadienį kalbėjo, kad kai kuriose Lietuvos vietose oras šils net iki 9 laipsnių šilumos.

„Kitaip tariant, bus šlapia ir vėjuota. Naktį bus debesuota, visur kurį laiką lis, rytiniame šalies pakraštyje gali ne lyti, o kris šlapias sniegas. Ryto valandomis šlapdriba gana greitai iškeliaus tolyn į rytus, diena bus vėjuota, tai šen, tai ten vis palis, dažniausiai ir trumpai, ir negausiai. Naktį atvės iki 3–5 laipsnių, kur kris šlapdriba, bus apie 1–2, prie jūros 9 šilumos, dieną bus 2 ar 3 laipsniais šilčiau nei naktį“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.


Rašyti komentarą...
R
Ritele
2020-11-17 15:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Arba lys arba snigs nepamirškite skieciu
Atsakyti
-1

G
Grybautojas
2020-11-17 15:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sulija nieko netukia apie orus
Atsakyti
0

L
Lietuvė
2020-11-17 16:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia pamiršti sniegą! Ne sinoptikai pranašavo sniegą ir šaltą žiemą pagal tam tikrus reiškinius! Svarbu tai,kaip krito lapai!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų