Politinės aistros dėl Klaipėdoje pradedančios veikti jėgainės, kuri šilumą ir elektrą tieks kūrendama atliekas ir biokurą, nerimsta. Klaipėdoje išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Naglis Puteikis neatsisako savo teiginių, kad bendrovė „Fortum-Klaipėda“ galėjo dalinti milžiniškus kyšius politikams. Bendrovė vadina tai kliedesiais.

Meras kreipėsi į teisėsaugą

Žiniasklaida jau pranešė, kad Klaipėdos meras, Liberalų Sąjūdžio atstovas Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas ištirti portalo Balsas.lt jau skelbtus N. Puteikio teiginius, kad bendrovė „Fortum Klaipėda“ galėjo dalinti didelius kyšius uostamiesčio bei Lietuvos politikams.

Pasak N. Puteikio, tai būsiąs „testas Klaipėdos teisėsaugai“, siekiant išsiaiškinti ar ji tebėra tokia supuvusi, kokia buvo ir anksčiau, jei imsis ginti politikus. „Esu prieš juos laimėjęs jau ne vieną bylą“, - priminė N. Puteikis.

Teigdamas, kad jam jau dabar skambina ir skundžiasi klaipėdiečiai, teigiantys, jog bendrovės kaminas skleidžia smarvę ir jie dūsta, N. Puteikis sakė esąs pasiryžęs įrodyti savo tiesą ir bendrovės „Fortum Klaipėda“ atstovų melą.

REKLAMA

Politikas įvardijo ir konkrečias pavardes Klaipėdos politikų ir buvusių aukštų pareigūnų, kuriems esą galėjo būti atsidėkota už paslaugas gerai apmokamomis pareigomis ar kitais būdais. Šių asmenų portalui Balsas.lt pakalbinti kol kas nepavyko, tad pateiktas versijas pateiksime su jų komentarais. Įtarimus dėl galimai neskaidrių santykių su verslu N. Puteikis nukreipė į uostamiestį ilgai valdančių liberalių partijų veikėjus.

Paklaustas, ar gali įrodymais pagrįsti savo versijas N. Puteikiis teigė turįs pakankamai dokumentinės ir filmuotos medžiagos – iš oficialių susitikimų - apie tariamus ar tikrus „Fortum Lietuva“ įtartinus veiksmus, tad ši kompanija, kuri, anot jo, yra pasamdžiusi stiprias viešųjų ryšių pajėgas, „gali daryti ką nori“.

Verslininkai: nežinom su kuo kariauja N. Puteikis

„Fortum Klaipėda“ atstovas spaudai Andrius Kasparavičius, komentuodamas kyšių davimo galimybę, atkreipė dėmesį į tai, kad Suomijos bendrovė yra gerbiama tarptautiniu mastu ir tokios praktikos neturi.

„Suomija yra laikoma skaidriausia valstybe pasaukyje, o vienintelis N. Puteikio argumentas yra toks: „apsimetę suomiais“. Kodėl apsimetę? Tada pateikiamas kitas „argumentas“ – tikri suomiai taip nesielgia“. Tokia diskusija yra visiškai, anot A. Kasparavičiaus, beprasmė. Anot jo, visuomenės atstovai buvo ne kartą kviečiami į objektą, kuriame niekas nedvokia (asmeninis šių eilučių autoriaus įspūdis tai patvirtina, - Balsas.lt), o ateity galimybių būsią dar daugiau, kai tik baigsis paleidimo darbai, kas įvyks 2013 metų gegužės mėnesį. Pats N. Puteikis esą buvo kviestas nuvykti į analogišką objektą Ševdijoje, tačiau nepanoro.

Klaipėdos Laisvojoje Ekonominėje Zonoje (LEZ), įsikūrusios įmonės atstovų pastebėjimu – maždaug 8 kilometrai nuo miesto centro), jie nėra sulaukę jokių nusiskundimų iš gyventojų, jokių priekaištų iš kontrolioujančių institucijų dėl perteklinės taršos ar nemalonių kvapų.

Pasak A. Kasparavičiaus, N. Puteikis kariauja su išsigalvotomis grėsmėmis. Taip jis komentavo politiko išplatintus teiginius, kad tik jo ir šalininkų kovos dėka neleista jėgainėje deginti plastiko, atvežtinių šiukšlių ir nerūšiuotų atliekų.

REKLAMA

„Įsivaizduokime, kad aš kovoju su išsigalvotu priešu – imu ir paskelbiu, jo niekada neleisiu pastatyti Klaipėdoje kosmodromo, ko niekas ir nesiruošė daryti. Praeina du metai ir aš paskelbiu, kad savo išfantazuotą priešą nugalėjau“, - šaipėsi jis, teigdamas, kad bendrovei pakanka atliekų iš Klaipėdos regiono, biokurą tiekia šešios bendrovės, iš kurių penkios lietuviškos, o viena latviška, o su pirminio ar antrinio rūšiavimo atliekų deginimu klausimas esą išsisprendė, kai Klaipėdoje atsirado antrinio rūšiavimo linija.

N. Puteikis su tuo nesutinka ir tikina pateiksiąs dokumentus, jog bendrovė žūtbūt siekė deginti plastiką, vežtis atliekas iš kitur, o tai nepavyko tik dėl jo atkaklios politinės kovos. Šiuos klastingus projektus, anot politiko, bendrovė ketina įgyvendinti kituose miestuose, o pirmiausiai Kaune.

LEZ zonoje, kaip pastebi A. Kasparavičius, yra ir kitų įmonių bei kaminų, kurių skleidžiamus ar galbūt ateity atsirasiančius kvapus neišvangiamai bus mėginama priskirti jėgainei. Pasak A. Kasparavičiaus, su tuo jau susitaikyta ir net iš anksto mėginama tartis su Vilniaus ar Kauno LEZ dirtbančiomis įmonėmis (galimomis jėgainių kaimynėmis), idant šios savo reputaciją bei santykius su gyventojais tvarkytųsi pačios.

N. Puteikio paskelbtas karas minėtai bendrovei, anot jo paties, įgaus nacionalinį pagreitį, o apie ginčus dėl apkaltintų kyšininkų, konkurencinės kovos bei šilumos kainos – skaitykite kitose dalyse.

***

Įmonės pateikiama informacija ir deklaruojama nauda miestui:

 •„Fortum“ kompanija valdo 100% UAB „Fortum Heat Lietuva“ akcijų •UAB „Fortum Heat Lietuva“ Lietuvoje veikia nuo 1999 metų •UAB „Fortum Heat Lietuva“ turi akcijas: •UAB „Fortum ekošiluma“ – 100% •UAB „Fortum Joniškio energija“ – 66% •UAB „Fortum Švenčionių energija“ – 50% •UAB „Fortum Klaipėda“ – 95% • AB „Klaipėdos energija“ – 19,6%

•Klaipėdos jėgainė degins iki 260 000 tonų komunalinių ir gamybinių atliekų ir biokurą – medienos drožles •Jėgainėje sumontuota įranga, kurioje naudojama naujausia atliekų deginimo technologija, užtikrinanti geriausiai prieinamus gamybos būdus (GPGB) deginant atliekas •Visa pagaminta šiluma parduodama į Klaipėdos miesto šilumos tinklų sistemą, elektros energija tiekiama į bendrą elektros tinklą

REKLAMA

•Naujoji Klaipėdos jėgainė, kurioje kurui bus naudojamos atliekos, pirmasis toks objektas Baltijos šalyse

•Įmonėje dirba 35 specialistai

Įmonė deklaruojama nauda Klaipėdos regionui: •Sumažės priklausomybė nuo importuojamo kuro (dujų)

•Šildymo kaina bus stabilesnė

•Sumažės išlaidos naujiems sąvartynams statyti

•4–5 kartus sumažės sąvartynuose laidojamų atliekų kiekis sumažės aplinkos tarša (sumažės sąvartynų išsiskiriančių metano dujų kiekis)


Rašyti komentarą...
k
klaipėdietė
2013-01-25 22:04:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagyventumėte netoli Rimkų, tai ir teismo nereikėtų, vasaros naktimis langų neįmanoma atidaryti , žiauri smarvė ir žmonės priešinosi, bet juk mes esam niekas, pinigai valdo Klaipėdą, beje nustekentą ir nušliurusią, o kieno dėka visiems aišku
Atsakyti
0

šiek tiek žinau
2013-01-26 15:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad į šiukšlių deginimo gamyklą Klaipėdoje bus vežamos šiukšlės net iš svetur,nes neužteks vietinių šiukšlių,man pasakojo gamyklą statę žmonės.Iš patirties galiu pasakyti,kad statybininkai bent kokio statomo objekto niuansus žino geriau nei užsakovų pasamdyti viešųjų ryšių specialistai.Toks statybininkų darbo pobūdis.Atliekant vienokius,ar kitokius darbus iškyla klausimai į kuriuos reikia žinoti atsakymus,kad paskui neperdarinėti už dyką.Taip statybininkai sužino ir tai,ko nenorėtų atskleisti užsakovai.
Kad gali būti deginamas ir plastikas,galima pamatyti išėjus išmesti šiukšles prie namų.Kiek nuošimčių antrinių žaliavų išrūšiuojama? Dažniausiai žmonės viską meta į bendrą konteinerį.Šiukšlių rūšiavimo linija yra labai gerai,tačiau būtina griežta kontrolė,kad kritus žaliavų kainoms tokia įmonė vis tiek rūšiuotų žemarūšes(nes iš bendro konteinerio) antrines atliekas.
Kad gali būti "netikri" suomiai,jau spėjo įrodyti skandinavų bankai,kai tikri skandinavai valdytojais Lietuvoje parinko "netikrus" skandinavus iš Lietuvos su lietuvaičių verslo suvokimu... :)
P.S Lenkams pavyko priduoti katilą? Girdėjau,daug vargo ten būta dėl katilo ir neatitikimų.
Atsakyti
0

r
rukis
2013-01-26 07:54:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiaulės ir Afrikoje kiaulės. Tokius, kaip Naglis, reikia laikyti šventaisiais.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų