Iš uostamiesčio į Respublikinę Kauno ligoninę Juozas Andrulis atvyksta gydytojų apžiūrai. Po itin sudėtingos rekordinio dydžio pilvo sienos išvaržos operacijos vyriškis dabar jaučiasi puikiai, ir buvusių bėdų net prisiminti nenori.
Šiandien klaipėdietis Juozas Andrulis juokauja, kad po operacijos iškart netekęs net dešimties kilogramų, tokį svorį jis kasdien nešiojo ant pilvo. Po operacijos metęs ir rūkyti. O vis gerėjančia savijauta negali atsidžiaugti.
„Tikriausiai nesukūdau, čia gi sesutės gerai maitino mane ligoninėj, matai, sako iš toli atvažiavęs, iš Klaipėdos, mane čia gerbė, mylėjo. Savijauta dabar gera, viskas“, – tikina vyras.
Gydytojas echoskopu apžiūri operuotą vietą ir praneša, kad išties viskas sugiję puikiai, ir jau metas pradėti stiprinti pilvo raumenis.
„Jūs jau galite pradėti juos treniruoti, laikinai dar dėvėdamas korsetą. Pilvo siena sugijus pilnai, toje vietoje, kur yra tinklelis, jo pozicija gera, išvaržos atsinaujinimo požymių nėra jokių“, – sako chirurgas Zigmas Urniežius.
„Tai buvo vienas didžiausių atvejų, kuomet žarnynas yra už pilvo ertmės ribų – išvaržos maiše.
Dažnai pasitaiko jau operuotiems pacientams kaip pooperacinė išvarža, o mūsų pacientas Juozas jis buvo ypatingas pacientas, nes jo gretutinių ligų kiekis, jo išvaržos dydis tikrai buvo nekasdienis, todėl kai jis kreipėsi, supratom, kad tikrai žmogus kenčia“, – priduroa Z. Urniežius.
Pats klaipėdietis pasakoja pusantrų metų jautęsis siaubingai, mat kasdien teko vaikščioti su krepšinio kamuolio dydžio išvarža – buvo sunku judėti, nebegalėjo dirbti. Sako, ir pašaipų sulaukęs, mat pastaruoju metu išvarža vis labiau panašėjo į nėščiosios pilvuką.
„Visi juokdavosi, kada gimdysi, bet neišėjo man pagimdyt. Bet tas pūliavimas, kiekvieną dieną perrišimas, įkyrėjo“, – prisimena J. Andrulis.
Ši išvarža – tai komplikacija, atsiradusi po kitoje ligoninėje atliktos pankreatito operacijos. Ir ji vis didėjo. Atsirado daugiau sveikatos problemų.
„Šlapimas tankiai, pūslės spaudimas buvo, dusimas pasidarė, paeiti mažai tegalėdavau, dusdavau“, – tikina klaipėdietis.
O besitempiant odai ant pilvo atsivėrė žaizdos, kurios negijo, dėl jų kiti medikai nesiryžo operuoti. Juozui kilo rimta grėsmė gyvybei, tad rizikingos ir unikalios operacijos ėmėsi kauniečiai. Medikai sako, kad pamatytas vaizdas net ir juos, mačiusius įvairiausių komplikuotų atvejų, pribloškė.
„Prieš operaciją atlikom kompiuterinę tomografiją, kuri parodė, kad pusė pilvo organų patekę į išvaržos maišą, čia žarnynas, o čia oda, tai praktiškai nuo žarnelių iki odos paviršiaus buvo likę keletas centimetrų ir šiuo atveju buvo rizika, kad tas išvaržos maišas ir išplonėjusi oda gali plyšti,“ – aiškino gydytojas.
Tuomet vidaus organai patektų į išorę. Tokiu atveju pasekmės gali būti itin tragiškos. Neoperuojama tokia išvarža gali baigtis ne tik siaubingomis komplikacijomis, o net ir mirtimi.
Daugiau - TV3 reportaže: