• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas skelbia, kad Klaipėdoje tarnyboms naktis buvo nerami. Naktį gautas pranešimas, kad Danės žiotyse yra didelis naftos produktų kiekis, teršalus į upę neša iš marių.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas skelbia, kad Klaipėdoje tarnyboms naktis buvo nerami. Naktį gautas pranešimas, kad Danės žiotyse yra didelis naftos produktų kiekis, teršalus į upę neša iš marių.

REKLAMA

Meras praneša savo socialiniame feisbuko tinkle, kad įvykio vietą iškviestos specialiosios tarnybos, Aplinkos apsaugos specialistai, VĮ Uosto direkcijos gelbėjimo kateris, kuris turi skymerius ir bonines užtvaras.

„Gelbėjimo kateriui „Zunda 5“ atvykus į Danės upę, pastatyta 75 metrai boninių užtvarų ir 6 metrai absorbuojančių bonų. Organizuojamas teršalų surinkimas. Teršalų židinys nustatinėjamas. Naftos produktų kiekis nenustatytas“, – rašė meras.

Vidurnaktį meras paskelbė pirmąją žinutę apie išsiliejusius teršalus.

„Turim rimtų rūpesčių – jau gerokai po vidurnakčio Danės upėje nuo pat Šiaurės rago pastebėta didelė teršalų koncentracijajaut4si stiprus naftos produkto (?) kvapas. Apsilankiau vietoje apie 01.10 val., situacija šiek tiek jau stabilizavosi ir daugiau teršalų (pagal kvapą panašu į mazutą) iš marių į Danę nebeplūsta. Vietoje darbuojasi aplinkosaugininkai, uostininkai, ugniagesiai - gelbėtojai, bandydami stabdyti teršalų plitimą Meridiano link. Tuo pačiu bandoma nedelsiant aiškintis tų teršalų šaltinį, nes tai būtina ir svarbu. Tikiuosi, kad iki ryto situacija bus suvaldyta ir tarša sustabdyta, bet naktis laukia nerami…

REKLAMA
REKLAMA

Apie 02.30 ugniagesiai – gelbėtojai atitvėrė Pilies uostelio prieigas ir jeigu ledo lytys netrukdys, tie užtvarai sustabdys galimai užteršto vandens įtekėjimą į Pilies uostelio akvatoriją. Dirba ir narai, kurie stato užtvarą, gelbėtojų pajėgos mano manymu kaip ir gausios, bet dirba visi labai profesionaliai ir operatyviai. Aplinkosaugininkai išvyko apžiūrėti visas uosto krantines iki pat Malkų įlankos, tikintis, kad bus identifikuotas iš kur į marias (o iš jų ir į Danę) atplaukė teršalai. Nepaisant vėlyvo nakties meto visos tarnybos mobilizuotos, visos dirba pagal savo veiklos tokiais atvejais algoritmus, tikėkimės, kad jau ir nurimęs vėjas bei ženkliai susilpnėjusi srovė padės išvengti rimtesnių pasekmių gamtai“, – rašė V. Grubliauskas.

REKLAMA

Papildyta 12:01 val.

Klaipėdoje veikiančių institucijų atstovai penktadienį nusprendė kol kas neskelbti ekstremaliosios situacijos dėl taršos naftos produktais Danės upėje, pranešė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

„Nuspręsta, kad kol kas nei ekstremalaus įvykio, nei ekstremalios situacijos skelbti nereikia“, – žurnalistams sakė meras.

Papildyta 09:11 val.

Šiąnakt apie 12 val. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnai, iš Pranešimų priėmimo tarnybos gavę pranešimą apie Klaipėdoje, ties Danės žiotimis, atsiradusius naftos teršalus, sureagavo iškart.

REKLAMA
REKLAMA

Nuvykus į vietą, pastebėta, kad teršalai su ledo gabalais dėl vakarinio vėjo juda iš Marių į Danės upę. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojai taršą lokalizavo, Danės upę užtvėrė boninėmis užtvaromis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atvykę Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai paėmė laboratorinius mėginius teršalams identifikuoti. Pradėti naftos produktų surinkimo darbai. Vyksta tolimesnis tyrimas, ieškomas taršos šaltinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų