Patikrinę dokumentaciją, statybų inspektoriai nustatė, kad 137 bilietų automatai Klaipėdos senamiestyje ir centre pastatyti pažeidžiant įstatymus.

Parkomatus įrengusi savivaldybė neturėjo visų reikiamų dokumentų. Tokias išvadas Klaipėdos apskrities viršininko administracijos statybos priežiūros departamentas gavo iš valstybinės teritorijų planavimo

ir statybos inspekcijos. Tad Klaipėdos savivaldybei gali tekti išmontuoti daugiau kaip 3 mln. litų kainavusius parkomatus.

„Mes kreipėmės pagalbos ir mums duotas atsakymas, kad tokiems statiniams reikalingas sąlygų sąvadas, statybos leidimas ir suderintas projektas. Savivaldybė turi tiktai projekto schemą ir žemės darbų leidimą“, – teigė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos vyriausioji inspektorė Regina Šolienė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriui surašytas savavališkos statybos aktas, už pažeidimus jam gresia bauda iki 25 tūkst. litų. Savivaldybei gali tekti išmontuoti daugiau kaip 3 mln. litų kainavusius bilietų automatus.

„Įstatymas labai kategoriškai šiuo atveju pasisako: nepriimtas, nepripažintas tinkamu naudoti, negali būti naudojamas. Niekas negali reikalauti baust ir už nesinaudojimą jais“, – sako Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas Naglis Puteikis.

REKLAMA

Uostamiesčio vadovai sako dar negavę jokių oficialių dokumentų, todėl negalį situacijos komentuoti. Tačiau ginčija, kad stovėjimo skaitikliai nėra sudėtingas statinys. Priešingu atveju, esą ir elektros stulpui reikėtų techninio projekto.

„Jeigu valdininkams reikia kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad ji išaiškintų, reiškia, patys nutarimai yra tiek neaiškūs, kad turėtų atsakyt pati ministerija. Šiai dienai aš žinau, kad parkomatų sąvokos apskritai niekur nėra“, – kalbėjo Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

Mero pavaduotoja sako, kad aktą dėl savavališkos statybos skųs teismui, o kol vyks teisminiai ginčai, miestiečius ragina mokėti už automobilių stovėjimą. Mat pati rinkliava yra teisėta,ją galima susimokėti ir SMS žinutėmis.  

Marija Gabrienė

LTV „Panorama“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų