Kiek valstybei kainuos Gretos Kildišienės skandalas?

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien svarstys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Gretos Kildišienės prašymą naikinti jos Seimo nario mandatą. Planuojama, kad bus apsispręsta ir dėl rinkimų datos. Tikimasi, kad rinkimai Anykščių – Panevėžio apygardoje bus prijungti prie išankstinių Mero rinkimų balandžio 23 dieną.

Kiek papildomai šie rinkimai kainuos Valstybės biudžetui?

Keli rinkimai vienu metu - pigiau

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė sako, kad sprendimas sujungti Seimo rinkimų turą su Mero rinkimais buvo priimtas taupant valstybės lėšas. „Rinkimai Jonavoje ir Šakiuose, kur bus renkami merai, plius Seimo rinkimai vienmandatėje Anykščių – Panevėžio apygardoje turėtų kainuoti apie 700 tūkstančius eurų. Jei mes organizuotume vien tik rinkimus Anykščių – Panevėžio apygardoje, tai rinkimai daugiau, nei šimtu tūkstančiu euru būtų brangesni. Dėl to rinkimų komisija pasispaudė šioje vietoje ir taupydama biudžeto lėšas, planuoja rinkimus rengti balandžio 23 dieną“, - informuoja Laura Matjošaitytė.

Anot Lauros Matjošaitytės, į šią sumą įeina biuletenių, rinkėjų kortelių gamyba, leidiniai su kandidatų programomis, debatai televizijoje.

Visos Lietuvos rinkimams skiriama virš 7 milijonų

Vyriausiosios rinkimų komisijos Finansų skyriaus vedėja Danguolė Jakštienė sako, kad praėjusių metų Seimo rinkimams buvo skirta vos daugiau, nei 2015 metų Savivaldos rinkimams. „2016 metų Seimo rinkimai visoje Lietuvai kainavo septyni su puse milijono eurų - tai visi pinigai buvo panaudoti. Savivaldos rinkimams buvo skirta šimtu tūkstančiu mažiau, nei 2016 metų rinkimams. Nors savivaldos rinkimai yra pigesni, nei Seimo rinkimai. Nes Seimo rinkimuose atsiranda daugiau įsipareigojimų, balsavimas užsienyje turi būti organizuojamas“, - sako D. Jakštienė.

Norintiems palikti Seimą reikėtų suskubti

Vyriausiosios rinkimų komisijos Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė juokauja, kad Seimo nariai, norintys atsisakyti mandato, turėtų suskubti. „Dabar mes darom, kad projekte numatyta, kad Anykščių – Panevėžio rinkimus mes įtalpinsime dar į balandžio 23 dieną. Nes labai daug pasiruošimo darbų tam reikia. O toliau, jei dar po kokios savaitės iškristų Seimo narių, tai abejoju, ar įmanoma įtalpinti į tą pačią balandžio 23 dieną, Nes dabar mes stengiamės daryti tą pačią dieną, kad dėl tų visų spausdinimo paslaugų, tai viską, kad bent jau vienu kartu“, - sako pašnekovė.

REKLAMA

Kartelė frakcijai bus pakelta

Valstiečių – žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis šiandien telefonu nėra pasiekiamas, tad jo paklausti, kaip vertina partietės pasitraukimą, nėra įmanoma.


Rašyti komentarą...
a
ar jums visiems negėda
2017-01-24 18:57:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kubilius su Kreiviu jau seni vilkai,o ir tai nežinojo,kad reikia deklaruoti nuomojamus automobilius, tik dabar išsigandę deklaravo,o čia moteriškė tik pradėjusi dirbti,padariusi tokią pat klaidą,jau išmetama
Atsakyti
0

a
asa
2017-01-24 17:41:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kiek kainuos svetimos valstybės kariuomenės išlaikymas, juk šiuo skandalu ,,pridengėte,, didesne bėdą....
Atsakyti
-3

P
Petras
2017-01-24 17:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kodėl atpirkimo ožiu vėl tampa eilinis mokesčių mokėtojas? Ką reiškia Seimo nario priesaika ir įsipareigojimai, kas atsako už užlėptą ar neteisingą informaciją rinkėjui apie kandidatą į valdžią rinkimuose?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų