Kauno valdininkai kirto per kišenę nepasiturintiems – kai kuriems liks vos 130 eurų mėnesiui

Per pandemiją Kaunas pustrečio karto pakėlė nuomos kainas, įsikūrusiems savivaldybės bei socialiniuose būstuose. Valdžia aiškina įgyvendinanti senus vyriausybės nutarimus, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija mokesčių didinimą per pandemiją smerkia.

Savivaldybės būste gyvenanti kaunietė Regina rodo paskutinių mėnesių sąskaitas – nuomos mokestis padidintas kone pustrečio karto. Moteris piktinasi, kad tokiu sunkiu metu Kauno valdžia nuo pačių vargingiausių sumanė paskutinius marškinius nuplėšti.

„Pandemijos metu, kai visas pasaulis gedi, kai galvoja, kaip išgyventi, savivaldybės taryba nutaria iš tokių varguolių kaip mes pasipelnyti“, – sako kaunietė Regina Sergejeva.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vargingiausiai gyvenantys kauniečiai sulaukė Kauno valdžios akibrokšto

Išvydę skaičius sąskaitose nustėro ir kiti tokių būstų gyventojai – o juk dar mokesčius reikia mokėti.

„Dabar aš už viską turiu mokėt 170 gaudama 300, tai kur logika, man epilepsija ir cukraligė“, – pasakoja kaunietė Loreta Rasalienė.

„Labai nesmagiai pasijaučiau, galvoju, kodėl tiek daug, galvoju, gal už du mėnesius paskaičiavo“, – teigia kaunietė Aldona Liaudaitienė.

Aiškėja, kad Kauno valdininkai kirto per kišenę ir labiausiai nepasiturintiems – socialiniuose būstuose įsikūrusiems kauniečiams. Šie gyventojai bijo pasekmių, tad veidų nerodo.

Daugiavaikė mama atvirauja atsidūrusi aklavietėje – sumokėjus pinigų vos užtenka maistui ir būtiniausioms reikmėms, apie gardesnį kąsnį, gražesnį žaislą ar rūbą vaikams nebesvajoja.

„Žiūri nuo vaikų, kad kažkaip susimokėtum pilnai mokesčius. Sudėtinga tikrai, atiduodi paskutinius ir jau paskui galvoji dėl vaikų, kad vaikų norus mažiau gali išpildyti“, – kalbėjo kaunietė Vaida

Nuomos kainas Kauno savivaldybė kėlė ir prieš 5 metus, tąkart žmonėms pavyko rasti užtarimą Seime ir sprendimus sustabdyti. O dabar valdininkai kainų pokyčius pridengia Vyriausybės nutarimais.

REKLAMA

„Mes turim vadovautis bendra valstybės politika, kuri mus įpareigoja savivaldybės būstų nuomos kainas daryti kuo panašesnes į rinkoje esančias. Tai labiausiai pasijautė žmonėms, kurių sutartys buvo ilgą laiką nekeistos. Tai palietė nemažą dalį mūsų nuomininkų“, – sako Nekilnojamo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Žinia, kad dvigubai mokėti teks ir socialinių būstų gyventojams Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją pribloškė. Gali būti, kad pakėlę kainą būtent šiai kategorijai žmonių Kauno politikai perlenkė lazdą.

„Jokie pakeitimai dėl soc. būsto nuomos kainos apskaičiavimo nebuvo priimti. Tai manytina, kad dvigubas kainos pakėlimas jis nėra pagrįstas“, – pasakoja Piniginės paramos ir būsto skyriaus patarėja Soneta Brinienė.

Anot ministerijos, ir paskutiniai pakeitimai dėl savivaldybės būstų nuomos apskaičiavimo įsigaliojo dar prieš pusantrų metų. Abejoja, ir ar kainos visiems turėtų didėti net dvigubai, sako, reikia įvertinti daugybę kriterijų. Bet labiausiai stebisi, kodėl tiek delsusi Kauno valdžia drastiškus kainų šuolius patvirtino ekstremalios situacijos metu. 

„Dabar yra netinkamas metas kelti kainas, nes mes dar 2020 metų vasarą, birželio mėnesį, kreipėmės į visas savivaldybes siūlydami tas kainas peržiūrėti, jeigu jos jau buvo pakeltos, jas sumažinti. O jei jos nebuvo peržiūrėtos – tai jų ir nedidinti“, – teigia S. Brinienė.

Žmonės sutinka mokėt, bet tik ne tokias pakeltas sumas už būstus, kuriuos gražina patys, ir dabar ruošiasi remontui. O savivaldybė, surinkusi nuompinigius, bendrų patalpų neremontuoja – koridoriai baisūs.

„Tikrai galim mokėti ir pajėgūs mokėti, bet ne tokiomis kainom, kaip jie čia norėtų iš mūsų išsireikalauti, norim kad proporcingai keltų“, – kalbėjo kaunietė Jolanta Čerškuvienė.

„Kai aš gavau šitą būstą, kai pasirašinėjau, man nebuvo perspėta, kad turėsiu mokėti rinkos kaina nuomą“, – sako kaunietė Erika Dimidavičienė.

REKLAMA

Kauno valdininkai sako, esą nuomininkai gali tikėtis kompensacijų, jei atitiks kriterijus, ir žinoma, jas skaičiuotų jau nuo padidintos sumos.

„Socialinių būstų nuomininkams atitinka tam tikrus reikalavimus, jų nuomos mokestis gali būti sumažintas iki 50 procentų. Savivaldybės būsto nuomininkams gali būti sutartys pakeistos iš savivaldybės būsto į socialinį, tada nuoma mažėtų“, – pasakoja D. Valiukas.

Iš 3600 Kauno savivaldybei priklausančių būstų, maždaug trečdalis yra socialiniai. Šiuo metu socialinio būsto Kaune dar laukia apie 700 žmonių.


Rašyti komentarą...
J
Joo
2021-04-11 14:58:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ypač prabangiai gyvena pensininkė ar vienišas neįgalus žmogus!!
Atsakyti
0

N
Nepasiturintis
2021-04-11 13:03:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Duokite mums viską už dyką.Auginkite mūsų vaikus,duokite butus,maitinkite mus,bet tik už dyką,mes dirbti tai nenorime.
Atsakyti
-14

E
Ela
2021-04-11 14:47:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matjosius iš savo paauksuotas pilies ir jaunos moteriškaitės tarpkojo nebemato realaus gyvenimo. Jam ant visko nusispjauti
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų