Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Muitinės kriminalistai Kauno rajone, Baptuose, sulaikė 400 tūkst. eurų vertės nelegalių baltarusiškų cigarečių krovinį. 

Muitinės kriminalistai Kauno rajone, Baptuose, sulaikė 400 tūkst. eurų vertės nelegalių baltarusiškų cigarečių krovinį. 

REKLAMA

Apie 110 tūkst. pakelių rūkalų aptikta vilkike, tranzitu per Lietuvą gabenusiame metalo krovinį. Buvo sulaikytas vilkiko vairuotojas ir trys kauniečiai, dviem mašinomis atvykę išsikrauti cigarečių į greta Babtų esančią automobilių stovėjimo aikštelę, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba.

Praeito penktadienio naktį, apie 1 val. 30 min, magistraliniame kelyje A1 patruliavę MKT pareigūnai pastebėjo įtartiną veiklą automobilių stovėjimo aikštelėje ties Babtais.

Patikrinus, paaiškėjo, kad čia darbuojasi ketvertas vyriškių, kurie iš krovininio vilkiko „Iveco“ į sunkvežimį „Mercedes-Benz Atego“ mėgino perkrauti nelegalius rūkalus.

REKLAMA

Minėtas vilkikas, vairuojamas Baltarusijos piliečio, buvo tik neseniai įvažiavęs iš Baltarusijos teritorijos ir tranzitu per Lietuvą gabeno metalą – apie 22 tonas plieninių armatūrinių strypų.

Muitinės pareigūnų žiniomis, šis metalo krovinys vėliau turėjo būti plukdomas į Islandiją. Tačiau per Lietuvą važiavęs vilkikas stabtelėjo ties Babtais, kur dviem automobiliais -– „Volkswagen“ ir „Mercedes - Benz Atego“ atvykę trys Kauno gyventojai mėgino išsikrauti cigarečių krovinį.

Cigarečių kontrabanda buvo gerai užmaskuota: paslėpta vilkiko puspriekabės priekyje įrengtoje slėptuvėje, atskyrus dalį puspriekabės imitacine sienele.

Vyriškiai kaip tik darbavosi, nuėmę puspriekabės tentą ardė minėtą slėptuvę.

MKT pareigūnai sulaikė visus keturis vyriškius, automobilius ir kontrabandą – cigaretės dar nėra tiksliai suskaičiuotos, preliminariais duomenimis, slėptuvėje būta 110 tūkst. pakelių baltarusiškųcigarečių „Minsk“, „NZ Gold“ ir „Queen Menthol“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 400 tūkst. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, jam vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Sulaikytieji vėliau buvo paleisti, iš jų paimti dokumentai ir paskirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Baltarusijos piliečiui skirtas piniginis užstatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų