Ilgiau nei metus su Specialiųjų tyrimų tarnyba drauge tyrusi Kauno apygardos prokuratūra perdavė apygardos teismui nagrinėti tualeto statybos prie Kauno pilies bylą. Įtarimai pareikšti dvylikai asmenų: aštuoniems esamiems arba buvusiems savivaldybės tarnautojams, vienam miesto Tarybos nariui ir trims tualetą stačiusios bendrovės "TK sprendimai" darbuotojams.
"Pagaliau baigtas ikiteisminis tyrimas ir įvardinti įtariamieji šioje byloje. Tikiuosi, kad dabar baigsis spekuliacijos ir nepagrįsti įtarinėjimai šioje byloje. Taip pat viliuosi, kad byla bus išnagrinėta kaip įmanoma greičiau, o kaltieji sulauks pelnytos bausmės. Deja, toks neatsakingumas atliekant pareigas ir vykdant darbus meta šešėlį ant visos savivaldybės veiklos", - sakė Kauno miesto meras.
ELTA primena, kad ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog, statant viešąjį tualetą Kauno pilies teritorijoje, Kauno miesto savivaldybė uždarajai akcinei bendrovei neteisėtai sumokėjo daugiau nei 527 tūkst. litų. Tyrimu išaiškinta, jog šio objekto statyba buvo neteisėta.
Prokuratūra nustatė, kad neteisėtais veiksmais padaryta didelė žala visuomenei, valstybei ir juridiniam asmeniui - Kauno miesto savivaldybei. Tokiais veiksmais diskredituota valstybinė įstaiga ir valstybės vadovų autoritetas, pažeisti įstatymai bei Konstitucija. Siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, laikinai apribotos nuosavybės teisės į nekilnojamąjį turtą. Grupei įtariamųjų paskirta kardomoji priemonė - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.
Visi jie įtariami piktnaudžiavę tarnyba, o už tai Baudžiamasis kodeksas numato bausti teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu. Arba numato laisvės atėmimą iki šešerių metų.
Iš 12 įtariamųjų 7 asmenys yra įtariami iššvaistę jiems patikėtą turtą. Už tai pagal įstatymą gresia laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų. Devyni iš dvylikos asmenų yra patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo juos klastojant, už tai jie gali būti teismo nubausti laisvės atėmimo iki šešerių metų bausme.