Kaune mirtimi pasibaigusių šaudynių kaltininkui – 17 metų kalėjimo

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį skyrė 17 metų laisvės atėmimo bausmę Ryčiui Gudynui, jis buvo kaltinamas 2015 m. gegužę Kaune nušovęs vieną ir sužeidęs dar tris žmones. 

Subendrinta 17 metų laisvės atėmimo bausmė 28-erių R. Gudynui skirta už nužudymą dėl chuliganiškų paskatų, pasikėsinimą nužudyti du ar daugiau žmonių, taip pat ir už šaunamojo ginklo pagrobimą bei neteisėtą disponavimą juo, pranešė teismas.

Nusikaltime taip pat dalyvavusiam jaunesniajam jo broliui Deividui Ščesnavičiui teismas skyrė 1 metų laisvės apribojimo bausmę, jam liepta per visą paskirtos bausmės laiką mokytis, dirbti ar užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ir nekeisti gyvenamosios vietos. Jis nusikaltime dalyvavo dar būdamas nepilnamečiu. 

Taip pat teismas iš dalies tenkino nužudytojo tėvų civilinius ieškinius, priteisdamas tėvui beveik 2,7 tūkst. eurų turtinės ir 50 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, nužudytojo motinai – taip pat 50 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Nusikaltimas Kaune, Aukštuosiuose Šančiuose, buvo įvykdytas 2015 metų gegužės 27-osios vakarą. Apie 21.30 val. prie prekybos centro pro šalį ėję jaunuoliai ėmė šaudyti į ten buvusią kompaniją.

Automobilyje „Honda Civic“ sėdėjęs 20-metis buvo sužeistas į krūtinę ir nuvežtas į ligoninę mirė, automobilyje šalia sėdėjusiam nužudytojo draugui buvo peršauta koja. Šautiniai sužalojimai buvo padaryti dar dviems prie prekybos centro buvusiems jaunuoliams – vienam kulkos kliudė kojas, kitam – ausį. Įtariama, kad šaudyta buvo iš kovinio 9 mm kalibro ginklo.

Policijai beveik du metus nepavyko rasti nusikaltimu įtariamų brolių, tik 2017-ųjų pavasarį jie buvo sulaikyti Vokietijoje pagal išduotą Europos arešto orderį.

2017 m. balandžio 26 dieną Berlyne dėl vagysčių iš automobilių buvo sulaikytas R. Gudynas. Nors jis pateikė kito asmens dokumentus, jo tapatybę pavyko nustatyti ir jis buvo pargabentas į Lietuvą.

Jaunesnysis brolis D. Ščesnavičius buvo sulaikytas tų pačių metų gegužės 5 dieną. Jis taip pat Vokietijos pareigūnams pateikė suklastotus dokumentus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų