REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, Kaune vyks LGBTQ+ bendruomenės eitynės. Planuojama žygiuoti nuo pat Soboro iki Kauno savivaldybės. Nors socialinėje erdvėje jau pasirodė priešpriešų tokiam renginiui, organizatoriai tikina, kad eitynės įvyks.

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, Kaune vyks LGBTQ+ bendruomenės eitynės. Planuojama žygiuoti nuo pat Soboro iki Kauno savivaldybės. Nors socialinėje erdvėje jau pasirodė priešpriešų tokiam renginiui, organizatoriai tikina, kad eitynės įvyks.

REKLAMA

Socialinio tinklo paskyroje „Kaunas Pride“ organizatoriai paskelbė žinutę, kurioje pateikta instrukcija, kaip reikėtų elgtis eitynių metu.

Pateikiame visą „Kaunas Pride“ publikuotą tekstą:

„Vakar Kaunas Pride organizatoriai buvo susitikę policijos pareigūnais. Davė pažadą, kad saugos mus bet kokiu atveju. Kartu derinome, kaip geriausiai užtikrinti eitynių saugumą. Visų prašome labai įdėmiai perskaityti visus punktus ir jų laikytis eitynių metu.

Visų pirma, svarbiausia yra nusiteikimas. Kaunas Pride yra TAIKUS protestas. Organizatoriai prisiims atsakomybę, jeigu apeliacinis teismas nebus mūsų naudai. Pasirašėme įspėjimus dėl administracinės atsakomybės už nesankcionuotą protestą ir baudžiamosios dėl galimų pasekmių.

REKLAMA
REKLAMA

Darome viską, kad eitynės vyktų "legaliai", teismo sprendimą žinosime rugsėjo 3 dieną, tada vyks bylos nagrinėjimas.

Sprendimą žygiuoti, nepaistant savivaldybės sprendimo nederinti maršruto, nors teismas įpareigojo kitaip, priėmėme dėl to, kad Kauno savivaldybė elgiasi antidemokratiškai, trukdo tiek mums, tiek policijai užtikrinti sklandžią eitynių eigą ir laikomės nuostatos, kad ji yra atsakinga už visus įmanomus trukdžius. Savivaldybė privalo užtikrinti teisę į susirinkimą ir saugumą. Šlykščiai atsisako tą daryti, todėl saugumu rūpinamės patys. Kentėti mes mokame, taip pat mokame ir rūpintis vieni kitais.

REKLAMA

Visų dalyvių prašome:

Atvykti grupelėmis, eiti pagrindinėmis miesto gatvėmis, vengti parkų, siaurų gatvelių. Prie geležinkelio ir autobusų stočių bus pareigūnai. Vytauto prospektas bus stebimas.

Atributiką išsitraukti atėjus į susirinkimo vietą, prie Soboro, pasibaigus protestui, ją paslėpti.

Nesinešti jokių daiktų, kurie galėtų kelti pavojų. Policijos pareigūnai gali tikrinti kuprines ar įtartinus asmenis.

Gamindami plakatus, skatiname pagalvoti, kokias žinutes norite transliuoti. Neapykantą kurstantys plakatai, kartu su autoriais, gali būti palydėti iš eitynių.

REKLAMA
REKLAMA

Eitynes saugos mūsų savanoriai. Jie bus apsirengę šviečiančiomis liemenėmis. Jeigu turėsite klausimų, pastebėjimų ar jums reikės kokios nors pagalbos, drąsiai kreipkitės į juos. Taip pat labai svarbu klausyti savanorių nurodymų.

Turėkite pakrautus mobiliuosius telefonus. Prašysime visų kartu skaityti mūsų manifestą. Postas bus prisegtas Kaunas Pride facebooko puslapyje. Dokumentacija svarbi ne tik atminčiai, bet ir saugumui. Taip pat virš mūsų skraidys dronas, kuris viską fiksuos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visų prašysime devėti apsaugines veido kaukes. Specialias Pride kaukes dalins savanoriai. Labai kviečiame visus turėti vienijantį simbolį. Ant rožinių kaukių bus parašyta TYLA = MIRTIS. Ši frazė nurodo, kodėl svarbu yra garsiai kalbėti apie mūsų problemas.

Labai prašome visų nekreipti dėmesio į galimas provokacijas. Mūsų tikslas yra būti išgirstiems. Jeigu pastebėsite, kad provokatoriai yra įsimaišę į mūsų minią, komunikuokite tai savanoriams arba lydintiems policijos pareigūnams.

REKLAMA

Mums sunku suprasti, kiek žmonių dalyvaus proteste, todėl prašome po šiuo postu padėti širdelę tik tuos, kurie žada atvykti. Aiškumas visada yra saugumo pakeleivis.

Ir galiausiai norime pasakyti, kad didžiausią saugumą mes jausime tada, kada būsime lygūs, kada nekentėsime nuo patyčių, persekiojimo, kada galėsime jaustis oriai savo miestuose ir valstybėse. MES ESAME VISUR, bet ne visur jaučiamės saugios/ūs. Todėl tik kartu galime to garsiai reikalauti. Mūsų saugumas slypi vienybėje. Todėl rugsėjo 4 dieną laukiame jūsų suremontuotoje ir saugioje Laisvės alėjoje, ir vis dar tikimės palankaus teismo sprendimo.“

REKLAMA

LGBTQ+ eitynėms Kaune – tikinčiųjų atsakas: rengia akciją ir maldas už „viešą nuodėmės demonstravimą“

Kaip nurodoma viešojoje erdvėje, malda „Atsilyginimo Rožančius dėl homoseksualizmo propagavimos“ šiai dienai sulaukė daugiau nei 170 žmonių susidomėjimo šia akcija.

Kvietime už katalikiškumo išsaugojimą nurodoma: „Gyvename išskirtiniais laikais. Lietuvos sostinėje Vilniuje jau keturis kartus buvo leista rengti Lietuvos Gėjų Lygos (LGL) organizuojamo festivalio „Baltic Pride“ eitynes, diegiančias pasyviai stebinčiai visuomenės daugumai nepriimtiną ideologiją, homoseksualizmą ir genderizmą. Dabar ketinama pirmą kartą šias eitynes, kurioms suteiktas „Kaunas Pride“ vardas, pakartoti Kaune – savo katalikiškumu pagrįstai besididžiuojančioje Laikinojoje sostinėje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rugsėjo 4 dieną Kauno Laisvės alėjoje organizuojamų eitynių dalyvių reikalavimai viešai deklaruojami: tai lytinis švietimas Lietuvos mokyklose, nevaržomo lyties keitimo įteisinimas, „transseksualų teisės“, homoseksualizmo kaip žalingos informacijos išbraukimas iš Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo korekcija. Galiausiai, reikalaujama ir teisės į vienalytes santuokas ir įvaikinimą. Teigdami, kad žmogus pats renkasi savo lyties tapatumą nepriklausomai nuo biologinės lyties, eitynių dalyviai mėgina visiškai pakirsti klasikinę žmogaus sampratą ir prigimtį. Šie dalykai brukami pasitelkus melą apie kovą už „naujas“ ir „pažangias“ idėjas, nuslepiant, jog žmogaus prigimtyje niekas iš esmės pasikeisti negali, kaip ir iš jos kylančioje prigimtinėje šeimoje“, – toliau dėstoma kvietime viešai melstis už katalikiškumo išsaugojimą.

REKLAMA

Remiantis kvietime pateikta informacija, „daugybė katalikų su liūdesiu jau eilę metų stebi tokias eitynes, bet jaučiasi bejėgiai, tarsi neturėtų jokios įtakos tam, kas vyksta jų valstybėje, ir nėra tikri, kaip tam pasipriešinti. Daug kur paplitusi apatija ir mintis, kad pasipriešinti nebepavyks, kad tik laiko klausimas, kol šios negerovės įsitvirtins ir mūsų valstybėje“.

Dėl šios priežasties tikintieji kviečia „Kaunas Pride“ metu susirinkti Kaune, ties Maironio gatvės ir Laisvės alėjos sankryža ir „kartu melstis bei giedoti, siekiant atsilyginti Dievui už viešą nuodėmės demonstravimą „Kaunas Pride“ eitynių metu“.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų