REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
309
Kaune vyksta LGBTQ+ eitynės (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Prie Kauno Soboro pamažu buriasi žmonės – vieni jų apsirengę puošniai, tradicinėmis LGBT bendruomenės spalvomis, kiti gi – rūškanais veidais, nes eitynėms nebūtinai pritaria. Tačiau LGBT eitynėse dalyvauti ketinantys žmonės sako tai darantys ne tik už bendruomenės, bet ir visų gyventojų gerovę, kad visi galėtų gyventi orų ir ramų gyvenimą.

309

Prie Kauno Soboro pamažu buriasi žmonės – vieni jų apsirengę puošniai, tradicinėmis LGBT bendruomenės spalvomis, kiti gi – rūškanais veidais, nes eitynėms nebūtinai pritaria. Tačiau LGBT eitynėse dalyvauti ketinantys žmonės sako tai darantys ne tik už bendruomenės, bet ir visų gyventojų gerovę, kad visi galėtų gyventi orų ir ramų gyvenimą.

REKLAMA

Kaune šeštadienį pirmą kartą rengiamos LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad eitynėse už homoseksualių ir translyčių žmonių teises dalyvaus apie tūkstantį žmonių. Kol kas susirinko bent keli šimtai renginio dalyvių ar stebėtojų.

Provokacijų nebijo

Viena renginio dalyvių, Elena, – kaunietė, todėl jai ypač svarbu, kad Kaune pirmą kartą rengiamos LGBT bendruomenės eitynės.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaunas yra mano gimtasis miestas. Aš šiaip esu išvykusi į Vilnių, šiuo metu ten dirbu ir studijuoju. Bet, kadangi aš dalyvaudavau šituose praiduose Vilniuje, man buvo svarbu, kad jis atvyktų į mano gimtąjį miestą, nes aš noriu, kad ne tik Vilnius būtų tolerantiškas ir atviras miestas. Dėl to aš labai džiaugiuosi, kad šitos eitynės vyksta mano gimtajame mieste ir galiu dalyvauti pirmose eitynėse“, – tv3.lt sakė Elena.

REKLAMA

Nepaisant to, kad internete skamba raginimai eitynėse kelti neramumus, apmėtyti jų dalyvius kiaušiniais ar net išmatomis, Elena tikisi, jog policijai pavyks užtikrinti ramią renginio eigą.

„Nebaisu. Negaliu pasakyti, kad nebūtų kilusi abejonė iš viso vykti. Tačiau bet kokiu atveju būčiau vykusi. Teko dalyvauti 2013 metais Vilniuje „Baltic Pride“, kur buvo labai daug policijos ir užtikrinta bendruomenės ir palaikančių apsauga. Neabejoju, kad policija laikysis savo šūkio ir gins mus, saugos ir padės“, – sakė Elena.

REKLAMA
REKLAMA

Kitai renginio dalyvei Patricijai taip pat svarbu, kad eitynės vyksta būtent Kaune.

„Man svarbu, kad jos ir Kaune pirmą kartą vyksta. Ir šiaip turiu pažįstamų, kurie priklauso šiai bendruomenei, todėl ir einu už visus, ir už save“, – tv3.lt sakė Patricija.

Paklausta apie galimas provokacijas, ji sakė, kad noras dalyvauti renginyje – didesnis už baimę.

„Tai aišku, kad buvo baisu, buvo svarstymų, eiti ar neiti. Bet pakalbėjus su bendruomenės nariais pasidarė ramiau. Vis tiek mūsų čia daug yra. Noras eiti yra didesnis už tą baimę“, – sakė Patricija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jai antrino ir dar viena renginio dalyvė Gabrielė.

„Tikrai smagu, kad jos pirmą kartą vyksta Kaune. Manau, kad tai ir už LGBT bendruomenės orumą, ir apskritai už visų piliečių, nes manau, kad ir plačiau galima pažiūrėti, kad tai vyksta už tai, kad kiekvienas žmogus galėtų gyventi saugų, ramų ir orų gyvenimą“, – tv3.lt sakė Gabrielė.

Tikisi bent tūkstančio dalyvių

Planuojama, kad renginio dalyviai už Kauno Soboro pradės rinktis 12 val., o Laisvės alėja pajudės 13 val. Tuomet planuojama sustoti prie Kauno miesto savivaldybės būstinės, vėliau, nuėjus iki Laisvės alėjos galo, apsisukti ir grįžti alėja atgal link Soboro. Po eitynių planuojamos dalyvių kalbos.

REKLAMA

Įteikė reikalavimų sąrašą

LGBTQ+ atstovai ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorija Čmilytei-Nielsen įteikė savo reikalavimų sąrašą iš 14 punktų, jame – reikalavimas užtikrinti teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerio lyties, garantuoti socialines garantijas ir paslaugas visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, įteisinti orų lyties keitimą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, „kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama“.

REKLAMA

Taip pat reikalaujama užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse.

Reikalaujama supaprastinti asmens dokumentų išdavimą, pakeitus lytį, kad nereikėtų dėl to kreiptis į teismą, mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas.

Sąraše taip pat nurodyta, kad būtina užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos. 

Reikalaujama įstatymu uždrausti konversijos terapiją – praktiką, siekiančią pakeisti seksualinę orientaciją. Tarp reikalavimų yra ir kova su neapykantos nusikaltimais.

Neterškit miesto pasmirdę valkatos
Urodai palikit vaikus ramybėje.Jau be reklamos ir pasikrušt nebegalit
Laisvės alėja jau pagaidinta nekelsiu ten kojos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų