REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
17
Kaunas ruošiasi LGBTQ+ eitynėms (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kaunas ruošiasi LGBTQ+ eitynėms: mieste išdygo atitvarai, būriuojasi policija

Papildyta 11.36 val.

Šeštadienį Kaune vyksta LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad eitynėse dalyvaus daugiau nei tūkstantis žmonių, o savivaldybė leidimą išdavė trims tūkstančiams dalyvių. Kaunas jau ruošiasi eitynėms, mieste išdygo tvoros, būriuojasi gausios policijos pajėgos.

17

Šeštadienį Kaune vyksta LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad eitynėse dalyvaus daugiau nei tūkstantis žmonių, o savivaldybė leidimą išdavė trims tūkstančiams dalyvių. Kaunas jau ruošiasi eitynėms, mieste išdygo tvoros, būriuojasi gausios policijos pajėgos.

REKLAMA

Jau šeštadienį ryte mieste buvo matyti sujudimas. Gatvėse, kur planuojamos eitynės, išdygo atitvarai, matyti besibūriuojančios gausios policijos pajėgos.

Patys renginio organizatoriai sako galimų provokacijų renginyje nebijantys.

„Norėčiau pabrėžti, kad mums svarbiausi yra žmonės iš LGBT bendruomenės ir svarbiausia yra eitynėse draugiškai nusiteikę žmonės. Jeigu bus kokių nors provokacijų, man atrodo, tiek mes iš savo pusės, tiek policijos pareigūnai esame pasirengę įvairiems dalykams. Bet man atrodo, kad tai kas yra viešumoje, nebūtinai atitinka realybę“, – žurnalistams prieš renginį sakė viena „Kaunas Pride organizatorių“ Viktorija Kolbešnikova.

Beje, tarp renginio dalyvių sukinėjosi ir keiksnojosi ir buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas. Jis piktinosi, kad nei eisenų, jei ypatingų teisių homoseksualiems asmenims esą nereikia.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie ir kavines turi savo, bet... Kokios [jų] teisės pažeistos, paskykit? Kam tos eitynės tada?“ – žurnalistams sakė V. Šustauskas.

Policija dėl smurto kurstymo prieš „Kaunas Pride“ eitynes įspėjo 15 asmenų

Policija dėl smurto kurstymo viešojoje erdvėje ir raginimų pažeisti viešąją tvarką prieš šeštadienį planuojamas „Kaunas Pride“ eitynes įspėjo 15 asmenų.

REKLAMA

„Mano turimais duomenimis, iki vakar dienos 15 asmenų buvo prevenciškai įspėti dėl tam tikrų pasisakymų, kuriais jie ragino nesilaikyti viešosios tvarkos, vykdyti vienokius ar kitokius smurtinius veiksmus“, –  LRT radijui šeštadienio rytą sakė Kauno apskrities policijos atstovė spaudai Odeta Vaitkevičienė.

Anot jos, Kauno Laisvės alėjoje ir kai kur centrinėje dalyje šeštadienį renginio metu bus ribojamas gyventojų patekimas, pareigūnai gali patikrinti asmens dokumentus ir patikrinti, ar asmuo su savimi nesineša draudžiamų daiktų.

REKLAMA
REKLAMA

Ji sako, kad policija, jei prireiks, pasiruošusi pasitelkti pajėgas ir iš kitų apskričių.

„Esame pajėgas nusimatę tokias, kad kiekvienai situacijai turėtumėme pakankamai pareigūnų užtikrinti viešąją tvarką. Jeigu situacija to reikalaus, tikrai yra pasiruošę ir mūsų kolegos iš kitų apskričių prisijungti ir padėti“, – sakė O. Vaitkevičienė.

Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis radijui sakė, kad renginyje saugumu rūpinsis ir savanoriai, kurie apie galimas konfliktines situacijas informuos policiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikisi bent tūkstančio dalyvių

Kaune šeštadienį vyksta LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad eitynėse už homoseksualių ir translyčių žmonių teises dalyvaus apie tūkstantį žmonių.

Planuojama, kad renginio dalyviai už Kauno Soboro pradės rinktis 12 val., o Laisvės alėja pajudės 13 val. Tuomet planuojama sustoti prie Kauno miesto savivaldybės būstinės, vėliau, nuėjus iki Laisvės alėjos galo, apsisukti ir grįžti alėja atgal link Soboro. Po eitynių planuojamos dalyvių kalbos.

REKLAMA

Įteikė reikalavimų sąrašą

LGBTQ+ atstovai ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorija Čmilytei-Nielsen įteikė savo reikalavimų sąrašą iš 14 punktų, jame – reikalavimas užtikrinti teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerio lyties, garantuoti socialines garantijas ir paslaugas visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, įteisinti orų lyties keitimą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, „kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama“.

REKLAMA

Taip pat reikalaujama užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse.

Reikalaujama supaprastinti asmens dokumentų išdavimą, pakeitus lytį, kad nereikėtų dėl to kreiptis į teismą, mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas.

Sąraše taip pat nurodyta, kad būtina užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos. 

Reikalaujama įstatymu uždrausti konversijos terapiją – praktiką, siekiančią pakeisti seksualinę orientaciją. Tarp reikalavimų yra ir kova su neapykantos nusikaltimais.

Laisvės alėja, dabar ilgai smirdes nuo smarviu, kuria uzters iškrypėliai, daug praeis ziv, ir kitų ligų platintoju
reik ignoruoti juos su tuo paradu uzsidarytu kavines is vis gyventoju nebutu laisves alejoje ir lai zygiuoja aptvaruose kaip gyvuliai su policininkais vieni
niekaip nesuprantu, kodėl savo proto negalią ir fizinį iškrypėliškumą reikia viešai demonstruoti ir dar tuom didžiuotis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų