REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš Kaune prasidedant LGBTQ+ bendruomenės eitynėms, bažnyčios atstovai surengė atsakomąją akciją. Jie teigė, kad susirinko viešai maldai taip parodydami, kad Lietuvai, kaip katalikiškai šaliai, esą „nepriimtinas palaidas elgesys“.

Prieš Kaune prasidedant LGBTQ+ bendruomenės eitynėms, bažnyčios atstovai surengė atsakomąją akciją. Jie teigė, kad susirinko viešai maldai taip parodydami, kad Lietuvai, kaip katalikiškai šaliai, esą „nepriimtinas palaidas elgesys“.

REKLAMA

Į protestą atėjęs kunigas Edmundas Naujokaitis žurnalistams teigė, kad LGBT eitynės yra „įžeidimas Dievui“.

„Tai yra protestas prieš „Kaunas pride“ eiseną. Viena vertus tai yra protestas, antra, kaip rašėme „Facebook“ – tai yra atsilyginimo, atsiteisimo malda.

Kadangi tai yra įžeidimas Dievui – tai yra ne politinė, o religinė forma. Mes prašome Dievą atleidimo už šį renginį, kuris pagal katalikiškus principus yra nuodėmė. Demonstravimas šios pozicijos, ką mes vadiname LGBT idealogija [tai nuodėmė]“, – sakė kunigas E. Naujokaitis.

Vienas iš maldininkų eisenos organizatorių Jurgis Jonaitis sako, kad tikintieji antiprotestą surengė kaip atsilyginimą Dievui „prieš mėginamas įtvirtinti nuodėmes prieš prigimtį“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, LGBTQ+ eitynės siekia įtvirtinti moraliai nepadorų elgesį įvairiuose lygmenyse – keičiant santuokos sampratą, vaikų auginimo tradicijas ir t.t. Šie klausimai, J. Jonaičio nuomone, kelia didelę kontroversiją visuomenėje.

REKLAMA

Tikisi bent tūkstančio dalyvių

Kaune šeštadienį rengiamos LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad eitynėse už homoseksualių ir translyčių žmonių teises dalyvaus apie tūkstantį žmonių.

Planuojama, kad renginio dalyviai už Kauno Soboro pradės rinktis 12 val., o Laisvės alėja pajudės 13 val. Tuomet planuojama sustoti prie Kauno miesto savivaldybės būstinės, vėliau, nuėjus iki Laisvės alėjos galo, apsisukti ir grįžti alėja atgal link Soboro. Po eitynių planuojamos dalyvių kalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Įteikė reikalavimų sąrašą

LGBTQ+ atstovai ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorija Čmilytei-Nielsen įteikė savo reikalavimų sąrašą iš 14 punktų, jame – reikalavimas užtikrinti teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerio lyties, garantuoti socialines garantijas ir paslaugas visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, įteisinti orų lyties keitimą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, „kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat reikalaujama užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse.

Reikalaujama supaprastinti asmens dokumentų išdavimą, pakeitus lytį, kad nereikėtų dėl to kreiptis į teismą, mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas.

Sąraše taip pat nurodyta, kad būtina užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos. 

Reikalaujama įstatymu uždrausti konversijos terapiją – praktiką, siekiančią pakeisti seksualinę orientaciją. Tarp reikalavimų yra ir kova su neapykantos nusikaltimais.

Apsipederastino Simonko ir Raskevičius.
Tegu katalikų vadai pagalvoja apie LGBT - istų laidotuves. Net ir miręs nenoriu gulėti šalia lesbietės.
Koks nors spalvotas narys gali steigti kapines vien vaivorykštiniam. Tai būtų labai gražus poelgis nepriešinant visuomenės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų