eitynės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eitynės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eitynės“.

„Pride“ eitynės Stambule: sulaikyti keli žmonės

Lietuviško kapitalo žiniasklaidos ir skaitmeninio verslo grupė „15min grupė“ siekia įsigyti Rūtos Grušnienės valdomą „M-1“ radijo stočių grupę – įmonės pasirašė pirkimo-pardavmo sutartį, pirmadienį pranešė „15min grupė“.   Neįvardijamos vertės sandoriui dar turi pritarti Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) bei vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija. Gavus jų leidimus jį planuojama užbaigti dar vasarą.

Graikija pirmą kartą tapo europietiškų LGBT eitynių šeimininke, renginyje dalyvavo virš 10 tūkst. žmonių

Tūkstančiai visų amžiaus grupių žmonių šeštadienį dalyvavo „EuroPride“ parade Salonikuose Graikijoje. Demonstrantai su spalvotais balionais, vėliavomis, švilpukais ir būgnais šoko ir dainavo per visas eitynes uostamiesčiu. Jie laikė rankose plakatus su užrašais „Meilė kuria šeimą“, „Tėvai, kurie didžiuojasi savo LGBT vaikais“ ar „Vieno įstatymo nepakanka“ Graikija pirmą kartą buvo „EuroPride“, kuris nuo 1992-ųjų kasmet vyksta vis kitoje Europos šalyje, šeimininkė.
2024-06-30

Prieš LGBT protestavę tikintieji papasakojo, kaip prasidėjo konfliktas: „Pradėjo šokti bjaurų iššaukiantį šokį“

Šeštadienį Vilniaus gatvėmis spalvotai nusidriekusios LGBT eitynės nepraėjo be provokacijų, tik agresyviai nusiteikęs asmuo buvo iš LGBT minios. Iš eitynių ištrūkęs vyriškis pradėjo provokuoti susirinkusius protestuotojus prieš LGBT ideologiją. Užfiksuotuose vaizdo įrašuose matyti, kaip provokacijų neiškentęs asmuo, pastveria vaivorykštinę vėliavą, bet jį puola įniršęs LGBT aktyvistas. Per tas pačias eitynes vyras išprovokavo ir užvožė dar kartą Šeimų sąjūdžio nariui.

LGBTQ eitynėse – incidentas: policija sulaikė Šimaitį, kuris padegė vaivorykštės spalvų vėliavą

Apie 10 tūkst. žmonių Vilniaus centre šeštadienį žygiuoja LGBTIQ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenės eitynėse už seksualinių mažumų teises. Vienas iš protestuotojų prieš LGBTQ eitynes Raimondas Šimaitis buvo sulaikytas policijos, nes padegė vaivorykštės spalvų vėliavą. Jis aiškino, kad rengia perfomansą „Spalvos sušildo“, kurio metu padegė vaivorykštės spalvų vėliavą.

Prašė „lovos reikalų“ nenešti į viešumą: vos keletas žmonių susirinko į protestą prieš LGBTQ eitynes

Šeštadienio pavakarę Vilniuje planuojant surengti LGBT+ bendruomenės eitynes, sostinės Katedros aikštėje ir jos prieigose, taip pat Vinco Kudirkos aikštėje vyko protestai. Nors mitingų vietose buvo galima išvysti įvairių plakatų ir vėliavų, panašu, kad aktyvistų šie protestai nepritraukė – pasisakyti prieš renginį „Už lygybę!“ susirinko vos keletas žmonių. Katedros aikštėje savo protestą eitynėms reiškė Krikščionių sąjungos ir Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovai.

Karštos LGBTQ eitynės – pradėjo rinktis dalyviai, budi policija: kartu dar planuojami 3 protestai

Šeštadienį Vilniuje po truputį pradėjo rinktis gyventojai prie Bernardinų sodo, nuo kur 16 val. prasidės eitynės už seksualinių mažumų teises „Už lygybę!“. Jas organizuoja LGBTQ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenė. Renginyje tikimasi sulaukti keliasdešimties tūkstančių dalyvių. Policija praneša, kad renginyje budinčių pareigūnų bus pagal poreikį – prireikus visada gali būti iškviestos didesnės pajėgos.

LGBT eitynėse dalyvausianti Valerija – apie tai, ką nori perduoti visuomenei: „Mes esame visur“

Šeštadienį Vilniuje įvyks grandiozinės „Lithuanian Pride“ eitynės, kuriose tikimasi sulaukti iki 20 tūkst. dalyvių. Jose dalyvausianti Tolerantiško jaunimo asociacijos narė Valerija Rusinova (22 m.) sako, kad visuomenė LGBTQ+ teisių klausimais tolerantiškėja, ir atskleidė, kodėl dalyvavimas šiose eitynėse jai toks svarbus.  – Jūs žygiuosiate „Lithuanian Pride“ eitynėse, kuriose tikimasi rekordinio dalyvių skaičiaus. Kokią žinutę norite perduoti visuomenei? – jarmo.

Šeštadienį LGBT+ bendruomenės eitynėse dalyvaus vos kelių partijų atstovai: opozicija kelia klausimus dėl renginio datos

Šeštadienį Vilniuje vyksiančiose LGBT+ bendruomenės eitynėse „Už lygybę!“ dalyvaus vos kelių parlamentinių partijų atstovai. Į renginį, panašu, nesiveržia ir šalies vadovai – prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauti neketina, o Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nurodo, jog savaitgalį bus išvykusi. Visgi, opozicinių partijų gretose keliami klausimai, kodėl eitynėms pasirinkta būtent birželio 8 d. – balsavimo Europos Parlamento (EP) rinkimuose išvakarės.

Penktadienį Vilniuje prasideda LGBT+ festivalis: eitynių metu miesto centre rengiami 3 protestai

Penktadienį Vilniuje prasideda dvi dienas truksiantis LGBT+ bendruomenės festivalis „Lithuanian Pride 2024“. Visgi, panašu, kad renginiui aktyviai ruošiasi ne tik jo organizatoriai, policijos pareigūnai, bet ir iniciatyvai prieštaraujantys asmenys – Vilniaus miesto savivaldybė yra išdavusi 3 leidimus protestams iki kelių šimtų žmonių. Pažymima, kad protestams pasirinktas laikas beveik sutampa su LGBT+ bendruomenės eitynėmis.

Nacionalinio susivienijimo atstovai ragina sostinės savivaldybę neskirti finansavimo LGBT bendruomenės eitynėms

Nacionalinio susivienijimo atstovai ragina Vilniaus miesto savivaldybę neskirti finansinės paramos birželį vyksiančioms Lietuvos Gėjų Lygos (LGL) rengiamoms LGBT bendruomenės eitynėms „LT Pride Vilnius 2024“. „Prašau atšaukti 14 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje – tūkstantinė minia: minint karo metines Ukrainoje vyko eitynės mitingas, suaukoti milijonai

Minint antrąsias plataus masto Rusijos invazijos Ukrainoje metines, šeštadienį šia proga Lietuvoje taip pat vyko įvairūs renginiai, įskaitant mitingus ir lėšų rinkimo akciją. 2022 metų vasario 24-ąją prasidėjęs Rusijos puolimas atnešė milžiniškus nuostolius Ukrainai, o Maskva sulaukė beprecedenčio pasmerkimo iš Vakarų ir sankcijų. Renginiai Vilniuje prasidėjo paramos ir solidarumo eitynėmis nuo ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos paminklo iki Katedros aikštės.

Romas Zabarauskas rėžė, ką galvoja apie Raskevičiaus bučinį Celofanui: atskleidė, kodėl tai nederama

Daugiau nei 5 tūkst. žmonių šeštadienį žygiavo LGBTIQ bendruomenės eitynese Vilniuje, reikalaudami daugiau teisių seksualinėms mažumoms, juos pasitiko kelios dešimtys protestuotojų. Čia pasirodė ir Antanas Kandrotas-Celofanas, kuris sulaukė netikėto Seimo nario Tomo Raskevičiaus bučinio. Būtent šis gestas neliko nepastebėtas režisieriaus Romo Zabarausko.
2023-07-02

Vilniuje uždažyta vaivorykštės spalvų perėja – įtariamasis sulaikytas

Po šeštadienį Vilniuje vykusių LGBTIQ bendruomenės eitynių nežinomi asmenys uždažė Pylimo gatvėje esančią vaivorykštės spalvų perėją. Naujienų agentūros BNS padarytose nuotraukose matyti, kad dalis perėjos yra uždažyta pilkos spalvos dažais. Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, incidentas fiksuotas šeštadienį 20.15 valandą. Anot jo, policijos pareigūnai sulaikė perėją uždažiusį asmenį, jis yra 1976 metų gimimo.

Klimato aktyvistai trumpam sustabdė Londono „Pride“ eiseną

Kovos su klimato kaita aktyvistai, užblokavę „Coca-Cola“ sunkvežimį, trumpam sustabdė Londono „Pride“ eiseną, protestuodami prieš tai, kad renginio organizatoriai priėmė rėmėjų pinigus iš daug teršalų išmetančių korporacijų. Septyni grupės „Just Stop Oil“ nariai buvo suimti už viešosios tvarkos pažeidimus, pranešė policija.
2023-07-02

„Vilnius Pride 2023“ eitynėse pasirodė ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas: atvyko su žmona

Šeštadienį sostinę drebina „Vilnius Pride 2023“ eitynės. Miesto gyventojai bei svečiai suskubo į miesto gatves ir demonstruoja įmantrius stiliaus derinius. Čia pasirodė ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas su žmona Vismante. Jis teigia, kad Lietuvos sostinė yra visiems atviras miestas, kuriame vis mažiau vietos lieka neapykantai. „Man atrodo, šitas renginys ir šitos eitynės dar kartą parodo, kokį didelį žingsnį esame padarę kaip visuomenė į priekį.
105
2023-07-01

Sostinę sudrebino „Vilnius Pride 2023“ eitynės: pamatykite, kaip pasipuošė miesto gyventojai bei svečiai

Šeštadienį sostinę drebina „Vilnius Pride 2023“ eitynės. Miesto gyventojai bei svečiai suskubo į miesto gatves ir demonstruoja įmantrius stiliaus derinius. LGBTQ+ bendruomenės nariai pakvietė prisijungti prie „Vilnius Pride 2023“ eitynių.
2023-07-01

Vilnius Pride pasirodė ir Celofanas: Raskevičius atsakė bučiniu

Daugiau nei 5 tūkst. žmonių šeštadienį žygiavo LGBTIQ bendruomenės eitynese Vilniuje, reikalaudami daugiau teisių seksualinėms mažumoms, juos pasitiko kelios dešimtys protestuotojų. Prie eisenos pastebėtas ir Antanas Kandrotas-Celofanas. Jis su keliasi bendražygiais renginio dalyvius pasitiko šūkiais „Lietuva, Lietuva!“, skelbia 15min.lt. Ant vienų laikomų plakatų parašyta „PYDRMS NE“.  A. Kandrotas-Celofanas būryje pastebėjęs Seimo narį Tomą Raskevičių panoro su juo nusifotografuoti.

Vilnius Pride pritraukė politikus, Raskevičius nešė plakatą „Kodėl Seime tik vienas gėjus?“

Šeštadienį pagrindinės sostinės gatvės nusidažė ryškiomis spalvomis. Daugiau nei 5 tūkst. žmonių susirinko žygiuoti kasmetinėse Vilnius Pride eitynėse. LGBTIQ+ bendruomenė ir su kartu žygiuojantys gyventojai siekia atkreipti dėmesį į netradicinės orientacijos žmonių patiriamą diskriminaciją ir kitus socialinius bei ekonominius sunkumus. Kiekvienais metais birželį pasaulyje yra minimas LGBTIQ+ bendruomenei skirtas „Pride“ (liet. pasididžiavimo) mėnuo.

Pranešimas apie incidentą Vilnius Pride: į minią važiavo automobilis

Šeštadienį pareigūnai gavo pranešimą Vilnius Pride renginyje. Pirminiais duomenimis, vienoje iš sankryžų į minią ėmė važiuoti automobilis. Gedimino prospekto ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje vienas automobilis, nepaisant policijos reguliuojamo eismo, bandė kirsti eitynes.  Policija gavo pranešimą, kad automobilis lėkė dideliu greičiu pro pat einančius žmones. Pranešėja teigė pasijutęs nesaugiai. Nuo 12 val. sostinėje vyksta Vilnius Pride.

Vilnius Pride eitynės: būgnų ritmu tūkstančiai dalyvių žygiavo už žmogaus teises

Vilniuje prasideda LGBTQ+ bendruomenėes eitynės Vilnius Pride. Renginio dalyviai žygiuodami siekia atkreipti dėmesį į diskriminaciją, socialinę atskirtį, teisinį neužtikrintumą, tapatybių kvestionavimą. Nuo 12 val. prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renkasi pasipuošę renginio dalyviai. Jų atvyko ir iš kitų šalių: Latvijos, Baltarusijos. Kartu žygiuos daug Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių. Pasižiūrėti renginio renkasi šeimos, kai kurie su mažais vaikais.

Vilniaus centre šeštadienį rengiamos LGBTIQ bendruomenės „Vilnius Pride“ eitynės

Jos prasidės nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir per Gedimino prospektą tęsis iki Katedros aikštės. Čia vyks susirinkimas, bus sakomos kalbos. Viena iš eitynių organizatorių Ieva Laugalytė BNS sakė, kad renginyje tikimasi sulaukti apie 3 tūkst. dalyvių.

Šeštadienį sostinę drebins „Vilnius Pride 2023“ eitynės: išdėstė 4 reikalavimus ir atskleidė, kas vyks

LGBTQ+ bendruomenės nariai kviečia prisijungti prie „Vilnius Pride 2023“ eitynių. Renginio organizatoriai pabrėžia, kad „LGBTQ+ žmonės turi išgyventi ne tik globalias ir lokalias krizes, augančias maisto, nuomos, pragyvenimo kainas, bet ir diskriminaciją, teisinį neužtikrintumą, tapatybių kvestionavimą“. Organizatorių teigimu, metai iš metų situacija Lietuvoje beveik nesikeičia, o jų balsai kalbant apie jų pačių gyvenimus – negirdimi.

VRM: Austrija užkirto kelią išpuoliui „Pride“ eitynėse

Austrijos policija suėmė tris jaunuolius, įskaitant 14-metį, kurie, kaip įtariama, planavo išpuolį per šimtus tūkstančių žmonių sutraukusias Vienos „Pride“ eitynes, sekmadienį pranešė pareigūnai.
2023-06-18

Tūkstančiai žmonių prisijungė prie eitynių palaikyti Lenkijos LGBTQ bendruomenės

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį dalyvavo eitynėse Varšuvoje, siekdami palaikyti LGBTQ bendruomenę Lenkijoje, kur dešiniųjų vyriausybė per šiemet vyksiančius rinkimus sieks dar vienos kadencijos. Lenkijos prezidentas „LGBT ideologiją“ yra prilyginęs komunizmui, o valdančiosios partijos lyderis gėjus yra pavadinęs „grėsme“ tradicinei šeimai.
2023-06-17

Dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo Izraelio Tel Avivo „Pride“ eitynėse

Izraelio pakrantės didmiestyje Tel Avive ketvirtadienį maždaug 150 000 žmonių dalyvavo didžiausiose Artimuosiuose Rytuose „Pride“ eitynėse, vykstant protestams dėl LGBTIQ bendruomenei priešiškų ministrų vyriausybėje. Tel Avivas, Izraelio kultūros ir finansų centras, laikomas viena iš retų tolerancijos LGBTIQ atžvilgiu oazių regione.  Kasmetinės spalvingos eitynės pirmą kartą surengtos valdant vyriausybei, kurioje daug svarbių postų užima kraštutiniai dešinieji.
2023-06-09

Vilija Blinkevičiūtė: Lietuva – pigios darbo jėgos šalis, dalis žmonių gyvena nuo algos iki algos

Lietuvai minint Tarptautinę darbo dieną, opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė kreipiasi į darbdavius ir Vyriausybę, ragindama spręsti Lietuvai būdingą dirbančių žmonių skurdo problemą, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Nestabilumas darbe, nežmoniški darbo krūviai ir netikrumas dėl ateities yra didelis įtampos šaltinis mūsų žmonėms. Daugelis priversti nerimauti, ar turės tą darbą, ar užteks pajamų, kaip reikės aprūpinti vaikus.
71 2023-05-01

Darbo dienos proga – profsąjungų eitynės Kauno centre

Pažymint Tarptautinė darbo dieną pirmadienį Kaune vyks profesinių sąjungų organizuojamos eitynės. Organizatorių teigimu, dalyviai pajudės nuo laikinosios sostinės soboro. Eisena bus siekiama atkreipti dėmesį į augančius darbuotojų darbo krūvius, jų fizinę ir psichinę sveikatą. Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, bus pažymima, kad Lietuvoje dalis darbdavių negarantuoja įstatymais numatytų darbuotojų teisių, taip pat bus paliesta auganti nuovargio ir perdegimo problema.
2023-05-01

Paaiškėjo, kada Vilniuje vėl bus organizuojamos Pride eitynės

LGBTQ+ bendruomenės nariai kviečia prisijungti prie Vilnius Pride 2023 eitynių. Renginio organizatoriai pabrėžia, kad „LGBTQ+ žmonės turi išgyventi ne tik globalias ir lokalias krizes, augančias maisto, nuomos, pragyvenimo kainas, bet ir diskriminaciją, teisinį neužtikrintumą, tapatybių kvestionavimą“. Organizatorių teigimu, „metai iš metų situacija Lietuvoje beveik nesikeičia, o mūsų balsai kalbant apie mūsų pačių gyvenimus – negirdimi.

Iki tūkstančio žmonių žygiavo tautininkų eitynėse Vilniuje

Minint valstybės atkūrimo 105-ąsias metines, iki tūkstančio žmonių ketvirtadienį žygiavo kasmetinėse tautininkų eitynėse Vilniuje. Eitynių dalyviai ketvirtadienį vakare rinkosi prie Vasario 16-osios Akto signataro Jono Basanavičiaus paminklo ir išžygiavo link Lukiškių aikštės. Dauguma eitynių dalyvių rankose nešėsi deglus, Lietuvos trispalves, Vyčio, Ukrainos, Estijos ir kitas vėliavas, buvo pasipuošę tautine simbolika.

Taivanas surengė pirmąsias LGBTQ eitynes po metų pertraukos

Taivane siaučiant liūčiai dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį susirinko į pirmąsias LGBTQ eitynes po sienų atvėrimo, rimstant COVID-19 pandemijai.  Kalbant apie LGBTQ žmonių teises, Taivanas laikomas viena progresyviausių visuomenių Azijoje.  2019 metais Taivanas pirmasis regione įteisino santuokų lygybę.
2022-10-29

Lenkų ir ukrainiečių aktyvistai dalyvavo renginiuose už LGBTQ teises

Tarp dešimčių tūkstančių LGBTQ aktyvistų, šeštadienį dalyvavusių „Pride“ parade Lenkijos sostinėje, buvo nemažai ukrainiečių, o Kyjivo „Pride“ direktorė padėkojo Varšuvos eitynių organizatoriams bei lenkų bendruomenei už ukrainiečių LGBTQ aktyvistų įtraukimą. Lenny Emson taip pat sakė, kad Ukrainos LGBTQ bendruomenė nori išsaugoti savo teises, bet tam turi baigtis karas Ukrainoje.
2022-06-26

LGBT eisenoje Vilniuje – per 4,5 tūkst. dalyvių: policija sustiprino pajėgas, neramumų nefiksuota

Šeštadienio popietę Vilniuje praūžė festivalio „Baltic Pride“ kulminacija – eitynės „Už lygybę ir taiką“. Maršrutas prasidėjo Bernardinų sode ir tęsėsi iki Baltojo tilto pievos, kur vyks šventinis koncertas. Į šventinę eiseną susirinko tūkstantinė minia, aidėjo muzika, o prie Katedros aikštės ir Vingio parko vyko atsakomosios akcijos. Policija teigia, kad eitynės praėjo ramiai, be jokių incidentų.

Dėl LGBTQ eitynių Vilniuje bus ribojamas eismas

Artėjantį šeštadienį Vilniuje nuo Bernardinų sodo iki Baltojo tilto pievos vyks eitynės už taiką ir lygybę. Vėliau prie Baltojo tilto lauks šventinis koncertas. Renginių metu Vilniaus centre bus laikinų eismo ribojimų, laikinai keisis ir viešojo transporto trasos. Birželio 4 d. 12–16 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės gatvėse ir Maironio gatvės dalyje nuo Barboros Radvilaitės iki Užupio gatvės.

Vilniuje prasideda LGBT bendruomenės festivalis „Baltic Pride“: bus ir tradicinės eitynės

Vilniuje antradienį prasideda iki savaitgalio truksiantis „Baltic Pride“ festivalis. Jo pradžią paskelbs Vilniaus miesto gatvėmis vyksiantis „Vaivorykštės autobusas“, pranešė Nacionalinė LGBT teisių organizacija. Juo LGBT bendruomenės atstovai aplankys „Baltic Pride“ 2022 festivalio rėmėjus ir draugus, skleis pozityvią atmosferą ir kvies dalyvauti eitynėse, teigiama pranešime.

„Baltic Pride“ – jau kitą savaitę: organizatoriai laukia 10 tūkst. dalyvių, tikisi išvengti provokacijų

Po savaitės Vilniuje vyksiančių „Baltic Pride“ eitynių organizatoriai tiksi sulaukti 10 tūkst. dalyvių, išvengti galimų provokacijų. „Tikiuosi, kad dalyvių bus tiek, kiek praėjusį kartą 2019 metais – 10 tūkst. žmonių. (...) 2019-ieji Vilniuje parodė, kad eitynės be incidentų yra įmanomos, tikiuosi, kad šie metai irgi bus tokie patys“, – BNS šią savaitę sakė Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko.

Tūkstančiai žmonių Vilniuje dalyvavo eitynėse už Lietuvos ir Ukrainos laisvę

Lietuvai minint 32-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines, tūkstančiai žmonių penktadienį Vilniuje dalyvavo šventinėse eitynėse.  Šiemet jose skambėjo šūkiai ne tik už Lietuvos, bet ir už Rusijos karinę agresiją patiriančios Ukrainos laisvę. Žmonės nešė plakatus „Ukrainai – tarptautinę paramą“, „Putinai, eik lauk iš Ukrainos“, „Tribunolas žudikams“, buvo pasipuošę ir Lietuvos trispalvėmis, ir Ukrainos valstybine, ir baltarusių tautine vėliavomis.
Aktualijos 2022-03-11

Kaune – triukšmingos linksmybės: surengta tradicinė „Fluxus“ eisena

Kauną šiąnakt užliejo karnavalinė dvasia ir triukšmingos linksmybės. Parodos kalnu zujo ne automobiliai, o aukštyn kopė spalvinga minia – čia surengta jau tradicine tampanti „Fluxus“ eisena, kurioje dalyvauja virš tūkstančio žmonių. Stabdomas eismas ir spalvinga minia pasileidžia Parodos kalnu aukštyn. Kauną drebina naktinis „Fluxus.“ festivalis. Jame daug triukšmo, spalvų, neribotos išmonės ir geros nuotaikos.
Aktualijos 2021-09-12

Ekspertai apie tautos susiskaldymą: „Priešprieša mūsų visuomenėje yra pasiekusi kritinę ribą“

Rugpjūčio mėnesį mitingas prie Seimo baigėsi riaušėmis, o kitam mitingui leidimas kol kas neišduotas. LGBTQ atstovams reikėjo nueiti ilgą kelią, kad pagaliau pavyktų surengti eitynes Kaune. Kodėl Lietuvoje įsikeroja vis didesnė neapykantos kultūra? Kas ją skatina? Nebeturime Konstitucijos? Šiame moderniame amžiuje, kai visi drąsiai gali reikšti savo nuomonę, atsiranda ir didžiulė terpė visuomenės susiskaldymui.

LGBT eitynių organizatoriai įsitikinę – Kaune ledai pralaužti: tikisi organizuoti kasmet

Po pirmą kartą surengtų „Kaunas Pride“ eitynių policija skaičiuoja pradėtus ikiteisminius tyrimus ir surašytus protokolus, o medikai sako, kad jų pagalbos prireikė dviem eitynių dalyviams. Patys eitynių organizatoriai džiaugiasi, kad sulaukė daugiau palaikymo nei išpuolių, ir svarsto eitynes rengti kasmet. Šeštadienį Kaune pirmą kartą istorijoje surengtas lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų eitynes „Kaunas Pride“ nuo pat pradžių lydėjo incidentai.

Ekspertai įvertino, kokių vaisių davė „Kaunas Pride“: agresija trukdė džiaugtis, bet politiniai tikslai išsakyti

Šeštadienį praūžus „Kaunas Pride“, renginio atgarsis netyla iki šiol. Nors eitynių metu pasitaikė ir priešiškai nusiteikusių asmenų išpuolių, LGBT bendruomenei pavyko atkreipti dėmesį į šios grupės problemas bei išreikšti politinius reikalavimus. Filosofijos ir sociologijos profesoriai įvertino šių eitynių reikšmę Lietuvos visuomenei. Abu ekspertai kritikavo kai kurių valdžios struktūrų abejingumą LGBT bendruomenės teisėms.

„Kaunas pride“ eitynės Kaune: policija sulaikė 22 pažeidėjus, pradėti 5 tyrimai

Po šeštadienį vykusių „Kaunas Pride“ eitynių policija sulaikė 22 žmones, surašė 16 administracinių nusižengimų protokolų ir pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus, pirmadienį pranešė Kauno apskrities policija. „Džiaugiamės, kad mieste vykusios eitynės praėjo sklandžiai, be didesnių incidentų. Nei eitynių dalyviai ar atvykusieji pasižiūrėti, nei pareigūnai eisenos metu nenukentėjo“, – teigiama apskrities policijos pranešime. Vis dėlto anksčiau policija skelbė, kad apie 15 val.

LGBT eitynėse – pirmieji incidentai: asmenys su LGBT vėliava apipilti alumi

Fiksuojamos pirmos provokacijos LGBT eitynėse, kurios vyksta šeštadienį Kaune. Asmenys su LGBT vėliava buvo apipilti alumi. Vietoje dirbančių tv3.lt žurnalistų teigimu, provokacijų sulaukta dar eitynėms net neprasidėjus. Keletas vyrų alumi apipylė vaivorykštės vėliavą nešančius žmones.

Prieš LGBTQ+ eitynes Kaune – tikinčiųjų antiprotestas: „Tai yra įžeidimas Dievui“

Prieš Kaune prasidedant LGBTQ+ bendruomenės eitynėms, bažnyčios atstovai surengė atsakomąją akciją. Jie teigė, kad susirinko viešai maldai taip parodydami, kad Lietuvai, kaip katalikiškai šaliai, esą „nepriimtinas palaidas elgesys“. Į protestą atėjęs kunigas Edmundas Naujokaitis žurnalistams teigė, kad LGBT eitynės yra „įžeidimas Dievui“. „Tai yra protestas prieš „Kaunas pride“ eiseną. Viena vertus tai yra protestas, antra, kaip rašėme „Facebook“ – tai yra atsilyginimo, atsiteisimo malda.

Kauno savivaldybė davė leidimą „Kaunas Pride“ eitynėms

Kauno savivaldybė penktadienio popietę įvykdė teismo sprendimą ir suderino „Kaunas Pride“ eitynių, vyksiančių šeštadienį, maršrutą, BNS patvirtino Kauno miesto mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Policijos prašymas – nuomonę apie LGBTQ+ išreiškite pagarbiai, be smurto

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, paaiškėjus, jog rugsėjo 4 d. Kaune, Laisvės al., vyks sankcionuotas renginys – LGBTQ+ eitynės, informuoja, kad yra pilnai pasiruošę užtikrinti tiek eisenos dalyvių, tiek ir atvykusiųjų stebėti renginį saugumą, rašoma pranešime spaudai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Policijos įstatymo 23 str.
Aktualijos 2021-09-03

Matijošaitis: jeigu teismas LGBT eitynes leis, tegu vaikšto

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad „Kaunas pride“ eitynių likimą mieste nuspręs teismas, tačiau pats mano, jog Laisvės alėja nėra skirta tokiems renginiams. „Viskas bus taip, kaip nuspręs teismas. Mūsų nuomonė yra tokia, jų prašymas – kitoks. Jeigu teismas nuspręs leisti, tegu vaikšto“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Kauno meras. „Mano, kaip normalaus sveiko vyro, gyvenančio ir mylinčio moteris, matomai, suprantate, kokia yra nuomonė.

Teismas: skundas dėl „Kaunas pride“ eitynių bus nagrinėjamas penktadienį

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas skundą dėl LGBTQ+ eitynių Kaune nagrinės penktadienį, BNS informavo teismo atstovė. Kaip sakė Neringa Lukoševičienė, byla rašytinio proceso tvarka bus nagrinėjama 11 valandą. Pasak jos, kada bus skelbiamas teismo sprendimas, paaiškės posėdžio metu. Eitynės Kaune yra numatytos jau šį šeštadienį.
Aktualijos 2021-09-02

LGBT eitynių organizatoriai Kauno valdžią vadina homofobiška: „Jie prisidengia techniniais klausimais“

Kauno valdžia nepraranda vilties sutrukdyti netradicinės orientacijos žmonių eitynes Laisvės alėjoje. Ji skundžia teismo sprendimą, įpareigojusį suderinti „Kaunas Pride“ maršrutą būtent miesto centre. Eitynių organizatoriai Kauno valdžią vadina homofobiška. Ant Kauno stulpų kartas nuo karto žmonės fiksuoja homofobiškus lipdukus. O įtampa artėjant rugsėjo 4-ajai, kai Kaune planuotos lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių žmonių eitynės, auga.

Kauno savivaldybės akibrokštas – apskundė sprendimą dėl LGBT eitynių

Kauno savivaldybė apskundė teismo įpareigojimą suderinti maršrutą LGBT eitynėms, ketvirtadienį pranešė Regionų apygardos administracinis teismas. Kaip nurodo teismas, Kauno miesto savivaldybės administracija apeliaciniame skunde teigia, kad teismo sprendimas yra naikintinas ir pareiškėjos Gegužės 1-osios profesinės sąjungos skundą prašė atmesti pilna apimtimi.

LGBTQ eitynių organizatoriai prašo pigesnio transporto į Kauną

Seksualinių mažumų atstovų eitynes organizuojanti bendruomenė „Kaunas Pride“ dar rugpjūčio pradžioje pranešė pradėję pasirengimą renginiui. Tam, kad Kauną pasiekti būtų lengviau, jau kreiptasi ir į susisiekimo ministrą Marių Skuodį, ir į „Lietuvos geležinkelius“. Neatmetama galimybė pigesnių bilietų prašyti ir tarpmiestinių vežėjų bei Kauno viešojo transporto.
Į viršų