Katkus apie Šeimų sąjūdį: tai yra geriausia dovana opozicijai, kurią ji galėjo gauti

Rudens politikos sezonas prasideda su trenksmu: sostinės centre prieš valdžią protestuoja Šeimų sąjūdis, o Seime pagaliau įvyko seniai prognozuotas valstiečių skilimas.

Apie šias savaitės aktualijas kalbame su viešųjų ryšių ekspertu Mykolu Katkumi.

Kodėl toks darinys kaip Šeimų sąjūdis atsirado? Kodėl jis gan aktyviai remiamas visuomenės jų rengiamuose renginiuose? Ir koks, jūsų vertinimu, yra jo politinės perspektyvos?

Šeimų sąjūdis, vadinkim, yra tokia protesto dvasia, kuri nuolatos „apsėda“ Lietuvą, ypatingai tais metais, kada valdo konservatoriai, arba kada apskritai valdo sistema, tada žmonės rodo tam tikrą nepasitenkinimą. 

Mes galime prisiminti Rolando Pakso palaikymo mitingus, kurie dažnai būdavo spontaniški. Mes galime prisiminti „Drąsos kelią“, su kuriuo sąsajų šiuo metu matyčiau žymiai daugiau. Aš noriu pasakyti, kad Šeimų sąjūdžio populiarumas arba kėsinimasis kalbėti visos tautos vardu, turi daugiau pagrindo, nei, sakykim, Laisvės partijos kalbėjimas tautos vardu. 

Tai yra tam tikri nedideli socialiniai burbulai, kurie kovoja dėl didžiosios dalies šalies žmonių, kurie dažniau yra pasyvesni politikoje, dėmesio, ir palankumo. 

Politinę naudą iš Šeimų sąjūdžio pajus dabartinės opozicijos partijos, kurios laikosi gana nuošaliai, bet jau po truputį remia Šeimų sąjūdį: tai Viktoro Uspaskicho Darbo partija ir Ramūno Karbauskio Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurioms tokia pozicija tinka, kai patiems nereikia kritikuoti valdžios, jiems tai yra labai palanku.  Tai yra geriausia dovana opozicijai, kurią ji galėjo gauti.

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų