Kasiulevičius prabilo viešai: kodėl vieni skiepija greičiau už kitus?

Profesorius Vytautas Kasiulevičius antradienį savo „Facebook“ paskyroje sukritikavo Europos vaistų agentūrą ir pasamprotavo, kodėl vieni nuo Covid-19 viruso skiepija greičiau už kitus.

Pateikiame visą profesoriaus įrašą, publikuotą socialiniame tinkle.

„2020 metų gruodžio 18 d. JAV maisto ir vaistų administracija Kembridže, Masačusetso valstijoje, suteikė „Moderna“ vakcinos skubaus naudojimo leidimą. Netrukus po to Lindsey Baden iš Brighamo ir moterų ligoninės Bostone, Masačusetse, Hana El Sahly iš Bayloro medicinos koledžo Hiustone, Teksase, ir jų kolegos paskelbė vakcinos tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 30 000 savanorių, rezultatus. Pusė tyrimo dalyvių gavo dvi placebo dozes, o kita pusė - dvi vakcinos dozes su 28 dienų pertrauka.

Tyrimo rezultatai parodė, kad vakcina veiksmingai užkirto kelią simptominio COVID-19 išsivystymui. Simptominė Covid-19 liga buvo patvirtinta 185 placebo grupės dalyviams (56,5 per 1000 žmogaus metų; 95% pasikliautinasis intervalas [PI], 48,7–65,3) ir 11 dalyvių mRNR-1273 vakcinos grupėje (3,3 / 1000 žmonių). Visi 30 tyrimo dalyvių, kuriems išsivystė sunki COVID-19 eiga, buvo placebo grupėje. Sunkūs nepageidaujami reiškiniai buvo reti ir dažnis abiejose grupėse buvo panašus.

Europa laukia EMA ir Europos Komisijos sprendimų. Viena Pfizer vakcina visų problemų neišspręs. Europos žiniasklaidos teigimu Moderna pasiruošusi kasdieną gaminti po 800 tūkstančių vakcinos dozių Šveicarijoje. Tuo tarpu Jungtinė Karalystė jau aprobavo tiek Pfizer, tiek Moderna, tiek Astra Zeneca vakcinas. Izraelis jau paskiepijo 1 mln. 220 tūkstančių piliečių, o Prancūzija per pirmąją savaitę paskiepijo vos 516 pacientų t.y. 20 kartų mažiau negu Lietuva. Tik spėti gali, kad amerikietiško ir vokiško produkto prancūzų organizmas netoleruoja, kol ,,savasis" Sanofi kurinys dar pakeliui.

Ar tokia prancūziška logika vadovaujasi ir Europos vaistų agentūra, vis nesiryžtanti priimti sprendimų, kurie galėtų saugoti žmonių gyvybes? Jau gruodžio pirmą dieną Europos vaistų agentūrai Moderna pateikė dokumentus. Jeigu EMA biurokratai turi kitų įrodymų negu FDA ar JK reguliatorius, tuomet gal verta su jais susipažinti ir platesnei visuomenei. Jeigu tokių įrodymų nėra, tuomet toks ,,gumos tempimas" yra mažų mažiausiai nesuvokiamas. Nesuvokiamas ir EMA biurokratų požiūris į Astra Zeneca vakciną - ,,sausio mėnesį sprendimų nepriimsime", nors dėka šios vakcinos, kurios Lietuva užsakė daugiausia, jau pavasarį galėtume reikšmingai sulėtinti pandemiją.

Mano subjektyviu požiūriu visų 3 paminėtų vakcinų tyrimų rezultatai vienareikšmiai - šalutinių reiškinių pasitaiko, bet vakcinos veikia. Ir dar daugiau - inaktyvuoto viruso kinų vakcina irgi veiksminga. Todėl Europos biurokratijai galiu pasakyti vieną dalyką - tiesiog leiskite Europos piliečiams skiepytis“, – rašoma V. Kasiulevičiaus įraše.


Rašyti komentarą...
P
Pasakei "A"
2021-01-05 11:53:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasakyk ir"B"

BioNTech/Pfizer“ sukurta vakcina Europoje registruota „Comirnaty" vardu iš tikrųjų yra tozinameranas kodiniu pavadinimu BNT162b2.

Tačiau, „Moderna“ ir „Pfizer“ eksperimentinės vakcinos, kuriamos kovai prieš SARS-Cov-2 koronavirusą iš tikrųjų nėra „vakcinos“ kaip daugelis žmonių jas supranta. Tai Informacinės (matricinės) Ribonukleino Rūgšties RNR (sutr. iRNR ar mRNR, ang. messenger RNA sutr., mRNA) vakcina – naujas vakcinacijos metodas, kuris dar niekada nebuvo patvirtintas naudoti žmonėms.
Atsakyti
0

P
Petras
2021-01-05 12:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas turi daugiau babkiu, tie ir skiepijasi pirmiausia.
Ubagams - kaulai nuo stalo.
Atsakyti
-2

b
baisu
2021-01-26 16:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodėl nerašote, kad Kanadoje vakcinų bandytojai bus stebimi 2metus , o pas mus visi bus bandomieji ir niekam jų sveikata po skiepo nerūpės. Kaip jūs galite kalbėti pusę tiesos ? Kodėl pas mus vakcina Comirnaty?
Žmonės ,skaitykite ne vien lietuviškos profesūros melą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų