Kasčiūnas: reikia pasakyti, kad nebūsime Kinijos kontroliuojamoje technosferoje

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Laurynas Kasčiūnas siūlo sudaryti nepatikimų technologijų tiekėjų sąrašą.

„Viena iš idėjų yra labai konkrečiai įvardinti konkrečius nedemokratinių valstybių gamintojus, kurių informacijos ir ryšių technologijų įranga kelia potencialią grėsmę šalies ir nacionaliniam saugumui, ir neturėtų būti naudojama Lietuvai diegiant penktos kartos 5G judrųjį ryšį“, – ketvirtadienį Seime sakė L. Kasčiūnas.

„Taip mes aiškiai pasakysime, kad mes nebūsime Kinijos kontroliuojamoje technosferoje“, – per žvalgybos tarnybų kasmetinį viešą grėsmių nacionaliniam saugumui pristatymą sakė Seimo komiteto vadovas.

Centro dešinės Vyriausybės programoje numatyta siekti, kad valstybės institucijose ir nacionalinio saugumo požiūriu svarbiuose sektoriuose, įskaitant 5G infrastruktūrą, nebūtų naudojamos nepatikimų gamintojų technologijos ir įranga.

Lietuvos karinė žvalgyba „Huawei“ dalyvavimą kuriant 5G tinklą yra įvardijusi kaip rizikos veiksnį dėl komunistinės Kinijos įstatymų, įpareigojančių bendroves dalytis informacija su valdžia.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų