Visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad kas antras Lietuvos gyventojas pajuto Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą asmeniškai ir ją vertina kaip ilgalaikę investiciją į Lietuvos ateitį. Daugiau kaip du trečdaliai apklaustųjų mano, kad ir ateityje Lietuvos žmonės pajus 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų naudą.
Daugumos (86 proc.) apklausos dalyvių nuomone, ES skiriamos lėšos prisideda prie Lietuvos ūkio modernizacijos ir konkurencingumo didinimo. Daugiau nei du trečdaliai (70 proc.) respondentų teigė, jog parama prisideda prie Lietuvos regionų ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo, o 73 proc. apklaustųjų mano, kad ES struktūrinės lėšos prisideda prie Lietuvos gyventojų žinių ir gebėjimų stiprinimo.
„Struktūrinių fondų parama daro tiesioginę įtaką Lietuvos ūkio augimui ir konkurencingumo didinimui, – Finansų ministerijos pranešime spaudai cituojamas SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda. – Tai nėra lėšos, skirtos pravalgymui ar vartojimui, todėl džiugu girdėti, kad žmonės jau mato ir įvertina investuojamos paramos naudą“.
„Ekonomistų skaičiavimais, ES investicijos 2 procentais padidina Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą. Pastaraisiais mėnesiais, lėtėjant ekonomikos augimui, sunku įvertinti, kokį poveikį struktūrinių fondų lėšos turi BVP pokyčiams, tačiau be abejonės krizę sušvelnina, – kalbėjo G.Nausėda. – Šiuo metu, kai valstybė turi lėšų tik būtiniausiems poreikiams, ES fondai Lietuvai tampa ypač svarbūs“.
Apklausos rezultatai rodo, jog beveik nebeliko nežinančių ar negirdėjusių apie ES paramą. Didžioji dauguma (86 proc.) apklausoje dalyvavusių Lietuvos gyventojų žino ar bent yra girdėję apie Lietuvai skiriamas ES struktūrinių fondų lėšas. Apie naująjį 2007–2013 m. ES paramos laikotarpį žino 44 proc. apklaustųjų. Daugumos (76 proc.) respondentų nuomone, Lietuvai skiriama ES struktūrinė parama yra ilgalaikė investicija į ateitį.
Finansų ministerijos užsakymu, gyventojų apklausą apie 2007–2013 m. ES struktūrinę paramą Lietuvai visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „TNS Gallup“ atliko 2008 metų pabaigoje. Telefonu buvo apklausta 1000 Lietuvos gyventojų.