Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karo prievolės vengusiam ir tris kartus administracinių baudų nemokėjusiam vaikinui Panevėžio apylinkės teismas skyrė 800 eurų baudą. 

Karo prievolės vengusiam ir tris kartus administracinių baudų nemokėjusiam vaikinui Panevėžio apylinkės teismas skyrė 800 eurų baudą. 

REKLAMA

Teismo atstovė Irma Gritėnienė BNS informavo, kad baudžiamasis įsakymas, kuriuo vaikinas pripažintas kaltu dėl šaukimo vengimo, buvo priimtas sausio 25 dieną ir įsigaliojo prieš savaitę. 

Kadangi vaikinas savo kaltę pripažino ir byla buvo išnagrinėta sutrumpinta tvarka, jam skirta 1,2 tūkst. eurų bauda buvo sumažinta trečdaliu. 

Bylos duomenimis, neoficialiai dirbęs vaikinas internete sužinojo, kad yra karo prievolininkų sąraše, tačiau į komplektavimo tarnybą neatvyko ir į kvietimus nereagavo. 

„Turėdamas pareigą pateikti Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybai reikalingus dokumentus ir duomenis iki nurodytos datos pareigos neįvykdė, tad tris kartus administracinių nusižengimų bylose jam skirtos baudos – 15, 45 ir 60 eurų. Nesumokėjus baudų, iškelta baudžiamoji byla“, – rašoma teismo pranešime. 

REKLAMA

Anot teismo, visa byloje surinkta medžiaga patvirtinta, kad kaltinamasis, žinodamas, jog yra šauktinių sąraše, dėl nepateisinamų priežasčių nepateikė reikalingų dokumentų ir duomenų dėl karo prievolės atlikimo bei sistemingai vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį ir pobūdį bei į vaikino asmenybę – padarytas vienas baudžiamasis nusižengimas krašto apsaugos tarnybai, asmuo neteistas, baustas administracine tvarka, nedirbantis.

„Atsižvelgiant į bylos aplinkybių visumą ir įvertinant tai, kad bausmės tikslai yra ne tik nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, bet ir jį paveikti, kad laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų, įgyvendinant teisingumo principą, nutarta jam už padarytą nusikalstamą veiką skirti bausmę – baudą“, – pranešime cituojamas Kupiškio rūmų teisėjas Virginijus Skaraitis.

REKLAMA
REKLAMA

Baudą vaikinas turės sumokėti per pusmetį nuo sprendimo įsiteisėjimo. Jei jis to nepadarys, bauda bus išieškota priverstinai. 

Jei teismas nustatys, kad nuteistasis vengia mokėti baudą ar kad nėra galimybių ją išieškoti, galima baudą pakeisti laisvės apribojimo bausme.

Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų