• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje pirmą kartą griaudėjo amerikietiškos reaktyvinės artilerijos sistemos HIMARS. Jomis kariai naikino taikinius jūroje. HIMARS sistemas perka ir mūsų šalis – kariuomenės vadas sako, kad už trijų šimtų kilometrų taikinius naikinti galinčios sistemos taps puikia atgrasymo priemone. 

Lietuvoje pirmą kartą griaudėjo amerikietiškos reaktyvinės artilerijos sistemos HIMARS. Jomis kariai naikino taikinius jūroje. HIMARS sistemas perka ir mūsų šalis – kariuomenės vadas sako, kad už trijų šimtų kilometrų taikinius naikinti galinčios sistemos taps puikia atgrasymo priemone. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žinose. 

Lietuvoje, poligone šalia Klaipėdos, neeilinėse pratybose „Neatidėliotinas atsakas 2024“ pirmą kartą šaudė legendinė reaktyvinė artilerijos sistema HIMARS. 

„Kurias mes įsigyjame taip pat, kurios atkeliaus čia jau 2026 metais ir būsim jau 2027 metų pradžioj pajėgūs naudoti, o 2028 metais jau bus visas dalinys pilnai įsisavinęs šitą sistemą“, – teigė Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys. 

Lietuva už kone 500 milijonų eurų įsigis 8 HIMARS sistemas. Jomis galima naikinti už 300 kilometrų esančius taikinius su vos trijų metrų paklaida. Taip galima ir sutaupyti amunicijos, ir išvengti nereikalingų aukų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes turėsim įvairių tipų raketų, kurios galės šaudyti įvairiais nuotoliais. Atakuoti taikinius į toli, skirtingais nuotoliais, taip pat mes galvojame ir vystome naują amuniciją, kuri galėtų būti naudojama prieš laivus“, – sako V. Rupšys. 

REKLAMA

Tad Lietuvos bei NATO priešai nesijaus saugūs nei sausumoje, nei jūroje. 

„Ir dabar potencialus priešininkas, arba agresorius dabartinis – Rusija, jie aiškiai žino, kad kare su NATO jie praloš“, – sakė kariuomenės vadas.

Pasiteisino karštuose taškuose Vidurio Rytuose

Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurtą HIMARS į Lietuvą ir atsivežė amerikiečiai. Sistemą jie jau ne kartą yra išbandė karo sąlygomis.

„Jūrų pėstininkai jas naudoja jau nuo 2007-ųjų. Jos labai pasiteisino Irake ir Afganistane.“, – teigė jūrų pėstininkų instruktorius Michaelas Wallsas.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas HIMARS privalumas – jo mobilumas. Ant sunkvežimio sumontuota sistema gali greitai po šūvio keisti poziciją, tad priešas nespės, atsakydamas į ją, nusitaikyti. O pasiruošti ir apšaudyti taikinius užtrunka vos kelias minutes.

„Vos iš koordinacinio centro gauname informaciją apie taikinį, mes jį sunaikinti galime per penkias minutes, priklausomai nuo atstumo iki taikinio. Bet vos iššauname raketas, jos taikinį pasieks per mažiau nei dvi minutes“, – sakė HIMARS komandos vadas Austinas Mobley.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo poligono šalia Klaipėdos iki Karaliaučiaus tiesiu taikymu – kiek daugiau nei šimtas kilometrų. Iki sienos su Kaliningrado sritimi – beveik 40 kilometrų.

„Šitas sprendimas dėl HIMARS panaudojimo, jis yra sakyčiau, pakankamai neseniai priimtas. Galima sakyti, kad tai papildomas veiksnys prie jau buvusių suplanuotų pratybų scenarijų. Tai yra naujovė, tai yra naujovė“, – teigė Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. 

Pratybose „Neatidėliotinas atsakas 2024“ taikinius jūroje naikina ir lietuvių haubicos M-50. Jomis salves bei greitošaudą atlieka mūsų šalies rezervistai. Į penkių šimtų metrų aukštį pakilęs sviedinys devynis kilometrus iki tikslo nuskrieja per 30 sekundžių. 

Tokių haubicų Lietuva turi 18. Dabar vykstančiose pratybose kariškiai ir treniruojasi kaip naikinti priešą koordinuojant šių pabūklų ir HIMARS sistemų šūvius bei aptarnaujančių įgulų darbą.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

čia nugalėtojų nebus,čia bus gyvybės pabaiga žemėje.
Himarsu nepamaisytu dvigubai daugiau ir atsargu irgi jiems. Dar zinoma reikia nepamirsti dronu... Bet labai dziugu kad perkam gera daikta ir kad priesas tikrai gaus to ko nusipelne jeigu tik kis savo smirdanti snuki.
Viena diena raso,kad karas jau visai cia pat,liepia zmonems krautis ubagu terbas ir ieskotis sleptuviu bei priedangu,kita diena jau raso apie nupirktus Himarsus,kuriuos gaus tik 2028m.Durniu laivas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų