Kariuomenės dieną Nausėdienė priėmė svarbų iššūkį: seka prezidento Smetonos žmonos pėdomis

Lietuvoje šiandien minima kariuomenės diena. Vilniaus padangę raižė amerikiečių naikintuvai, o sostinės širdyje žygiavo NATO kariai. Na, o tuo metu, kai prezidentas Gitanas Nausėda sveikino karius, pirmoji ponia Diana Nausėdienė susitiko su karių šeimų moterimis. Tęsdama prezidento Smetonos žmonos Sofijos tradiciją, pirmoji ponia įsitraukė į birutiečių veiklą ir jau segi paauksuotą rūtų šakelę su karūna.

Prezidentas G. Nausėda Vilniaus Katedros aikštėje sveikino karius su Lietuvos kariuomenės diena – kariuomenės atkūrimo 101-siomis metinėmis. Šalia Lietuvos karių iškilmingoje rikiuotėje ir sąjungininkai: amerikiečiai, vokiečiai, norvegai, belgai, olandai. O virš galvų praskrido NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Danijos ir Belgijos oro pajėgų naikintuvai F-16. Prezidentas G. Nausėda, kurio populiarumas pastaruoju metu smuko net 10 procentų, kariams palinkėjo įkvėpimo semtis ir iš XIX amžiaus sukilimo vadų, kurių laidojimo ceremonija įvyko vakar.

(49 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvoje minima Kariuomenės diena

„Šiandien galite nugalėti bet kokį priešą. Geriausias mūšis yra tas, kurio priešas net nenori pradėti. Taip kad darykite viską, kelkite sau aukščiausius reikalavimus, būkite karšti savo tėvynės patriotai, kad agresorius net nenorėtų sutrikdyti mūsų taikaus gyvenimo ir taukaus mūsų žmonių darbo“, – kalbėjo prezidentas.

Nors Estijos vidaus reikalų ministras ragina ruošti planą B, kaip apsiginti, jei NATO vienybė imtų svyruoti, Lietuvos krašto apsaugos ministras Ramundas Karoblis aljanso patikimumu neabejoja.

„Buvau Švedijoje, kur dalyvavo Estijos kolega. Atrodo tai buvo nesusipratimas. Estijoje nėra plano B, neturim mes ir sąjungininkai., NATO yra saugumo pagrindas“, – pabrėžė R. Karoblis.

Prieš G. Nausėdai sveikinant Lietuvos karius Katedros aikštėje, žmona Diana Prezidentūros Kolonų salėje susitiko su Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos narėmis. Ši organizacija ne tik rūpinasi karių šeimomis, bet ir puoselėja tautiškumą. Dėl to vilki tautinius rūbus, kurių daugumą paveldėjo iš savo mamų ir močiučių.

„Būkite stiprios, neškite patriotiškumą, kuklumą, tikros stiprybės. Jūs – mūsų vėliava“, – tikino D. Nausėdienė.

REKLAMA

„Tikimės, kad ponia Diana taps mūsų dalimi. Norime pakviesti ją į mūsų garbingą būrį“, – akcentavo birutiečių pirmininkė Aušra Mažonė.

Tarpukariu birutiečių globėja buvo prezidento Antano Smetonos žmona Sofija, tad ir dabartinę pirmąją ponią birutietės pakvietė tapti sąjungos garbės nare. O ta proga įsegė ir organizacijos simbolį – segę, paauksuotą rūtos šakelę, vainikuotą karūna.

O Rasų kapinėse, kur vakar palaidoti XIX amžiaus sukilimo dalyviai ir vadai, šiandien koplyčia jau atidaryta lankytojams. Nuo ankstyvo ryto čia žmonės jau pagerbia žuvusiuosius už laisvę.


Rašyti komentarą...
S
Saunuolis Nauseda
2019-11-23 19:12:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazi Prezidentiene kaip Moteris.
Atsakyti
-2

J
Juozas
2019-11-23 19:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kulturinga Moteris
Atsakyti
-1

J
J0
2019-11-24 08:30:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemanau kad Nauseda kas rinks 2 kadencijai manau jis tik tesia Grybauskaites scenariju rusai puola ir ginkluotes perka nors daugelio gyvenimas tik skurdeja nerinkau ir dabar nes galvojant galva bankininkai niekada negins paprastu zmoniu inteteso is viso nemanau kad reikalingos 2 institucijos turetu but arba parlamentine arba prezidentine
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų