Karbauskis sureagavo į Maldeikienės kaltinimus priekabiavimu: keistu būdu reikalauja dėmesio

Aistros dėl Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus nerimsta. Dar visai neseniai Seimo pirmininkei buvo įteikti visuomenės surinkti parašai dėl T. V. Raskevičiaus atstatydinimo iš komiteto pirmininko pareigų, o ketvirtadienį tokį pat žingsnį žengė komiteto pirmininką palaikanti visuomenės dalis.

Į aštrias diskusijas dėl T. V. Raskevičiaus įsipynė ir Europos parlamente dirbanti Aušra Maldeikienė. Penktadienį ji savo „Facebook“ paskyroje viešai apkaltino valstiečių partijos lyderį Ramūną Karbauskį priekabiavimu. Kaip teigia moteris, kreiptąsi ir į Lygių galimybių kontrolierių. Vėliau R. Karbauskis taip pat sureagavo į A. Maldeikienės žodžius.

Pateikiame visą A. Maldeikienės įrašo tekstą:

„Kaltinu Ramūną Karbauskį priekabiavimu. Šiandien kreipiausi į Lietuvos Lygių galimybių kontrolierių, prašydama įvertinti pono Ramūno Karbauskio elgesį, nes turiu rimtą pamatą teigti, jog jo palaikoma akcija bei viešumoje nuolat kartojamos prieš Seimo narį Tomą Raskevičių nukreiptos mintys atitinka Lietuvos Lygių galimybių įstatymo 2 str. 7 d. numatytą priekabiavimą dėl lytinės orientacijos.

Tomas Vytautas Raskevičius yra kompetentingas, darbštus Seimo komiteto pirmininkas. Jo formuojamos darbotvarkės apima platų žmogaus teisių klausimų ratą. Žinant, kokią panieką, neapykantą iš kai kurių save krikščionimis vadinančių žmonių patiria T.Raskevičius ir kiti LGBT žmonės, keista tik tai, kad per jo vadovavimo komitetui laikotarpį LGBT bendruomenės klausimai svarstyti tik vieną kartą. Ir to karto užteko, kad jis būtų žeminamas.

Faktai rodo, priekabiauja R.Karbauskis tik todėl, kad T. Raskevičius yra LGBT bendruomenės narys. Ir tai pažeidžia įstatymą.“

Karbauskis: keistu būdu reikalauja dėmesio

R. Karbauskis penktadienio popietę teigė, kad jam sunku vertinti ponios A. Maldeikienės veiksmus ir pasisakymus.

REKLAMA

„Ypač po to, kai ji įžeidė tremtinius, kentėjusius prie Laptevų jūros, o dabar vėl keistu būdu reikalauja dėmesio. Labai norėčiau matyti citatas, kurios politikei sukėlė norą kreiptis į Lygių galimybių kontrolielių. Galiu jai pasiūlyti pasikreipti dar ir į prokuratūrą ar į teismą, tuomet galėsim pasikalbėti argumentų kalba. Bet manau, kad ne teisingumo paieškos politikei rūpi, o kaip dar labiau įaudrinti visuomenę.

Panašu, kad viskas, kas susiję su tradicine šeima ir tuo, kas Lietuvai yra brangu, politikei kelia nemalonius jausmus. Tačiau jos ir kai kurių kitų valdančiosios daugumos politikų pasisakymai  bendrame kontekste gali rodyti ir tai, kad tokių politikų pastangomis iškraipomas demokratijos suvokimas ir bandoma užtildyti, gąsdinti žmones, kurie turi kitokią nuomonę, nesutampančią su šios valdančiosios daugumos.

O ši dauguma, kaip žinia, kėsinasi į šeimos institutą, siekia kištis į vaikų lytinį švietimą. Kitas dalykas,  kuris taip pat neramina - neturime leisti, kad demokratija būtų iškreipta iki tokio lygio, kada netradicinės orientacijos žmonėms pažeidinėjant įstatymus, niekinant kitaminčius, darant įvairaus pobūdžio nusikaltimus, elgiantis neetiškai, jiems niekas nieko negalės pasakyti, nes bus apkaltinti priekabiavimu?“, – atsakė R. Karbauskis.

Pasak jo, kitas dalykas, kad A. Maldeikienė puikiai žino, kad žmonės savo nuomonę reiškė ne vien todėl, kad T. V. Raskevičius tik apie gėjų teises kalba.

„Dėl ko susidaro įspūdis, kad jis tikrai rūpinasi ne visais žmonėmis vienodai, bet ir dėl to, kad yra  dalykinių problemų jo, kaip politiko, kaip komisijos pirmininko darbe: Raskevičius abstrakčiai formuluoja klausimus darbotvarkėse, dėl ko NVO nesupranta, ar bus diskutuojama jiems aktualiais klausimais, ne visos NVO kviečiamos į posėdžius ir jau yra jų kreipimaisi į Seimo frakcijas dėl to, kad jos jaučiasi diskriminuojamos. 

REKLAMA

Be to p. Raskevičius rengia uždarus posėdžius, nors juose nėra slaptos informacijos, jo vadovaujamo komiteto nariai net leidimo dirbti su ja neturi. Kyla daug klausimų, kodėl slepiamas turinys nuo visuomenės, neskelbiant posėdžio įrašo, pavyzdžiui, apie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą. Todėl panašu, kad tokia taktika – patys muša, patys rėkia – nori kuo daugiau dėmesio ir visuomenės susiskaldymo“, – atsakė R. Karbauskis.

Čmilytė-Nielsen: iniciatyva dėl Raskevičiaus šalinimo iš komitetų vadovų nėra peticija

Visuomenininkais prisistatančių asmenų iniciatyva, raginanti parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, nėra peticija, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Ta piliečių iniciatyva, tas sąrašas, kuris man buvo pateiktas, tai yra pavardžių sąrašas, tai  ne parašai“, – LRT radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė.

„Kiek teko peržvelgti tą sąrašą, jame yra pavardės, yra elektroniniai paštai, tačiau nėra galimybės kalbėti apie tą iniciatyvą kaip apie peticiją, nes neatitinka tų reikalavimų, kurie keliami tokiems dokumentams“, – tvirtino ji. 

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad dalies duomenų autentiškumą būtų sunku patikrinti, nes tik prie trečdalio nurodomi telefonai.

Seimo pirmininkė taip pat minėjo sulaukusi asmeniškai apie 400 elektroninių laiškų, kuriais žmonės patvirtina tikrai palaikantys iniciatyvą, tačiau, anot jos, tai tik vienas procentas iš viso sąrašo.


Rašyti komentarą...
V
Valė
2021-03-05 11:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokios nestabilios moters ,kaip Maldeikienė dar nežinojau ,jai visi blogi kas nesutinka su jos nuomone.Aš irgi nepalaikau ,kitos pakraipos žmonių ,bet tai jie gyvi žmonės ,tegul gyvena savo gyvenimą kokį įsivaizduoja ,o ne išsigalvoja ,kad juos laikyti šeima ir t.t.

Atsakyti
-11

E
Ela
2021-03-05 11:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maldeikienei seniai kukumaku galvelėj. Ji kelia save kaip š.. ą ant Šakių ir įsivaizduoja tik ji viena protinga esanti
Atsakyti
-9

P
Piliete
2021-03-05 11:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip tapinas tuščias dėžės su parašais nese vakar, tegul ponia čia visiems geriau atsako, jai kas vakar buvo, tai variantas, toks, kad mes rinkėjai išdurti viduryje baltos dienos
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (63)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų