Karbauskis nežino, kas įgyvendins Lukiškių aikštės įstatymą ir išveš smėlį

Priėmus įstatymą dėl Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso, smėlis iš jos turės būti išvežtas, bet kas tai darys, neaišku, teigia vienas iš projekto autorių, valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Šitas įstatymas turėtų įsigalioti nuo rugpjūčio 1 dienos. Jis savaime reikš, kad tam tikri dalykai, kaip šiuo atveju pliažas, ten būti negalėtų“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė politikas.

„Kokia institucija įgyvendins tą įstatymą, aš dabar atsakyti negaliu, – policija ar kas nors kitas, tai priklausys nuo to, kaip pasiskirstys institucijos savo atsakomybėmis dėl to įstatymo įgyvendinimo“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis vylėsi, kad sostinės savivaldybė vis dėlto atsižvelgs į Seimo valią ir pati panaikins aikštėje padarytą dirbtinį paplūdimį.

„Manau, kad savivaldybė pati sugebės tą visą problemą panaikinti, nes įstatymas savaime sako, kad tai, kas dabar yra, prieštarautų moralės principams“, – tvirtino valstiečių lyderis.

Tuo metu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad Seimo svarstomas įstatymo projektas dėl Lukiškių aikštės neįpareigos savivaldybės pašalinti dirbtinį paplūdimį ir leis jį čia išlaikyti iki pat rudens.

Meras tvirtina, kad ligšiolinė projekto redakcija stokoja ir konkretumo, o pati savivaldybė planuoja, jog paplūdimys liks iki rugpjūčio pabaigos ar rugsėjo pradžios.

Seimo plenariniame posėdyje pirmadienį planuojama priimti Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą, kad jos memorialiniai akcentai turėtų būti skirti laisvės kovoms.

Projektą valdantieji registravo reaguodami į Vilniaus valdžios sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį. Dalis politikų tvirtina, kad taip parodyta nepagarba laisvės kovos dalyvių atminimui, sprendimą pasirinkti šią vietą paplūdimiui kritikuoja ir prezidentas Gitanas Nausėda.

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys praėjusią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio. Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, visi darbai, įskaitant ir patį smėlio išvežimą, kainuos apie 53,7 tūkst. eurų. 

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai


Rašyti komentarą...
k
kas atvežė
2020-06-29 16:54:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas ir išveš .tik sumokėti turi už savus..
Atsakyti
0

A
Ana
2020-06-30 14:42:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paklauskite žmonių, kurie lankosi, pažiūrėkit kaip patiko jaunimui, mamoms su vaikais ta smėlio oazė, tegul lieka, atsibos, jeigu tikrai nepritaps prie miesto, tegul tada ir panaikins. Vieni stato, kiti už mėnesio griauna, o jug už mokesčių mokėtojų pinigus. Mes bijom naujovių, geriau visuotinis verksmas, pastovūs suvaržymai.
Atsakyti
0

M
Moteris
2020-06-30 14:44:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karbauskiui nepatinka, bus smagu matyti kaip smėlį šiupeliuoja iš aikštės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų