Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
23
Ramūnas Karbauskis (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Marijampolėje į valstiečių partijos suvažiavimą atvykęs jų lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad premjerė Ingrida Šimonytė be jokios abejonės turėtų atleisti prašymus atstatydinti pateikusius užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį ir susisiekimo ministrą Marių Skuodį.

23

Marijampolėje į valstiečių partijos suvažiavimą atvykęs jų lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad premjerė Ingrida Šimonytė be jokios abejonės turėtų atleisti prašymus atstatydinti pateikusius užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį ir susisiekimo ministrą Marių Skuodį.

REKLAMA

„Neabejoju, bet visą tai, ką šiandien matome – tai yra spektaklis. Landsbergis ir susisiekimo ministras padėdami savo pareiškimus ir daro pareiškimus žinodami, kad jų niekas neatleis.

Bet jei šnekėti apie atsakomybės prisiėmimą, tai pirmiausia aš nesuprantu, dėl ko jie atsakomybę prisiima? Iš kitos pusės, jei jie taip supranta, tai reiškia, kad keistai supranta savo atsakomybę, jiems ir ne vieta tose ministerijose“, – šeštadienį teigė R. Karbauskis.

REKLAMA

Karbauskis: politikų ir „Lietuvos geležinkelių“ pareiškimai „visiškai skiriasi“

Valstiečių vedlys pažymėjo, kad pareiškimai politikų ir „Lietuvos geležinkelių“ „visiškai skiriasi“. Jo nuomone, valdžia nesako tiesos. Jo teigimu, kiek tiesos sako „Lietuvos geležinkeliai“, nematant sutarčių taip pat sunku pasakyti.

„Skandalas keliamas tokioje vietoje, kur mes iš tikrųjų turėtume suprasti, kokios bus pasekmės, kiek tai kainuos Lietuvos mokesčių mokėtojams. Ar iš tikrųjų mes turime tuos įsipareigojimus, jei mes juos turime – turime vykdyti, jei mes jų neturime ir teigiame, kad turime, tai tokiu atveju Lietuvos žmonėms turime pasakyti, kad reikia sumokėti 0,5 mlrd. eurų ar kažkiek, o sumokės ne kas nors, o mokesčių mokėtojai, visi Lietuvos žmonės.

Jei tai atvirai politikai sakytų, tada būtų aišku. Kaip su Kinija, mes norime pyktis su Kinija, nes ištiktųjų pavadinimo Taipėjaus nerašėme, o rašėme Taivanio. Jei tai kainuos milijardus mokesčių mokėtojams, manau kad nepritars joks mokesčių mokėtojas Lietuvos gyventojas“, – teigė R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę Lietuvą sudrebino skandalas, kai išaiškėjo, kad įsigaliojus JAV sankcijoms „Belaruskalij“, per Lietuvą toliau vyksta šios įmonės gaminamų trąšų tranzitas. „Lietuvos geležinkeliai“ atliko avansinį mokėjimą „Belaruskalij“ už paslaugas gruodžiui ir pusę sausio mėnesio.

Tuomet kilo didžiulis skandalas, kaip Vyriausybė ir ministerijos galėjo leisti tokį dalyką. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė patvirtino sulaukusi ne tik užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, bet ir susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio pareiškimo, kad jis yra pasiruošęs trauktis. Sprendimą dėl ministrų ateities premjerė žada kitą savaitę. Penktadienį G. Landsbergis prašymą atsistatydinti pateikė premjerei raštu.

„Išeina žmonės, kurie čia buvo patekę atsitiktinai“

Valstiečių partijai ir frakcijai pradėjus byrėti, R. Karbauskis šeštadienį teigia, kad tai yra apsivalymas, o į partiją buvo patekę atsitiktiniai žmonės.

„Pirmiausia, jei iš mūsų išeina žmonės, tai išeina, kuriems valdžia yra tikslas. Mes tai vadiname apsivalymu. Išeina žmonės, kurie čia buvo patekę atsitiktinai, jei šnekėti apie pačią partiją. Jei šnekėti apie frakciją, kurie nebuvo partijoje, tai vėlgi tas pats, jie pasirinko kažkokį valdžios ieškojimo kelią, jei tas kelias bus naudingesnis, tai aišku, jie iš to turės naudą“, – sakė R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot R. Karbauskio, valstiečių partija yra vienijama vertybių. Jis aiškino, kad valdžia jiems niekada nebuvo ir nėra tikslas, tik priemonė, kuri padeda įgyvendinti darbus. Jis teigė, kad valstiečiai laidojami be reikalo.

„Dabar mes bandome sustabdyti tą liberalų įsigalėjimą Lietuvoje, norą įteisinti narkotikus ir visą kitą padaryti. Paprasčiausiai, valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra ta jėga, kuri atstovi tuos siūlymus ir kol kas surenkame balsų tai atmesti.

Mus be reikalo laidoja, nes valstiečių ir žaliųjų sąjunga lieka vienintelė kurianti jėga. Atstovaujanti tradicines vertybes Lietuvoje ir atrodo, kad kitos tokios partijos nebus. Jei žmonės norės leisti liberalams sugriauti valstybę, ar ją paversti partija su narkotikų įsigalėjimu, tokiu atveju, mes būsime nereikalingi. Bet abejoju, kad žmonės to nori“, – teigė R. Karbauskis.

Karbauskis: „Klaidų aš esu padaręs tūkstantį ar milijoną, kaip ir kiekvienas žmogus“

Valstiečių lyderis pripažino, kad klaidų galėjo ir jis padaryti, kad pradėjo byrėti valstiečių partija ir frakcija. Pasak jo, nėra neklystančių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Klaidų aš esu padaręs tūkstantį ar milijoną, kaip ir kiekvienas žmogus, kuris priima sprendimus. Neklystančių žmonių nėra.

Šnekėti, kad klaida, kad žmonės išeina, išeina tai išeina. Bet apie mūsų ateitį ir mūsų darbą, niekas be mūsų neužkirstų kelio liberalų įsigalėjimui“, – teigė R. Karbauskis.

Šeštadienį vykstančiame suvažiavime aptariama šalies politinė situacija, tvirtinama rezoliucija, kuria kreipsis į valstybės vadovus.

Pirmadienį daugelį nustebino, kai ilgametė valstiečių narė Agnė Širinskienė pranešė paliekanti partiją ir frakciją. Ne paslaptis, kad A. Širinskienė buvo laikoma vienu stipriausių valstiečių veidų ir vadinama R. Karbauskio ištikima „ginklaneše“.

Po pasitraukimo R. Karbauskis teigė, kad apie jos ketinimus žinojo ir toks žingsnis brendo jau seniai, tik nežinojo, kada tai tiksliai įvyks. Ji tikino, kad A. Širinskienės pasitraukimą lėmė politikės įtempti santykiai su kitais valstiečių frakcijos nariais.

A. Širinskienė teigė, kad pasitraukimo iš valstiečių priežasčių buvo daug. Ji nurodė kolegų pavydą, esą jie pavydėdavo žiniasklaidos dėmesio. Teigė ir vadovybės nurodymų nevaikščioti pagrindine Seimo laiptine prie plenarinių posėdžių salės, o į ją eiti aplinkiniais atsarginiais įėjimais, nes tada mažiau matys žurnalistai ir bus „mažiau problemų“. Beveik tris metus, jos teigimu, buvo uždrausta žiūrėti į pirmininkaujantį plenariniams posėdžiams, nes ne visi pirmininkaujantys mėgo jos žvilgsnį. Daug kritikos buvo išsakyta ir kolegoms šešėliniams ministrams, kurie, A. Širinskienės teigimu, tik imituoja darbą, bet nesistengia jo dirbti.

REKLAMA
REKLAMA

Po A. Širinskienės pasitraukimo iš valstiečių politologai teigė, kad tai didelis praradimas valstiečių partijai ir frakcijai. Kai kurie politikai prakalbo, kad gali būti ir daugiau valstiečius paliekančių žmonių, tačiau jų pavardžių neįvardijo.

Praėjusią savaitę per visuotinius partijos pirmininko rinkimus R. Karbauskis buvo perrinktas ketverių metų kadencijai. Už jį balsavo 72 proc., už parlamentarą Giedrių Surplį – 28 proc. balsavusiųjų.

R. Karbauskis valstiečiams vadovauja daugiau nei dešimtmetį ir pastarąjį kartą pirmininku jis buvo perrinktas 2019 metais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi per 4,3 tūkst. narių ir antrą pagal dydį 21 nario frakciją Seime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų