Karantinas ir judėjimo ribojimai pratęsti iki kovo pradžios

Vyriausybė karantiną trečiadienį pratęsė iki kovo pradžios. Kartu pratęstas ir gyventojų judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

Šią savaitę Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija Vyriausybei pasiūlė karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos.

„Jeigu mes lyginame skaičius su gruodžio mėnesiu, kada prasidėjo mūsų griežtos priemonės, tai didžiuliai pokyčiai, tačiau jie įvykę nuo didžiulių skaičių. Įvedus karantino sąlygas, ir sergamumas sumažėjęs, tačiau registruojamų atvejų skaičius vis dar yra didelis. Daugėja savivaldybių, kuriose registruojami kad ir nedideli susirgimų skaičiai.

Tai nereiškia, kad nepasiteisina mūsų priemonės. Žiūrint į situaciją ligoninėse, mums pavyko ją labai stipriai suvaldyti“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

14 dienų sergamumas Covid-19 Lietuvoje gruodį viršijo 1000 susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų, o dabar yra sumažėjęs perpus. Statistikos departamento sausio 27 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo rodiklis siekia 498,2. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro statistikoje Lietuva išlieka raudonojoje zonoje, tarp koronaviruso labiausiai paveiktų šalių.

Ministrų kabinetas trečiadienį nesvarstė karantino švelninimo. Tačiau kitą savaitę jau turėtų būti aiškus planas, kaip Lietuva palaipsniui išeis iš karantino. Pagal preliminarų planą, pirmųjų švelninimų galima laukti vasario viduryje, priklausomai nuo epidemiologinė situacijos šalyje.

Prioritetinėmis sritimis karantino atlaisvinimui įvardintas švietimas, sveikatos apsauga ir verslas.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Toliau ribos gyventojų judėjimą

Kartu posėdyje iki vasario 28 d. 24 val. pratęsta ir gyventojų judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.

Tiesa, tarp savivaldybių keliaujantiems asmenims ir toliau galios iki šiol numatytos išimtys.

Nuo praėjusios savaitės asmenys gali laisviau bendrauti tarpusavyje, kurdami vadinamus „socialinius burbulus“. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai gali bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

REKLAMA

„Socialinio burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Asmenų judėjimą tarp savivaldybių riboja policija. Tiesa, numatomos kelios išimtys, tarp jų – kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties.

Taip pat nedraudžiama keliauti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

Ribojimas netaikomas ir asmenims, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.


Rašyti komentarą...
E
Egidijus
2021-01-27 13:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesupratau , padidino algas . Gal Seimui reikia izoliuoti nuo visuomenės, kad nepriimėtų kvailus sprendimus.
Atsakyti
-8

a
2021-01-27 13:31:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal laikas seimui atsistatydinti nes baigiant nupušti
Atsakyti
-9

S
Sese
2021-01-27 13:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visai neidomu viena boba plepa ir nezino ka plepa durniu posedis
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų