Pastaruoju laiku net trys garsios įmonės – bendrovė „Akropolis", milijardinę apyvartą turinti kelių bei tiltų tiesimo įmonė „Tiltra" ir informacinių technologijų bendrovė „Forbis" – nutarė perkelti valdymą į užsienį. Įmonių atstovų teigimu, šitaip bus saugiau, nei valdyti bendroves iš Tėvynės.
Iki šiol buvo vieša paslaptis, kad iš mūsų valstybės masiškai sprunka smulkusis verslas. 2008–ųjų pabaigoje per naktį konservatorių vadovaujamos tuomet dar naujosios valdančiosios daugumos priimti mokesčių pakeitimai nemažą dalį įmonių nuvarė į bankrotą, kitos gelbėjosi kaip išmanydamos, dar kitos perkėlė verslą į kitas šalis. Kaip parodė vėlesni įvykiai, dabar atėjo ir didžiųjų bendrovių eilė. „Respublika" klausė vieno žinomiausių verslininkų Lietuvoje pagrindinio „Vičiūnų" grupės įmonių akcininko ir valdybos pirmininko Visvaldo Matijošaičio, kodėl verslas, tarp jų ir stambusis, emigruoja iš Lietuvos?
„Manau, pirmiausia dėl to, kad mūsų valdžia užsieniečius nešioja ant rankų, o vietiniai savoje žemėje jaučiasi, tarytum būtų svetimi. Vertinamas tiki tas kapitalas, kuris yra visiškai užsienietiškas. Netgi tie lietuvių tautybės verslininkai, kurie niekuomet nedirbo Lietuvoje ir norėtų investuoti kapitalą protėvių žemėje, nėra vertinami. Valdžia elgiasi taip, kad niekada į Tėvynę nesugrįžtų ir į užsienį išvežtos investicijos. Nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo pradžios, kai įmonės savo veiklai dar stengdavosi išsinuomoti valstybinę žemę, lietuviško verslo įmonėms tai padaryti būdavo daug sunkiau nei toms bendrovėms, kurių kapitalas – vien tik užsienietiškos kilmės".
Tiek gyventojai, tiek ir verslo pasaulio atstovai vis labiau kritikuoja ir vyriausybės politiką, kuri nepalanki socioekonominio sektoriaus renesansui.