Kandidatė į švietimo ministres: visuotinio nuotolinio ugdymo Lietuvoje nereikia

Seime jau montuojamos nuo koronaviruso turėsiančios saugoti pertvaros, o parlamento vadovybė sutarė, kaip turėtų būti organizuojamas nuotolinis darbas. Tiesa, kada jis prasidėtų dar nežinia, mat be techninių iššūkių, bene didžiausia problema atrodo bus pačių seimūnų sutarimas ir tokio darbo įteisinimas.

Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir kandidatė į švietimo ministres Jurgita Šiugždienė.

Vyriausybė nusprendė, kad nuotolinio mokymo įvesti neketina, o mokinių atostogos nebus nei ankstinamos, nei prailginamos. Mokslininkai tai siūlo, o profsąjungos to prašo. Jūsų, kaip būsimos švietimo ministrės, koks yra požiūris?

Manyčiau, kad klausimas yra aktualus ir dėl to reikėtų kalbėtis. Ir šiandien savivaldybės gali įvesti nuotolinį mokymą mokyklose. Ką mes matome – Lietuva yra labai skirtinga ir šalyje situacija yra skirtinga. Matome savivaldybes, kurios raudonuoja, rizikos zonos lemputės dega, bet yra ir savivaldybių, kurios yra žalios. Manyčiau, kad nereikėtų įvesti visuotino nurodymo pereiti į nuotolinį ugdymą. Pritarčiau, kad reikia palikti galimybė pačioms savivaldybėms ir mokykloms nuspręsti, kaip vykdyti ugdymo procesą. Situacija yra labai skirtinga.

Prezidentas siūlo ankstinti vaikų ugdymą. Kokia yra jūsų nuomonė – ar mūsų švietimo sistema yra pasiruošusi tam?

Sistema dar nėra pasiruošusi ir tam yra pereinamasis laikotarpis. Priešmokyklinio ugdymo ankstinimas yra įvedamas nuo 2023-ųjų metų, tad reikės padaryti daug darbų. Kas yra svarbu – privalome sudaryti visas galimybes vaikams, kurie šiandien gyvena socialinės rizikos šeimose, anksčiau įsilieti į ugdymo procesą ir jam geriau pasirengti.

Prezidento atstovas po susitikimo sakė, kad pasigedo jūsų konkrečios vizijos sporto srityje. Pati esate netoli nuo sporto – esate buriuotoja. Nuo ko jūs pradėtumėte kažkokius pokyčius? 

REKLAMA

Su Prezidentu nemažai kalbėjome apie sportą ir ką labai aiškiai išsakiau – matau tam tikras sritis, kuriose laukia nemažai darbų. Tai yra ir sporto programos penkeriems metams parengimas, ir sporto remimo fondo peržiūra, jo veiklos principų peržiūra, jaunųjų trenerių rengimas. Ką aš akcentavau – noriu turėti daugiau diskusijų su sporto bendruomene. Norėčiau, kad tie priimti sprendimai būtų pasverti ir galėtume juos įgyvendinti.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2020-12-03 09:54:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepanašu, kad iš šitos valdžios bus kas nors gera.
Atsakyti
-4

A
2020-12-03 17:22:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada mokytojams sumontuosite tokias pertvaras kaip seime?
Atsakyti
-3

P
Pamąstykit
2020-12-04 02:49:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal pati ministrė pasirūpina mokytojų saugumu,testavimu,pertvaromis.Nusiimam rožinius akinius,dabar elgesys kaip nuosavam uab,mokslininkų mintys ir siūlymai ddzin.Dar tokios valdzios nebuvo,slypi komunizmo ausys
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (76)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų