Skvernelis: dėl nuotolinio ugdymo gali apsispręsti pačios mokyklos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė neankstinti moksleivių žiemos atostogų bei neįvesti visuotinio nuotolinio ugdymo. Vis dėlto laikinai pareigas einantis premjeras Saulius Skvernelis akcentuoja, kad pačios ugdymo įstaigos ir jų bendruomenės turi spręsti, ar taikyti nuotolinį, ar mišrų ugdymą.

ŠMSM kartu su epidemiologais trečiadienį nusprendė nekeisti mokinių žiemos atostogų laiko. Mokiniai kalėdinių atostogų išeis gruodžio 23 dieną, baigs atostogauti sausio 5 dieną. Nesiūloma įvesti ir visuotinio nuotolinio mokymo.

„Šiandien mes turime dvi nuomones. Kalbant apie privalomą nuotolinio mokymo įvedimą visame ugdymo procese, kad iš tikrųjų nukentėtų ir kokybė, ir moksleiviai, ir tėvams problemos iškilusios. 

Kita pusė – dėl saugumo užtikrinimo, ir mokytojų balsas yra girdimas. Dėl to yra Švietimo ministerijos palikti sprendimai, kad steigėjai ir bendruomenės patys spręstų, kokia apimtimi tą nuotolinį ar mišrų mokymą taikyti“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Jis taip pat neatmetė galimybės keisti mokinių atostogų datą arba įvesti visuotinį nuotolinį ugdymą prieš atostogas.

„Galimas variantas ir tas atostogų termino kaitaliojimas, galimas variantas ir priešatostoginį laikotarpį į visišką nuotolinį pereiti. Bet čia turime išgirsti švietimo ekspertų ir epidemiologų nuomonę“, – pridūrė S. Skvernelis.

Iš mokyklų gautais duomenimis, apie 75 proc. mokyklų pasisako už kontaktinį arba mišrų ugdymo būdą.

Šiuo metu 57 proc. bendrojo ugdymo mokyklų dirba mišriu būdu (daugiausia ilgosios gimnazijos – 72 proc.), 15 proc. mokyklų ugdymą organizuoja kontaktiniu būdu (daugiausia pradinės mokyklos – 79 proc.), 28 proc. mokyklų dirba nuotoliniu (daugiausia keturmetės gimnazijos – 71 proc.).


Rašyti komentarą...
M
Matas
2020-12-02 15:42:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam Lietuvoje apskritai vyriausybė yra reikalinga? Palieka mokykloms. Juokinga. Kuris direktorius pasitiki ir gerbia mokytoją. Tokių nesutikau
Atsakyti
-3

R
Rimas
2020-12-02 17:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Policajus medinis iki šio nesugeba įvesti tikro karantino. Kažkokią nesamonę įvedė, nei iš tolo nepanašu į karantiną. Nei nuotolinio, nieko. Vaikus kaip į skerdyklą geną į tas virusuotas mokyklas, o paskui stebisi, kad daugėja užsikrėtimų
Atsakyti
-2

N
Nida
2020-12-02 16:07:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs pamiršot, kad mokykloms rūpi mokinių krepšeliai. Kas bus toliau darosi aišku. Mokyklą niekada nejieškos kompromiso tarp tėvų, mokinių, mokytojų. Kiekvienas žiūrės savęs.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų