Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiauraus elgesio su gyvūnais skandalui iškilus į viešumą, prisiminti ir anksčiau šalį sudrebinę gyvūnų kankinimo skandalai. Vienas tokių – prieš metus garsiai aptarta kandidato į Seimą, universiteto dėstytojo Eugenijaus Palioko šunų istorija. Tada E. Paliokas įkliuvo sodyboje klaikiomis sąlygomis laikantis virš dešimt šunų. E. Paliokas sako, kad istorija stengiamasi jį sužlugdyti, o policija ir universitetas teigia, kad tai neturi nieko bendro.

Žiauraus elgesio su gyvūnais skandalui iškilus į viešumą, prisiminti ir anksčiau šalį sudrebinę gyvūnų kankinimo skandalai. Vienas tokių – prieš metus garsiai aptarta kandidato į Seimą, universiteto dėstytojo Eugenijaus Palioko šunų istorija. Tada E. Paliokas įkliuvo sodyboje klaikiomis sąlygomis laikantis virš dešimt šunų. E. Paliokas sako, kad istorija stengiamasi jį sužlugdyti, o policija ir universitetas teigia, kad tai neturi nieko bendro.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt redakcija gavo susirūpinusios skaitytojos skundą. Jame mergina teigia, kad į viešumą iškilus nelegalių šunų daugyklų ir žiauraus elgesio su gyvūnais skandalui, keista, jog gyvūnų kankinimu pagarsėję asmenys dėsto populiariuose šalies universitetuose ir dar daugiau – siekia tapti Seimo nariais.

Konkrečiai laiške kalbama apie dabartinį Liaudies partijos kandidatą į Seimą, „Vilnius Tech“ dėstytoją Eugenijų Palioką.

REKLAMA

2019 m. kovo 11-ąją E. Paliokas papuolė į policijos ir gyvūnų teisių gynėjų akiratį. Jam priklausančiame name buvo rasta kone dešimt, kaip tada žiniasklaidoje skelbta, baisiomis sąlygomis laikytų šunų. Šuns gaišena buvo rasta ir šaldiklyje.

Tada iš E. Palioko sodybos gyvūnai buvo paimti ir perduoti „SOS gyvūnai“ globai, o „Vilnius Tech“ laikinai nušalino dėstytoją nuo pareigų.

Dėsto universitete

Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja stebisi, kodėl dėstytojas nebuvo atleistas, o kaip tik sugrąžintas į pareigas ir dirba iki šiol.

„Toks žmogus dėsto „Vilnius Tech“ studentams, todėl manyčiau, kad rektorius jo neatleidęs turi panašų požiūrį į gyvūnus“, – laiške naujienų portalui tv3.lt rašo mergina.

„Vilnius Tech“ atstovė spaudai Neda Černiauskaitė sako, kad universitetui situacija yra žinoma. Priemonių imtasi buvo, o E. Paliokas yra stebimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Gavus informaciją apie dėstytojo elgesį, buvo nutarta nuo 2019 metų kovo 12 d.  laikinai nušalinti E. Palioką nuo pedagoginio darbo su studentais bei svarstyti šį atvejį universiteto Teisės ir etikos komitete. Komitetas priėmė sprendimą, kad lektoriaus Eugenijaus Palioko elgesys su gyvūnais, neužtikrinant jiems normalių laikymo sąlygų, vertintinas kaip socialiai neatsakingas, nesuderinamas su universiteto akademinės etikos kodekso normomis“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja N. Černiauskaitė.

Be to, universitetas priėmė sprendimą, kad E. Paliokui padarius panašų pažeidimą, jis būtų visam laikui nušalintas nuo lektoriaus pareigų šiame universitete.

„Buvo nutarta, kad pažeidus Akademinės etikos kodeksą pakartotinai, būtų siūloma nutraukti su E. Palioku sudarytą darbo sutartį“, – sako N. Černiauskaitė.

Pats E. Paliokas savo santykių su darboviete nekomentuoja.

Šunys padėjo gyventi

Sulaukęs kitų klausimų apie situaciją, E. Paliokas naujienų portalui tv3.lt sako, kad toks skaitytojų susidomėjimas jo praeitimi yra sietinas su Seimo rinkimais. Politikas teigia, kad istoriją atsimena skaudžiai, tačiau specialiai kankinęs šunis neigia. E. Palioko teigimu, taip susiklostė aplinkybės.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas pasakoja, kad 2013 m. žuvo jo brolis. Kaip sako pats politikas, toliau gyventi tapo sunku, tad sielą nuraminti padėjo šunys.

„Kai brolio mirties priežastį tiriantis medikas pasakė, kad brolio galvoj skylė pradegus, Dievaži, apsidžiaugiau, kad turiu šunis – mat, nenorėjau irgi neatpažįstamai sudegti“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja E. Paliokas.

Vėliau, vyro teigimu, sugedo jo automobilis ir šunų prižiūrėti jis tiesiog nebespėjo.

„Pradėjo stigti laiko, tokiu būdu šunelių iš poros vadų liko dar keli bešeimininkiai, o rimtai sugedus automobiliui, nebespėjau tinkamai prižiūrėti sodo namą“, – pasakoja E. Paliokas.

Būtent tada sodyboje ir buvo rasti apleisti šunys.

Bausmės dar negavo

Iš E. Palioko šunys buvo atimti, o pačiam politikui grėsė patekti už grotų. Jokios bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnais E. Paliokas tada negavo.

Šių metų rugpjūčio 27-ąją policija nusprendė jam skirti 175 eurų baudą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, tačiau šį sprendimą E. Paliokas apskundė.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu visa administracinio nusižengimo medžiaga su skundu yra perduota Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmams spręsti klausimą dėl priimto nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja policijos komunikacijos departamento vedėjas Ramūnas Matonis.

Informaciją dėl gyvūnų kankinimo politikas neigia ir sako, kad tai yra bandymas susidoroti.

„Kodėl mane persekioja? Nes verčiau Lietuvos Prokuratūrą ištirti savo brolio ir dar dviejų Lietuvos Respublikos piliečių neatpažįstamą sudegimą mediniame name nesudegusiomis medinėmis sienomis“, – pasakoja E. Paliokas.

Policija sako, kad visi piliečiai yra vertinami vienodai, nesvarbu, politikas, pardavėjas, dėstytojas ar virėjas jis yra.

„Policija nekomentuoja tokių kaltinimų, tačiau pabrėžia, kad visus piliečius vertiname nepaisant jų užimamų pareigų, statuso, išsilavinimo, lyties, tikėjimo ir t.t.“, – naujienų portalui tv3.lt sako R. Matonis.

Gyvūnai rado naujus namus

„SOS gyvūnai“ vadovė Ilona Reklaitytė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad iš visų iš E. Palioko paimtų šunų šiuo metu beveik visi turi naujus namus.

„Pas mus liko tik du šuniukai, visus kitus jau į naujus namus išlydėjau“, – pasakoja I. Reklaitytė.

E. Paliokas Seimo nario posto siekia kaip Liaudies partijos kandidatas.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų