REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Auganti pandemijos grėsmė temdo švenčių laukimą, įmonės dėl baimės užsikrėsti koronavirusu atsisako šventinių susibūrimų, o kolektyvą ketina sveikinti individualiomis dovanomis. Sutikti Kalėdas santūriau ragina ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Auganti pandemijos grėsmė temdo švenčių laukimą, įmonės dėl baimės užsikrėsti koronavirusu atsisako šventinių susibūrimų, o kolektyvą ketina sveikinti individualiomis dovanomis. Sutikti Kalėdas santūriau ragina ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Rokiškio krašto muziejaus kiemelyje skamba dailininkų dainos. Į plenerą susibūrę auksarankiai drožia prakartėlės figūras. Žmogaus dydžio kūriniai iš lietuviško ąžuolo. Išskirtinė prakartėlė – dovana Rokiškiui Kalėdoms. Kasmet gruodį Rokiškio dvaras sulaukia nemažo srauto ekskursantų ir svečių su šeimomis. Kalėdiniu laikotarpiu organizuojami įvairūs renginiai, edukacinės programos, pradeda veikti Kalėdų paštas.

Tačiau kalėdinį pasiruošimo laikotarpį temdo auganti pandemijos grėsmė. Koronavirusas ir besiplečiantys susirgimų atvejai šalyje verčia atsisakyti masinių susibūrimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Gali būti ir daugiau jų, bet čia eksponuojami pagrindiniai, tai trys karaliai, Marija, Juozapas, angelas. Trūksta gal kupranugario, gal dar kokių gyvūnų, kur ten turėjo būt“, – sako skulptorius Gintaras Varnas.

REKLAMA

„Į muziejų buvo atvežti dideli stori ąžuolai 2 metrų. Kiekviena prakartėlės figūra turėjo atitikti ikonografiją turėjo būti klasikinė ir meistrai turėjo tarpusavyje susiderinti“, – pasakoja drožybos plenero kuratorė Dalia Kiukienė.

Kol rokiškėnai kliaunasi Dievu, viena didžiausių metalo apdirbimo įmonių Panevėžyje dar balandį ketino švęsti 60-metų jubiliejų, tačiau užgriuvęs karantinas sujaukė visus įmonės planus. Renginys buvo nukeltas į rudenį. Dabar matydama prastėjančią situaciją ir augančią koronaviruso infekcijos kreivę įmonė nerizikuos – šventės idėjos visai atsisakė.

REKLAMA
REKLAMA

„Saugumas pirmoj vietoj“, – teigia administracijos vadovė Miglė Niauronienė.

Šios Kalėdos bendrovei kaip ir daugeliui šalyje bus savotišku galvos skausmu. Tenka pergalvoti ir kaip pasveikinti darbuotojus.

Kelis metus iš eilės vadovai leido pačių darbuotojų receptų knygas, šiemet vengiant kontaktų tos minties atsisakė. Ketinama tenkintis kuklesnėmis individualiomis dovanomis.

Vis gi, sutikti šias Kalėdas santūriai ragina ir sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

Kad šios Kalėdos bus kardinaliai kitokios sutinka ir verslininkas iš Anykščių. Pasak iš šeimos sodo ūkio gyvenančio Mindaugo Balčiūno, pandemija paveiks daugelį įmonių kaip švęsime didžiąsias metų šventes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats anykštėnas turi džiovintų gamtos gėrybių verslą, todėl jau dabar jaučia didesnių įmonių susidomėjimą planuojant ir užsakant dovanas.

„Šių metų didžioji dilema bus Kalėdos ar nebus. Sulaukiu 3-4 skambučių per paskutines porą trejetą savaičių kur yra domimasi, o jau kai kurie užsakymai ir pasirašyti. Mes judam link Kalėdų“, – kalbėjo verslininkas Mindaugas Balčiūnas.

Verslininkas pastebi, kad valgomos dovanos ant bangos jau kelinti metai, o šiemet susidomėjimas tuo ką galima ragauti ar skanauti tik išaugo. Vyras džiaugiasi, kad jo šeimos verslui  pandemija nepakenkė, o išėjo į naudą.

REKLAMA

„Kadangi masiniai susitikimai tikėtina kad iki Kalėdų neišsispręs ir įmonių vadinamų balių bus mažai arba jų nebus o vadovai ar įmonės norės kažkaip pamaloninti ir darbuotojus ir klientus ir partnerius tai vienas iš tokių racionalių sprendimų yra tokios dovanos“, – sako M. Balčiūnas.

Tokiems ūkio verslams kalėdinė prekyba sudaro net trečdalį metų pardavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų