Šį rudenį Lietuvos politiniame žemėlapyje gali atsirasti dar viena nauja partija. Ar ją steigti, šeštadienį, susirinkę į konferenciją-sąskrydį Raseinių rajone aptars Kovo 11-osios Akto signatarės, profesorės Kazimiros Prunskienės suburti iniciatyvinės grupės nariai ir bendraminčiai.
Pasak politikės, iniciatyvinė grupė, kurioje yra apie 30 narių, susiformavo prieš porą mėnesių. „Joje yra buvusių valstiečių liaudininkų, taip pat nemažai naujų žmonių, tai įvairiausių profesijų atstovai“, - Eltai sakė K. Prunskienė.
Konferencijos dalyviai ketina apsispręsti dėl partijos steigiamojo suvažiavimo datos. K. Prunskienė mano, kad jis galėtų įvykti maždaug po mėnesio - rugsėjo pabaigoje ar spalio pirmoje pusėje.
Jos teigimu, planuojama įsteigti plataus vidurio (centristinę) politinę jėgą. „Mano įsitikinimu, reikia sukti ne į dešinę, kaip premjeras dviračių akcijoje skelbė, ir ne per toli į kairę, o aprėpti platų interesų spektrą ir užtikrintai, kompetentingai eiti pirmyn, atkuriant ir stiprinant šalies ekonominį potencialą, nuosekliai gerinant žmonių gyvenimo kokybę“, - sakė K. Prunskienė.
Raseinių rajone vyksiančiojoje konferencijoje planuojama diskutuoti ir apie galimą naujos partijos pavadinimą. Anot K. Prunskienės, šiuo metu daugiausia yra remiamas pavadinimas Lietuvos liaudies partija, bet yra ir kitokių nuomonių, pavyzdžiui, Tautinės demokratijos, Tautinės santarvės partija. Taip pat diskutuojama apie galimybę sugrįžti prie Naujosios demokratijos pavadinimo, kuris buvo iki partijos susijungimo su „valstiečiais“.
K. Prunskienės teigimu, startiniame partijos kūrimosi etape, kaip ir priklauso, turėtų būti 1 tūkst. narių. Tikimasi, kad vėliau partijos gretos padidės.
Buvusi Valstiečių liaudininkų sąjungos lyderė neprognozuoja, kiek „valstiečių“ gali pereiti į jos kuriamos naujos partijos gretas.
„Kiek pereis - net nespėlioju, bet manau, kad miesto skyrių - dauguma. Taip pat tikiuosi, kad pereis nemažai skyrių arba jų dalis, ypač iš Aukštaitijos, taip pat iš kitų regionų“, - Eltai sakė K. Prunskienė.
Šeštadienį Raseinių rajone vyksiančiojoje konferencijoje planuojama taip pat diskutuoti apie šalį ištikusią ekonominę, finansų krizę bei jos įveikimą, apie regionų ir kaimo plėtrą, aplinkosaugos politiką. Renginio darbotvarkėje taip pat įrašytos mokslo, švietimo, sveikatos, socialinės bei kultūros politikos problemos. Konferencijos dalyviai ketina aptarti teisėtvarkos ir teisėsaugos, nacionalinio ir piliečių saugumo reikalus.