Juozas Olekas išsaugojo savo postą Pritarta atsakymams į interpeliacijos klausimus

Seimas antradienį pritarė krašto apsaugos ministro Juozo Oleko atsakymams į interpeliacijos klausimus dėl lėktuvo „An-2“ paieškos ir gelbėjimo operacijos - ministras išlaikė savo postą.

Už tai, kad būtų pritarta ministro atsakymams į opozicijos inicijuotą interpeliaciją, balsavo 71 parlamentaras, prieš buvo 31, devyni Seimo nariai susilaikė. Ministrą savo balsais parėmė visi valdantieji bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų nariai, prieš buvo arba susilaikė interpeliacijos iniciatoriai - liberalai ir konservatoriai. Mišrios Seimo narių grupės atstovų balsų buvo abejose pusėse.

Opoziciniai konservatoriai siūlė dėl nutarimo balsuoti slaptai, bet tam nepritarta.

Pats J.Olekas per balsavimą dėl jo atsakymųį interpeliaciją nedalyvavo, nes Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitinka su Norvegijos gynybos ministre.

Praėjusį ketvirtadienį atsakydamas į opozicijos inicijuotą interpeliaciją J.Olekas nesutiko padaręs klaidų per lėktuvo „An-2“ paieškos ir įgulos gelbėjimo operaciją ir sakė neketinantis atsistatydinti.

REKLAMA

Pagal Seimo statutą, nutarimo projektas, kuriame turi būti pareikštas parlamento pritarimas arba nepritarimas atsakymui, Seimui pateikiamas ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną po interpeliacijos svarstymo.

Balsavimo procedūra dėl ministro atsakymų buvo pradėta dar ketvirtadienį, tačiau opozicinių konservatorių reikalavimu padaryta pertrauka iki antradienio.

Iš Geteborgo į Klaipėdą skridęs lėktuvas „An-2“ su dviem patyrusiais lietuviais pilotais virš Baltijos jūros dingo gegužės 16-osios popietę. Po trijų parų lėktuvas rastas Baltijos jūros dugne. Orlaivį iškėlus aptiktas vieno piloto kūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
J
Je
2015-06-24 08:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila,kad LR Seimo dauguma nesupranta arba nepaiso rinkėjų daugumos valios...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų