„Vagonėlis man akių nebado. Šiukšlės man bado akis“, – pareiškė Seimo Audito komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius, antradienį apžiūrinėdamas Gintaro įlankoje Juodkrantėje nelegaliai stovintį vagonėlį.

Jis, kaip įtariama, priklauso buvusiam A. Skardžiaus kolegai iš Naujosios sąjungos, buvusio Seimo pirmininko socialliberalo Artūro Paulausko patarėjui Rolandui Zujevui.

Tuo metu, kai kiti parlamentinio komiteto nariai domėjosi, kodėl ant paties Kuršių marių kranto, be leidimo stovi gyvenamasis vagonėlis, A. Skardžius puolė piktintis čia pat suverstomis šiukšlėmis. Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės Aurelijos Stancikienės politikas pakeltu tonu klausė, kodėl iš privačiai firmai išnuomotos teritorijos neišvežamos šiukšlės.

„O kas čia per krantas?! Kur jūs matėte tokį krantą!” – karščiavosi parlamentaras, vaikščiodamas po plytgaliais ir kitomis statybinėmis medžiagomis užverstą marių pakrantę. Tuo politikas veikiai atkreipė televizijos kamerų dėmesį.

Jo elgesys sulaukė Audito komiteto pirmininko Donato Jankausko kritikos. „Tie darbuotojai, kurių pareiga ir darbas yra išsaugoti teritoriją, t. y. parko direkcijos, saugomų teritorijų darbuotojai, yra paprasčiausiai barami kai kurių parlamentarų“, – stebėjosi jis.

REKLAMA

Visos šiukšlės, sukiužęs sandėlis yra šalia vadinamojo R. Zujevo vagonėlio. Tačiau visa tai – Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorija.

Drauge su Audito komiteto po pajūrį keliavęs aplinkos ministro A. Paulausko patarėjas Ignas Stankovičius A. Stancikienei priekaištavo, kad pažeidėjai yra nenubausti, jiems nesurašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.

„Mes neturime teisės bausti dėl nelegalių statybų“, – teigė parko vadovė.

„Norėtumėt, galėtumėt“, – atkirto patarėjas.

A. Stancikienė aiškino, kad už nelegalius statinius parko teritorijoje tegali Klaipėdos apskrities statybos inspekcija. Be to, neseniai vagonėlį, papuoštą piratų vėliava, apžiūrėjo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pareigūnai. Nors vagonėlis stovi ant trinkų, antradienį į jį buvo nutiesti elektros laidai, bet inspektoriai aptiko ir du ratus, todėl konstatavo, kad tai transporto priemonė.

Ministro patarėjo neįtikino ir A. Stancikienės argumentai, kad šiukšlėmis užverstos teritorijos šeimininkų nepavyksta nubausti ir už aplinkos teršimą, nes dienomis R. Zujevo inspektoriai niekaip negali rasti. „Jis atvažiuoja tik nakvoti“, – tvirtino parko vadovė.

I. Stankovičius siūlė tiesiog organizuoti talką ir išvalyti Gintaro įlanką – vizitinę Kuršių nerijos kortelę. Ji yra pirmoji vieta, kurią pamato turistai, atvykę į UNESCO saugomą teritoriją.

„O jūs pabandykite nors pirštu paliesti dėžę privačioje teritorijoje, iškart byla bus iškelta“, – pavaldinę gynė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovė Rūta Baškytė.

Preiloje A. Skardžius parko direktorės klausė, kokiu būdu prie marių atsirado betoninė krantinė. „Tai savivaldybė už 3,78 mln. litų be projekto ir be leidimų ją nutiesė“, – atsakė A. Stancikienė.

Audito komiteto ekskursija baigėsi Nidoje, kur vietoj poilsio namų „Dobilas“ stovi naujas viešbutis ir keli namai. Juos projektavo A. Stancikienė. Čia buvęs socialliberalas piktinosi, kodėl buvo leista suskaidyti vieną sklypą į kelis, pakeisti jo paskirtį. Tokiu būdu vietoj sovietinio stiliaus poilsio namų Nidoje atsirado kuršių žvejų kaimo stiliaus namai. Vienas iš jų priklauso A. Stancikienės motinai.

REKLAMA

R.Baškytė šį atvejį vadino geru pavyzdžiu, o A. Skardžius – įstatymų pažeidimu.

Kaip žinoma, Valstybinės saugomos teritorijos tarnybos ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės yra patekusios į kai kurių socialliberalų nemalonę. Kovo 11-ąją Kuršių nerijoje R. Zujevas, Seimo narys socialliberalas Gediminas Jakavonis aktyviai dalyvavo pikete ir reikalavo minėtų pareigūnių atsistatydinimo.

A. Paulausko iniciatyva Kuršių nerijos nacionaliniame parke atliktas auditas.


Rašyti komentarą...
A
As
2008-04-03 01:19:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas seimūnas A. Skardžius pasirode besąs tikras chamas... Kaip šitaip galima ant moters šaukti... Parodė tikrajį savo veidą. Su visais plūgais kišeniuose...
Atsakyti
0

l
lietuviukas
2008-04-03 01:19:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi mes kelnes nešiojam tik tam kad kiaušių nepamestume, jei dabartinėj taip vadinamoj Lietuvos Respublikoj drąsiausi didžiavyriai tai dvi pagarbos vertos moteriškės, besipriešinančios nusipelniusių geriau gyvent suskių norams prichvatizuot, aptvert tvora ir paskelbt Kuršių neriją su mariom privačia valda?
Atsakyti
0

2
2 As
2008-04-03 01:56:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mes visi tam chamui mokam algą, jie patys sau iš mūsų pinigų išsidalina neapmokestinamus priedus, dar vadinamus "vokeliais", o išmest jų iš darbo už kompetencijos stoką, priešišką visuomenės interesams veiklą (o gal čia kas įgimto?) negalim ir esam priversti šert iki sekančių rinkimų, per kuriuos vėl zuzevai su savo ziuzėm supirkinės balsus. Ar neatėjo laikas nebeleist savanaudiškiems chamams sulyst į Seimą pagal gaujų, t.y. partijų, sąrašus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų