naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas  pasirašė bendrą įsakymą, kuriuo bus patvirtintas planas dėl vidaus sistemos pareigūnų įsitraukimo į šalies gynybą.

Ketvirtadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas  pasirašė bendrą įsakymą, kuriuo bus patvirtintas planas dėl vidaus sistemos pareigūnų įsitraukimo į šalies gynybą.

REKLAMA

„Geopolitinė situacija ir karo Ukrainoje išmoktos pamokos verčia mus skirti ypatingą dėmesį pasiruošimui. Ir ne tik kalbant, ką turi daryti mūsų kariuomenė, bet ir apie vidaus reikalų sistemos pasirengimą. Šio pasirašyto plano metu mes susitarėme, kad stiprinsime tą pasirengimą. Patirties jau turime. Hibridinės atakos parodė, kad mes sugebame dirbti, bendradarbiauti.

Pusantrų metų kariuomenė mums talkino pasienyje – bendras darbas vyko. Bet akivaizdu, kad turime dar glaudžiau dirbti, o tam reikalingos bendros pratybos, moderni ginkluotė, nes esant karinei situacijai mūsų statutinės institucijos – VSAT ir VST tampa ginkluotųjų pajėgų dalimi, todėl labai svarbu tai, kad mūsų tarnybos būtų tinkamoje parengtyje“, – žurnalistams Vidaus reikalų ministerija (VRM) kalbėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA

Anot ministrės, pasirengimo procesas jau vyksta.

„Iš tų Ukrainoje išmoktų pamokų  mes paruošėme VRM tarnyboms naują karinio aprūpinimo standartą, taip pat pradėjome perginkluoti savo tarnybas . Pernai metais KAM perdavė ginkluotės už 3,5 mln. eurų, o šiais metais yra numatyti 7 mln. eurai. Šis planas padės užtirkinti, kad šios lėšos bus įsisavintos efektyviai, racionaliai“, – tvirtino A. Bilotaitė.

REKLAMA

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas pažymėjo, kad VRM planas geras, tačiau jis turėjo būti įgyvendintas anksčiau – dar 2014 m.

„Policija ar ugniagesiai vykdo savo funkcijas ir karo metu – tą matome ir Ukrainoje, nes reikia gelbėti žmones, užtikrinti viešąją tvarką. Kiti turi būti apmokyti, parengti. Svarbiausia ne tik turėti ginkluotę, bet ir mokėti elgtis. Elgtis ne tik individualiai, bet ir būryje. Iki šiol dalis mūsų pareigūnų nebuvo praėję bazinių karo mokymų, todėl ateityje mes į tai turėsime atsižvelgti. Manau, kad norėdami tapti VSAT ar VST pareigūnais turėtų būti pabaigę bazinį karo kursą“, – kalbėjo jis.Lietuvos kariuomenė daugiau nei metus talkino pasienio tarnybos pareigūnams pasienyje su Baltarusija – nuo praėjusių metų vasarą kilusios migrantų krizės. Kariai nuolat pasienyje budėti nustojo gruodį.

REKLAMA

VRM duomenimis, pasienio tarnybos pareigūnai šiemet dalyvavo septyniuose pratybose, kurias organizavo kariuomenė.

Praėjusiais metais ministerija patvirtino vidaus reikalų sistemos statutinių įstaigų pareigūnų karinio aprūpinimo standartą, jį sudaro trys komponentai: individualios pareigūnų aprūpinimo priemonės, specialiosios priemonės pagal vaidmenis, ginkluotė.

Kariuomenė Valstybės sienos apsaugos tarnybai yra perdavusi NATO standartus atitinkančios ginkluotės už 3,5 mln. eurų. Šiais metais ginklams numatyti dar 7 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak institucijų, bendras veiksmų planas leis racionaliau panaudoti ginkluotei skiriamas lėšas.

Lietuvos kariuomenė daugiau nei metus talkino pasienio tarnybos pareigūnams pasienyje su Baltarusija – nuo praėjusių metų vasarą kilusios migrantų krizės. Kariai nuolat pasienyje budėti nustojo gruodį.

Pasak kariuomenės, toks sprendimas buvo priimtas, nes pasienyje įrengtas fizinis barjeras, baigiamos diegti stebėjimo priemonės.

2021-aisiais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva jų antplūdį vadina Baltarusijos režimo hibridine ataka.

Kalba jie pasirašinėjo ar kitaip plepa jeigu kritinė, karinė situocija tai visa šita valdziuke su jos ponais dings į vakarus greičiau nei Smetona, o tėvynę Lietuva liks paprastu miestų ir kaimo žmonių rankose ir jie gins ją iki mirties, o visa ši valdzazmogiu brupe tik propaguot save, bet ginklo į rankas tai jau ne tai ne jų darbas, jie nori tik valdyt ir taskyt visų Lietuvos žmonių pinigus
bet kaip kancervam niežti rankiukai rytų pusėn pykštelt
brangiais šaukštais visus aprūpinti, kad užpuolikus turėtu kuo į kaktas daužyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų