Įvertino „vaiko pinigus“: pagalba jaunoms šeimoms ar pinigų švaistymas?

Vyriausybės programos įgyvendinimo plano projekte užsimenama apie vadinamuosius „vaiko pinigus“. Paprastai tariant, valdžia nuo kitų metų nori šeimoms už kiekvieną vaiką nuo gimimo iki pilnametystės mokėti po 15 eurų. Tiesa, kol kas tai tėra siūlymas ir tiksli suma nėra aiški.

Plane paminėtos išmokos vaikui („vaiko pinigų“) visiems šeimoje auginamiems (globojamiems ) vaikams sistemos sukūrimas ir įteisinimas.

Šios išmokos jau buvo įvestos Lietuvoje ir anksčiau, tačiau dėl ekonominės krizės ji buvo panaikinta. „Krizė privertė pirmiausia mažinti toms socialioms grupėms pinigus, tarp jų buvo ir vaikučiai. Tas laipsniškas grįžimas užsitęsė“, - teigė Algirdas Sysas.

Anot socialdemokrato, išmokų grąžinimas būtų geras sprendimas. „Čia yra kad vaikai pratintųsi prie pinigų. Jie turėtų ne tik tėvų duotus pinigus, bet kad jie galėtų planuotis, jausti, kad yra ir jų pinigai ir kad gal prisidėti prie šeimos biudžeto. Manau, kad tai auklėjimui yra labai svarbu“, - mano parlamentaras.

Tuo tarpu Gabrielius Landsbergis mano priešingai. „Aš nematau ir negirdžiu, kam to reikia ir kokią problemą tuo norima išspręsti“, - sako konservatorių lyderis. Anot parlamentaro, geresnis sprendimas būtų didinti NPD dirbančioms šeimoms, turinčioms vaikų ir gyvenančioms skurdžiai.

REKLAMA

Šį sprendimą įvertino ir ekonomistas Gitanas Nausėda. „Aš nemanyčiau, kad tai yra kažkokia necivilizuota praktika. Mes akcentuojame demografines problemas, tai, kad Lietuva sensta. Gimstamumas, vaikų auginimas tampa vienu iš pagrindinių būdų neleisti Lietuvai susenti be laiko“, - teigia G. Nausėda.

Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.

 


Rašyti komentarą...
Z
Zona
2017-03-02 19:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekvienas euras yra žmogui brangus, tik neaišku kodėl taip puolami valdantieji, pasiūlantys ką nors naudingo žmonėms. Sėkmės valstiečiams ir socialdemokratams. Nepasiduokite kiršintojams.
Atsakyti
0

s
simona
2017-03-02 19:04:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasityciojimas....uz 15euru vaikui nieko nenupirksi.... vien ta 15euru suma sumoki uz valdiska darzeli nors vaikas visa menesi nelanko darzerlio del ligos.... su tokiais atlyginimais (nekalbant apie vienisas mamas JU ISVIS NENORI PRIIMTI I DARBA "vaikas sirgs kas tada dirbs") tokiais mokesciais nuomos kainomis,bei patyliu apie maisto produktus, kuriu kaina kyla kiekviena diena....zmones greit isvis vaiku nebegimdys, nebent seimo nariai arba asocialus del pasalpu.....visas paslaugas, maisto produktu kaina ir t.t. nori prilyginti europos sajungai, taciau apgailetina bet atlyginimai pagal europs sajunga lygi pasalpai.... uk yra 82svarai men vaikui, o cia 15eu men...atsipeikekit nauja valdzia naujos nesamones.....cia zmones greit badu mirs ar neistengdami vaistu nusipirkti...pensijos nukeltos, kai pagal vis ankstesni mirstamuma zmones jos net nesulaukia pradirbe visa gyvenima
Atsakyti
0

t
tai va
2017-03-02 21:51:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
norvegijoje kiekvienam gimusiam vaikui mokama iki 18 metu po 1000 kronu.o parama seimom auginanciom vaikus ateina per kitur.cia yra visuotinis pajamu deklaravimas ir tada matoma kam kaip padeti ir t.t.as pritariu siam zingsniui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų