Įvertino Sinkevičiaus galimybes gauti „auksinį portfelį“: jaunystė (ne)svarbu

Jauniausiu eurokomisaru pretenduojančio tapti Virginijaus Sinkevičiaus laukia nemenkas išbandymas – klausymai Europos Parlamento komitetuose. Jau kojas apšilti Briuselio koridoriuose spėję ar juos puikiai pažįstantys europarlamentarai iš Lietuvos nėra tikri, ar jaunas amžius nepakiš kojos V. Sinkevičiui.

Ekonomikos ir inovacijų ministro V. Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisiją pritarė Vyriausybė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Seimas dėl kandidatūros balsuos rugpjūčio 20 d. V. Sinkevičius jau buvo nuvykęs į Briuselį ir susitiko su naująja Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

Abejoja, ar užteks išminties

Nuo 2009 m. Europos Parlamente besidarbuojanti socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė portalui tv3.lt teigė, kad su kolegomis iš Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos dar nespėjusi aptarti V. Sinkevičiaus kandidatūros, tačiau tai padarys po rugsėjo pabaigoje vyksiančių klausymų.

„Tada mes frakcijoje aptarsime, ar jis tinkamas pareigoms, ar atitinka reikalavimus, ar supranta sritį, už kurią bus atsakingas, ar turi pakankamą galimybę įgyvendinti visiems Europos Sąjungos žmonėms reikalingus sprendimus. Tada galėsime spręsti“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Nors, pasak politikės, jai dar reikia išklausyti V. Sinkevičiaus prisistatymo, kad galėtų pateikti išsamų Lietuvos kandidato vertinimą, tačiau abejonių V. Blinkevičiūtei kyla.

„Kaip aš sakau, jaunystė ne yda, ji praeina. Bet, aišku, tai, kad Lietuvos kandidatas pats jauniausias, turbūt gali būti vienas iš pagrindinių klausimų. Neaišku, ar pakanka politinės išminties, sukauptos per 28 metus. Bus įdomu“, – samprotavo socialdemokratė.

Karbauskio eksperimentas

Abejonių dėl V. Sinkevičiaus kandidatūros turi ir penkmetį Briuselio ir Strasbūro koridoriuose besisukantis Petras Auštrevičius.

„Aš manau, kad valstiečių ir žaliųjų lyderis toliau vykdo politinius eksperimentus. Šį kartą eksperimento ribos plečiamos, perkeliamos į Briuselio pusę. Matysime, kuo tai baigsis“, – tv3.lt teigė P. Auštrevičius.

Europarlamentaras tvirtina, kad didžiausias dėmesys bus skiriamas jauniausiam ir seniausiam kandidatui į eurokomisarus, o už V. Sinkevičių jaunesnių, pasak P. Auštrevičiaus, neturėtų būti.

REKLAMA

„Sunku pasakyti, kaip jis pasirodys, koks bus jo psichologinis pasiruošimas, kiek turiningi bus atsakymai į klausimus. <...> Jaunesniam, kaip taisyklė, vyresni parlamento nariai turi daugiau klausimų ir pagrindo juos užduoti. Aš net neabejoju, kad jis išgirs ne vieną klausimą apie savo amžių arba susijusį su tuo“, – įsitikinęs P. Auštrevičius.

Vertinti pagal amžių – ne europietiška

Pirmąją kadenciją Europos Parlamente esantis Liudas Mažylis portalui tv3.lt sakė, kad nors oficialiai Europos liaudies partijos frakcija neaptarė kandidatūrų į Europos Komisiją, kai kurie frakcijos nariai kėlė klausimų, ar V. Sinkevičiui užteks kompetencijos užimti šį svarbų postą. Pačiam L. Mažyliui ne itin patiko kandidato parinkimas Lietuvoje.

„Lietuva ilgą laiką nepasirenka, tada staiga iš kažkur atsiranda kandidatūra. Turėtų ta procedūra būti kitokia, skaidresnė“, – svarstė Europos Parlamento narys.

Pats L. Mažylis nemano, kad V. Sinkevičiaus amžius gali būti problema vertinant jo kandidatūrą.

„Per mėnesį intensyvaus darbo Europos Parlamente įsitikinau, kad nelabai europietiška kalbėti, kokios lyties kandidatas, ar kokio amžiaus. Ar mėlynų jis akių, ar rudų. Tai visiškai ne europietiška“, – kalbėjo L. Mažylis.

Turės parodyti savo „žalumą“

Antrąją kadenciją Briuselyje ir Strasbūrę dirbantis valstietis Bronis Ropė teigiamai vertina savo bendrapartiečio galimybes gauti portfelį Europos Komisijoje.

Tačiau, pasak politiko, bendraujant su Žaliųjų frakcija Europos Parlamente, kuriai Komisijoje teoriškai atstovautų, V. Sinkevičiui reikės akcentuoti dėmesį ekologijai ir aplinkosaugai.

„Kalbant su mūsų frakcija, reikės pasistengti parodyti savo „žalumą“, – sakė B. Ropė.

Valstiečių atstovo teigimu, kandidatuojant į Europos Komisiją nėra amžiaus cenzo, tad į V. Sinkevičiaus gimimo datą, užrašytą pase, niekas nekreips dėmesio.

„Bus atsižvelgiama, kaip atsakys į klausimus ir kokia bus jo pozicija. Iš to ir bus sprendžiama“, – tvirtino B. Ropė.

REKLAMA

Sudėtinga eurokomisarų skyrimo tvarka

Portalas tv3.lt primena, kad Europos Vadovų Taryba, susitarusi su išrinktuoju Komisijos pirmininku, šiuo atveju, U. von der Leyen, patvirtina kandidatų į Komisijos narius sąrašą.

Šie paskirtieji nariai išklausomi Europos Parlamento komitetuose, atsakinguose už būsimas jų kompetencijos sritis.


Rašyti komentarą...
A
Algirdas
2019-08-14 11:42:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kokią išmintį parodė dalyte? Kažkaip niekas neįžvelgė
Atsakyti
-1

J
Jaunas perspektyvus
2019-08-14 12:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana tu seniu.Jie jau 'padejo' mums gerai gyventu.Sis jaunas galbut perspektyvus.
Atsakyti
-2

J
Julija
2019-08-15 07:12:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirma išgirskite atsakymus tuomet _o iš anksto sprendimai kompetencijos, Gerb. jaunas žmogus turi teisę kaip jūs uzsisėdėję......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų