Įvaikinimo byla Kaune: mergaitė greit turės šeimą?

9-metės kaunietės tarptautinis įvaikinimas pasiekė finišo tiesiąją – Apeliacinis teismas išnagrinėjo mergaitės įvaikinimo bylą. Ankstesnį sprendimą apskundę Kauno globos namai tikisi, kad mergaitė greitai turės šeimą.

9-metę kaunietę norinti įsivaikinti šeima iš Naujosios Zelandijos Vilniaus apygardos teismo duris varstė metų pradžioje. Nors tada teismas nusprendė neatiduoti mergaitės globos teisių Naujosios Zelandijos piliečiams, Kauno globos namai sprendimą skundė. Bylos ėmėsi Apeliacinis teismas. Kaip ir metų pradžioje, taip ir šiandien – mergaitės likimas sprendžiamas už uždarų teismo durų.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mergaitės iš Kauno globos namų byla

„Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija baigė nagrinėti bylą dėl tarptautinio įvaikinimo ir priėmė sprendimą. Procesinis sprendimas bus skelbiamas kovo 26 dieną“, – sakė teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Teismo atstovė priduria, kad savo verdikto visuomenei teismas neatskleis.

„Taip yra padaryta saugant vaiko interesus, labai puikiai suvokiam tokiose jautriose bylose visuomenės teisę žinoti ir norą, bet šiuo atveju vaiko interesai yra aukščiau“, – sakė teismo atstovė.

Metų pradžioje apygardos teismas neleido porai iš Naujosios Zelandijos įsivaikinti mergaitės dėl dviejų priežasčių. Esą Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba skyrė per mažai pastangų mergaitės giminaičių paieškoms. Negana to, tarnyba, anot teismo, pridarė klaidų. Iš pradžių įvaikinti buvo ketinama ne tik šią mergaitę, bet ir dvi jos seseris. Vieną įvaikino, kitai suėjo 16 metų ir ji nepanoro būti įvaikinta, tad 9-metė kaunietė liko viena. Teisėjai manė, kad globėjams Lietuvoje nebuvo suteikta galimybė įvaikinti 9-metę vieną, be seserų. Kauno globos namai įsitikinę, kad tarnybos klaidos neturi kenkti mergaitės gerovei.

„Pasinaudojom proga, galimybe ir kreipėmės į apeliacinį teismą, kad dar kartą būtų atidžiai įvertinti mergaitės siekiai, norai, geriausi norai būti laimingai, gyventi šeimoje ir turėti savo tėvus“, – tikino Kauno globos namų vadovė Elena Trimonienė.

REKLAMA

Anot Kauno globos namų, mergaitė toliau bendrauja su pora iš Naujosios Zelandijos. „Mergaitė kontaktą tikrai palaiko, bendrauja internetu ir jos emocijos, jos lūkesčiuose yra dar vilties, kad bus įvaikinta, bet mes gerbiam teismo sprendimus, kokį priims teismas sprendimą, mes pasitikime teismu“, – sakė globos namų vadovė.

Kauno globos namų vadovei pikta, kad gyventojai pradeda rūpintis vaikų gerove tik kai pasigirsta žinių apie galimus įtėvius užsienyje.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2019-03-07 19:17:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
o i mergaites norus kas nors atsizvelgia? Juk ji taip lauke isvykti i N. Zelandija
Atsakyti
-2

v
viltis
2019-03-07 20:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
O nenupurto.kad mergaite gyvena globos namuose?Ji,zinoma",laiminga,patenkinta"...Fui,kokia sventvagiska ismintis,ar ne geda taip samprotauti?????
Atsakyti
-1

D
Diedukas
2019-03-07 19:53:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai paziuri i tuos busimus tevelius net nupurto vargse mergaite , jei tokie superiniai tai ko jie savo krasto vaiku nesivaikina, neduoda, o kodel isiziurekite gerai tuos busimus "tevelius "ir pamatysite kokie jie keisti.... vargse mergaite jai net sesers negaila...... uzliuliuota
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų