• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trims panevėžiečiams, registruotiems Užimtumo tarnyboje, gresia atsakomybė už nelegalią automobilių be savininko deklaravimo kodų prekybą bei sukčiavimą, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. 

Trims panevėžiečiams, registruotiems Užimtumo tarnyboje, gresia atsakomybė už nelegalią automobilių be savininko deklaravimo kodų prekybą bei sukčiavimą, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. 

REKLAMA

Įtariama, kad užsiimdami neoficialia automobilių prekyba be savininko deklaravimo kodų (SDK) bei gaudami lėšas iš Užimtumo tarnybos, šie neįteisinę savo veiklos prekeiviai iš viso galėjo parduoti 59 automobilius, kurių vertė siekia beveik 270 tūkst. eurų, bei nesumokėti beveik 60 tūkst. eurų privalomų valstybei mokėti pridėtinės vertės (PVM) ir pelno mokesčių, Valstybinio socialinio draudimo fondo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

Informacija apie minėtų panevėžiečių galimai vykdomą nusikalstamą veiką buvo gauta bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) ir kitomis institucijomis bei vykdant SDK turėjimo kontrolę. Institucijoms apsikeitus informacija, ją išanalizavus ir surinkus papildomų duomenų, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad trys asmenys galimai veikė pasitelkdami vienodą schemą – bedarbiais užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, jie gavo išmokas, tačiau galimai neoficialiai internetu prekiavo naudotais automobiliais, kurių didžiajai daliai nebuvo suteikti SDK.

REKLAMA

Pasak FNTT, šie tarpusavyje susiję asmenys bendrai nuo 2020 metų sausio pradžios iki šių metų kovo į įvairius interneto skelbimų portalus galėjo įkelti ne mažiau kaip 424 skelbimus apie parduodamus automobilius be SDK.

Baudžiamajame kodekse už verslišką ar stambų veiklos vykdymą neturint tam leidimo numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Už sukčiaujant įgytą svetimą turtą ar turtinę teisę teismas griežčiausiai gali nubausti laisvės atėmimu iki trejų metų.

REKLAMA
REKLAMA

Anot FNTT, nuo SDK įvedimo kontroliuojančios institucijos keliuose bei aikštelėse patikrino daugiau nei 14 tūkst. transporto priemonių, iš kurių 3 tūkst. kodo neturėjo. Taip pat VMI nuskenavo apie 37 tūkst. internetinių skelbimų ir 10 tūkst. asmenų sulaukė priminimų apie prievolę skelbti SDK bei taikomą atsakomybę to nepadarius. Dėl nustatytų pažeidimų, susijusių su SDK, surašyti 300 administracinių nusižengimų protokolų.

Remiantis VMI duomenimis, SDK tapus privalomu, automobilių prekybos sektoriuje pastebimi teigiami pokyčiai. Lyginant 2021 metus su prieš tai buvusiais metais kontroliuotų šio sektoriaus įmonių deklaruoti pardavimai išaugo 39 mln. eurų, o šią veiklą vykdantys gyventojai už praėjusius metus deklaravo 2,5 mln. eurų daugiau apmokestinamų pajamų.

Taip pat vis daugiau automobilių pardavėjų veiklą vykdo legaliai. Lyginant praėjusių metų liepos duomenis su šių metų liepa, veiklą įregistravusių įmonių yra 153 daugiau, o gyventojų – net 500 daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų