Įsigaliojo įstatymas, draudžiantis vaikams taikyti fizines bausmes

Įsigaliojo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kuriomis uždraudžiamas bet koks smurtas prieš vaikus, įskaitant fizines bausmes.

Kaip BNS informavo Prezidentūroje, pataisas prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė pirmadienį, ir jos įsigaliojo antradienį paskelbus Teisės aktų registre.

Pataisas Seimas priėmė praėjusią savaitę per neeilinę sesiją, sušauktą po keturmečio mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio Kėdainiuose. Vaiko nužudymu įtariami jo motina ir patėvis.

Pataisos apibrėžia visų rūšių smurtą prieš vaiką: fizinį, psichologinį, seksualinį, nepriežiūrą. Nustatyta, kad „draudžiamas visų formų smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes“.

Nevyriausybininkai skaičiuoja, kad Lietuva tapo 52-ąja šalimi pasaulyje, įtvirtinusią draudimą vaikams taikyti fizines bausmes. Jų sąrašas rodo, kad Latvija fizines bausmes uždraudė 1998 metais, Lenkija - 2010 metais, Estija - 2014 metais. Tačiau toks draudimas įtvirtintas ne visose Vakarų Europos šalyse, tokius siūlymus kol kas atmetė britų ir prancūzų parlamentarai.

Draudimo šalininkai sako, kad bet kokios fizinės bausmės pažeidžia vaikų teises, kenkia jų vystymuisi. Kritikai laikosi pozicijos, kad tokiu draudimu valstybė pernelyg kišasi į šeimos gyvenimą, o dabartinių bendrų įstatymų pakanka bausti už pavojų keliantį smurtą.


Rašyti komentarą...
T
Tragedija!!!
2017-02-21 23:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įsigalioja įstatymas leidžiantis atiminėti vaikus be priežasties!!! Mušti ir smurtauti prieš vaikus ir anksčiau buvo draudžiama!!! RIP Lithuanians, we shall read about you in books and see in museum.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų