Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodžius kraupiems vaizdams iš mokyklos Šilalėje autobuso, kur jaunuolis sumušė mergaitę, aiškėja daugiau detalių. Sumuštos mergaitės mama atskleidžia, kad tai nėra pirmas jaunuolio išpuolis prieš jos dukrą – anksčiau ji yra grįžusi su mėlynėmis ant kojų ir skųsdavosi patirianti patyčias. Mama sako, kad jeigu mokyklos administracija būtų laiku ir tinkamai sureagavusi, dabar mergaitei nereikėtų gydytis sumušimų. Vis dėlto mokyklos direktorius sako su mama susidūręs pirmąkart.

Pasirodžius kraupiems vaizdams iš mokyklos Šilalėje autobuso, kur jaunuolis sumušė mergaitę, aiškėja daugiau detalių. Sumuštos mergaitės mama atskleidžia, kad tai nėra pirmas jaunuolio išpuolis prieš jos dukrą – anksčiau ji yra grįžusi su mėlynėmis ant kojų ir skųsdavosi patirianti patyčias. Mama sako, kad jeigu mokyklos administracija būtų laiku ir tinkamai sureagavusi, dabar mergaitei nereikėtų gydytis sumušimų. Vis dėlto mokyklos direktorius sako su mama susidūręs pirmąkart.

REKLAMA

Šią savaitę pasirodė sukrečiantys vaizdai iš vienos mokyklos Šilalėje. Mokinės nufilmuotame vaizdo įraše matyti, kaip mokyklos autobuse jaunuolis tranko ir spardo mergaitę, tampo jai už plaukų.

Situaciją pirmasis paviešino Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Jis ir pasidalijo muštynių vaizdo įrašu. Jame girdėti keiksmažodžiai, o fone galima išgirsti, kaip smurto išpuolį stebintys vaikai juokiasi.

REKLAMA

R. Žemaitaitis aiškina, kad šis jaunuolio išpuolis nėra pirmas, tačiau mokyklos administracija esą ankstesnių išpuolių tinkamai nespręsdavo. Pasak jo, sumuštos mergaitės tėvams buvo liepta vaizdo įrašą ištrinti.

Smurtas kartojasi

Portalui tv3.lt pavyko susisiekti su sumuštos mergaitės mama. Moteris patvirtina, kad sumušta jos dukra ir ją mušęs jaunuolis lanko tą pačią mokyklą.

Pasak moters, mergaitė jau anksčiau skundėsi to paties jaunuolio veiksmais. Ji tėvams pasakojo patirianti patyčias ir smurtą. Vis dėlto tėvai netikėjo, kad išpuoliai yra tokie žiaurūs.

REKLAMA
REKLAMA

„Pareidavo, rodydavo ant kojų mėlynes, sakydavo, kad spardosi. Per fizinio ugdymo pamokas iš kamuolio į nosį specialiai trenkia“, – tv3.lt pasakoja mergaitės mama.

Pašnekovė tikina, kad dėl ankstesnių išpuolių šeima kreipėsi į mokyklos vadovybę, administracijai skundėsi ir pati mergaitė. Mama pasakoja, kad mokykloje jos vaikai smurtą payrė ir anksčiau. Prieš aštuonerius metus mokykloje buvo sumuštas jos sūnus, tuo metu buvęs pirmokas. Tuomet, kaip sako moteris, mokykla situaciją užglaistė, jos tvirtinimu, ištrynė smurtą liudijančius vaizdo įrašus.

„Tada mes likome kalti. Antras įvykis įvyko jam būnant šeštoje–septintoje klasėje. Trenkė, paėmė už pakarpos, į grindis. Mokykloje buvo susirinkimas, vėl viskas buvo nutraukta, vėl viskas nutylėta. Mes ten esame pastoviai šmeižiami, mūsų šeima ten yra šmeižiama – melagiai ir šiokie tokie.

Tai mergaitei, kuri nufilmavo, esu labai dėkinga. Būčiau ir dabar neįrodžiusi. Su jais neina pakovoti“, – graudinasi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Sumušta mergaitė buvo patekusi į ligoninę, vis dar gydosi

Moteris teigia, kad dar pirmadienį iš mokyklos administracijos sulaukė grasinimų. Šeimai liepta ištrinti vaizdo įrašą ir pasakyta, kad priešingu atveju mokyklos administracija parašys pareiškimą. Vaizdo įrašą buvo paviešinusi sumuštos mergaitės teta.

Šiuo metu sumušta mergaitė vis dar gydosi.

„Skauda galvą, negali išsišukuoti normaliai plaukų, skauda sprandą. Stebime“, – pasakoja jos mama.

Mergaitė buvo sumušta penktadienį, o šeštadienį, pasak mamos, ji buvo patekusi į ligoninę. Mergaitei peršviesta galva, atlikus tyrimus ji buvo paguldyta stebėti.

„Važiuosime pas šeimos gydytoją, apžiūrės dar ir viską papasakos“, – sako mama.

Tėvai skaičiuoja, kad mergaitei buvo septynis kartus stipriai trenkta kojomis ir keturis kartus trenkta kumščiais. Be to, išrauta dalis plaukų.

Moteris mano, kad to buvo galima išvengti, jei mokykla jau gavusi pirmus signalus apie jaunuolio vykdomas patyčias, būtų tinkamai sureagavusi.

REKLAMA
REKLAMA

Vaizdo įrašo neviešinti prašė dėl tolimesnių patyčių

Sumušta mergaitė ir ją mušęs jaunuolis yra tos pačios mokyklos moksleiviai. Mokyklos direktorius Arūnas Aleksandravičius pasakoja, kad incidentas įvyko praėjusį penktadienį moksleiviams grįžtant iš Obelyno daugiafunkcinio centro.

A. Aleksandravičius aiškino, kad negali komentuoti galimo smurto, jei jis vyko anksčiau, nes mokiniai tuomet mokėsi kitoje mokykloje, kuri dabar prijungta prie jų mokyklos.

„Su mama dabar apskritai tenka bendrauti pirmą kartą po šio įvykio“, – tv3.lt sako A. Aleksandravičius.

Direktorius teigia netoleruojantis ne tik muštynių, bet ir kitų moksleivių reakcijų, kurie mušamą mergaitę filmavo bei juokėsi, todėl situaciją vertina kaip labai blogą.

Mokyklos administracija apie įvykį sužinojo penktadienį vakare iš socialinių tinklų.

Kaip sako A. Aleksandravičius, dar penktadienį vakare mokyklos administracija nuvyko pas ir pas smurtavusį jaunuolį, ir pas sumuštą mergaitę į namus. Nuvykus į mergaitė namus buvo paprašyta vaizdo įrašą ištrinti iš socialinių tinklų.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklos direktorius svarsto, kad vaizdo įrašas gali paskatinti tolimesnes patyčias ir tolimesnius išpuolius.

„Tai yra smurtas. Smurto ir taip yra per daug. Tai yra nepilnamečių veidai, keiksmažodžiai. <…> Taip, buvo paprašyta, nes šie dalykai nepriduos vaikams nieko gero. Tai veda ne į gėrį, tuo labiau karo fone.

Jūs neįsivaizduojate, ką vaikai kalba – jie visko bijo. Kiek mūsų mokytojai, socialiniai pedagogai, psichologai dirba, kad tik nuramintų vaikus, ir čia dar tokį papildomą išmesti? Paprašiau, kad būtų išimta“, – komentuoja A. Aleksandravičius.

Mokyklos direktorius neigia, kad šeimai buvo grasinta.

Trečiadienį toliau bendraujama su abiejų vaikų tėvais, įsitraukė psichologai ir vaikų teisių specialistai. A. Aleksandravičius tikina, kad mokykla į policiją dėl jaunuolio kreipėsi pirmą kartą, nuo tada, kai mokykla buvo prijungta, problemų dėl šio jaunuolio nebuvo.

Kaip sako mokyklos direktorius, sumušta mergaitė trečiadienį jau grįžo į mokyklą ir vizualiai atrodė sveika.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklos direktorius priduria manantis, kad R. Žemaitaičio sprendimas paviešinti vaido įrašą yra politinių taškų rinkimas.

Jaunuolis policijai žinomas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė sako, kad įvykis buvo užregistruotas iš karto, kai incidentas įvyko.

„Pareigūnai šiuo metu tikslina visas įvykio aplinkybes, apklausinėja visus su įvykiu susijusius asmenis. Kai aplinkybės bus patiksintos, bus priimtas atitinkamas procesinis sprendimas“, – tv3.lt teigia L. Banienė.

Pasak jos, mergaitę sumušęs jaunuolis policijai yra žinomas.

Tai kaip čia yra direktoriau, policijai jaunuolis žinomas, o jums ne?
Jokios gėdos dar eiti ir prašyti šeimos,kad įrašą ištrintų...atseit, kad iš mergaitės nesityčiotų...
Tai jūs vadovaujat mokyklai ar zoologijos sodui, kuriame žvėrys mokosi ?
Tokius išsigimėlius reikėtų naikinti, o direktoriui, po tokių komentarų ši diena turėtų būti paskutinė direktoriavimo diena.
Iš tokių užauga putinai(ne augalai)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų