naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš virtualaus patrulio perduotos informacijos pradėti penki ikiteisminiai tyrimai, antradienį pranešė Policijos departamentas.

Iš virtualaus patrulio perduotos informacijos pradėti penki ikiteisminiai tyrimai, antradienį pranešė Policijos departamentas.

REKLAMA

Jo teigimu, trys tyrimai pradėti dėl neapykantos kurstymo, po vieną – dėl rūbų su galbūt padirbtais prekės ženklais prekybos ir pornografinio turinio viešinimo, taip pat tikslinamos dar šešių pranešimų aplinkybės.

Be kita ko, policija jau surašė penkis administracinių nusižengimų protokolus – tris dėl sukčiavimo ir du dėl nelegalių ginklų pardavinėjimo.

Policijos departamentas skelbia, kad per daugiau nei mėnesį virtualus patrulis sulaukė 576 pranešimų iš gyventojų ar įstaigų, šie pranešimai buvo nagrinėjami ir vertinami.

Feisbuke sulaukta daugiausia pranešimų – 489, el. paštu ([email protected]) – 79, vienas pranešimas gautas – „kitais būdais“.

REKLAMA

Pats virtualus patrulis identifikavo septynis galimus pažeidimus, iš kurių trys – dėl rūbų analogų pardavinėjimo, du dėl sukčiavimo, po vieną – dėl naktinio matymo prietaiso pardavimo ir grasinimo.

REKLAMA

Policija teigia, kad daugiausia virtualiam patruliui buvo perduodama informacija apie galimo įvairaus tipo sukčiavimą – siūloma įsigyti vairuotojo pažymėjimus, akcizais apmokestintų ar narkotinių medžiagų.

Taip pat kreipėsi ir žmonės, nukentėję nuo sukčių – sumokėjus už daiktą ir jo negavus arba pasiūlus investuoti ir būnant apgautam.

Tarp pranešimų būta ir informacijos apie galimai pažeistą žmogaus garbę ar orumą, grasinimus, neapykantos kalbą, diskriminaciją, taip pat vertinama informacija dėl galimų neapykantos nusikaltimų, kai pranešimai yra gaunami iš www.manoteisės.lt.

REKLAMA

Policija sulaukė ir prašymų pakonsultuoti dėl pareiškimo pateikimo per www.epolicija.lt, taip pat žmonės pateikė ir kitos informacijos, kuri, jų nuomone, galėjo būti aktuali policijai dėl galimai vykdomos antivalstybinės veiklos ar netinkamo turinio publikavimo.

Iš šių pranešimų tolimesniam tyrimui iš viso buvo perduotos 32 medžiagos.

Virtualus policijos patrulis darbą pradėjo balandžio pradžioje, tuo siekiama tirti ir užkirsti kelią galimiems nusikaltimams elektroninėje erdvėje.

Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, raginami pranešti apie tai virtualiam patruliui „Facebook“ socialinio tinklo platformoje.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla anksčiau žadėjo, po dviejų-trijų mėnesių įvertinti, ar ši naujovė pasiteisina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų