naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trakų gyventojas Aurimas M. atsidūrė teisiamųjų suole, nes sėdo prie vairo būdamas neblaivus. Vyras dar bandė paaiškinti, kad įvyko nesusipratimas, bet teismas juo nepatikėjo.

Trakų gyventojas Aurimas M. atsidūrė teisiamųjų suole, nes sėdo prie vairo būdamas neblaivus. Vyras dar bandė paaiškinti, kad įvyko nesusipratimas, bet teismas juo nepatikėjo.

REKLAMA

Bylos duomenimis, jis 2021 m. birželio 16 d. apie 18.55 val., Trakų r., Paluknio sen., Pakrempės kaime, vairavo jam nuosavybės teise priklausantį automobilį „VW Sharan“.

Aurimas M. buvo nemenkai apgirtęs. Policijos pareigūnai tikrinimo metu nustatė, kad jo iškvėptame ore yra 1,74 promilės etilo alkoholio koncentracija.

Kaltu neprisipažino

Teisme kaltinamasis kaltu neprisipažino. Jis pasakojo, kad 2021 m. birželio 16 d. buvo susitaręs su draugu važiuoti į naktinę žvejybą. Susitarė, kad prieš įvažiuojant į kaimą susitiks, nes draugas nežinojo, kur jis gyvena.

Jis atvažiavo anksčiau, apie 17-18 val., ir automobilį pastatė ant žvyrkelio, į Lygainių kaimą, Vilniaus kryptimi. Jis tikėjosi, kad draugas privažiuos prie jo automobilio ir tada jam paskambins, todėl nuėjo pas kaimynus.

REKLAMA

Kaimynų namuose jam pasiūlė išgerti alkoholio. Trise išgėrė 0,5 l butelį degtinės, tada dar 1 l alaus. Tuomet kaimynai norėjo eiti tvarkyti kapinių, o jis nuėjo laukti draugo į automobilį.

REKLAMA

Sėdėjo  automobilyje, jautėsi stipriai neblaivus, buvo įsijungęs radiją, todėl užvedimo rakteliai buvo spynoje, nes ištraukus raktelį radijas nebegrotų. Po 5-7 min. pamatė „atskriejantį“ kaimyno S. S. automobilį, kuris taip atsitrenkė į jo automobilį, kad šis pariedėjo.

Kaltinamasis S. S. automobilį gerai žino, nes jiedu yra kaimynai. Pagalvojo, kad jis jam netrukdė važiuoti, jis tiesiog į jį atsitrenkė. Vyras pasakojo, kad jiedu labai blogai sutaria dėl S. S. šunų.

REKLAMA

Po susidūrimo jis išsigando, nežinojo ką daryti, nesuprato kas įvyko, jautė stresą. Po susidūrimo prasidėjo kivirčai, tai matė iš S. S. veido išraiškos. Klausė jo: „ką tu darai?“, daugiau neprisimena, nes buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Įvykio vietoje susirinko daugiau žmonių. Parodė, kad atvykę policijos pareigūnai paklausė kas vairavo, jis pasakė, kad jis pats, bet jie nepaklausė ar įvykio metu vairavo būtent jis, būtent tuo metu, kai įvyko susidūrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Tada jam uždėjo antrankius, pasodino į automobilį ir  išvežė į policijos įstaigą. Dėl eismo įvykio kaltu buvo pripažintas S. S.

Pareigūnų liudijimai

Liudytojas Artūras Blaževičius parodė, kad 9,5 metų dirba policijoje, kaltinamojo nepažįsta, pirmą kartą matė jį įvykio metu.

Tąkart jis dirbo su kolega Egidijumi Buividavičiumi, gavo pranešimą, kad Pakrempės kaime įvyko eismo įvykis, vienas iš dalyvių yra galimai neblaivus.

Pranešimą gavo apie 19 val. Įvykio vietoje buvo automobiliai „Audi Q7“ ir „VW Sharan“. Jis nustatė, kad „Sharan“ vairuotojas yra neblaivus.

REKLAMA

Eismo įvykio vietoje išsiaiškino kaltininką, kuriuo pripažintas automobilio „Audi Q7“ vairuotojas. Buvo įregistruotas eismo įvykis, kaltininkui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Neblaiviam vairuotojui buvo nustatytas vidutinis neblaivumo laipsnis. Eismo įvykio kaltininkas aiškino, kad važiavo ir pamatė atvažiuojantį automobilį, kaltinamasis laikėsi arčiau dešiniojo važiuojamosios kelio dalies krašto, tačiau neišvengė susidūrimo.

Automobilis „Audi Q7“ atsitrenkė į „VW Sharan“.  Kaltinamasis aiškino, kad važiavo ir į jį atsitrenkė priešais atvažiavęs automobilis. Kaip automobilis „Audi Q7“ atsidūrė priešpriešoje, šio automobilio vairuotojas nesugebėjo paaiškinti.

REKLAMA

Pareigūnas pasakojo, kad kaltinamajam buvo nustatyti neblaivumo požymiai: nerišli kalba ir nekoordinuoti judesiai. Jis neprisiminė, ar buvo jo sklido alkoholio kvapas.

Griežtas teismo verdiktas

Teismas nusprendė Aurimą M. pripažinti kaltu dėl vairavimo išgėrus ir paskirti jam 3,4 tūkst. eurų baudą. Vyrui uždrausta 2 metus naudotis specialia teise – vairuoti kelių transporto priemones, šį terminą skaičiuojant eismo įvykio dienos.

Taip pat nuspręsta konfiskuoti 1260 eurų įvertintą „VW Sharan“ automobilį. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų