Iš merginos besityčioję ir ją mušę jaunuoliai išsisuko: trise turės sumokėti vos 200 eurų

Draugių susitikimas Vilniuje prie ežero vienai jų baigėsi itin skaudžiai. Prie merginų kompanijos prisijungė keli jaunuoliai (du iš jų pilnamečiai), kurie iš pradžių nesukėlė jokių įtarimų, atrodė draugiški.

Vis dėlto, kai viena iš merginų nutarė keliauti namo ir atsisveikino su visais, trijų jaunuolių kompanija – du pilnamečiai ir vienas paauglys – atėmė iš jos telefoną. Iš pradžių jie tyčiojosi mėtydami telefoną vienas kitam.

Tada į darbą paleido rankas. Merginai buvo suduoti mažiausiai 45 smūgiai. Kai apdraskyta ir apdaužyta mergina grįžo namo, jos mama iškart kreipėsi į policiją. Tiesa, nukentėjusioji iš pradžių net nenorėjo pasakoti, ką patyrė.

Teisė 2 iš 3

Dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo į teisiamųjų suolą sėdo du pilnamečiai R. B. ir A. M. Trečias egzekucijoje dalyvavęs paauglys dėl per jauno amžiaus negalėjo būti teisiamas.

Teismas nustatė, kad mušdami jie sukėlė merginai fizinį skausmą bei nežymiai sutrikdė jos sveikatą. Bylos duomenimis, 2019 m. balandžio 28 d., apie 17 val., prie vieno Vilniaus ežero, jaunuoliai smurtavo prieš merginą.

Jie ne tik sudavė smūgius kumščiais, bet ir spardė telefoną atgauti bandžiusią nukentėjusiąją. Medikai nustatė kraujosruvas jos šlaunyse, odos nubrozdinimus. Abu pilnamečiai teisme prisipažino padarę nusikaltimą.

Jie pasakojo, kad tą dieną prie ežero buvo susirinkusi draugų kompanija. Dalis jų vartojo alkoholinius gėrimus. Nukentėjusioji, anot kaltinamųjų, laidė necenzūrines replikas jų atžvilgiu, todėl jie nusprendė merginą pamokyti.

Kaltinamieji teigė, kad jie žaidimo forma trankė merginai per sėdmenis, šlaunis. Kiek kartų trenkė, jie neatsimena, bet nemano, kad galėjo būti suduoti 45 smūgiai. Smūgius jie sudavė nestipriai. Po to įvykio, abu bandė atsiprašyti nukentėjusiosios, atlygino žalą ligonių kasoms, tačiau susitaikyti su ja nepavyko.

REKLAMA

Vaikinai teigė, kad merginos mama jiems grasino, pareiškė 2 tūkst. eurų civilinį ieškinį. Vienas iš teisiamųjų manė, kad toks ieškinys yra per didelis. Kitas su civiliniu ieškiniu sutiko.

Merginos versija

Teisme apklausiama nukentėjusioji pasakojo, kad tą dieną ji susitarė su draugėm važiuoti prie ežero. Buvo trys mergaitės ir keli berniukai. Jie kalbėjosi, o po to ji su draugėmis nusprendė eiti pabraidžioti, atsisėdo ant smėlio, atėjo draugų draugai.

Tarp jų buvo ir abu teisiami pilnamečiai. Jie pasisveikino, atrodė draugiški. Pabuvus kartu, ji atsisveikino su visais ir jau norėjo išeiti, tačiau staiga vienas vaikinų paėmė jos telefoną. Ji prašė atiduoti telefoną, bet šie neklausė.

Ji vis prašė atiduoti telefoną, tačiau nesėkmingai, tada jie atsisėdo ten ant žolės ir visi pradėjo vartoto alkoholinius gėrimus. Vaikinai pradėjo mėtyti vienas kitam telefoną. Mergina buvo pargriauta ant žemės.

Kažkuris laikė ją prispaudęs prie žemės, o kiti trankė per kojas. Mergina įsitikinusi, kad jai sudavė keliasdešimt kartų, jai daužė per šlaunis su delnais, stipriai, iš visų jėgų. Ji tvirtino, kad jautė didelį skausmą.

Teismo sprendimas

Teismas nusprendė šią bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Kadangi abu kaltinamieji prisipažino padarę nusikaltimą, jie buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Vis dėlto, jiems abiem paskirtas pusės metų elgesio apribojimas, nustatant įpareigojimus tęsti mokslą bei darbą, o jo netekus be pažeidimų registruotis Užimtumo tarnyboje bei būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su mokslu, darbu arba gydimusi asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Teismas taip pat nusprendė, kad nukentėjusiai merginai teisiamieji privalės atlyginti 200 eurų neturtinę žalą. Tai yra net 10 kartų mažesnė suma nei prašė nukentėjusiosios mama.


Rašyti komentarą...
R
Rosas
2020-12-05 21:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
po 2000e kiekvienam reikejo priteist, o po to nuplakti lazda per padus po 10 kirciu !
Atsakyti
-3

T
Tom
2020-12-05 21:41:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pipec, o jei ji būtų mirus. Tai vistiek 200 eurų. Kas per teisėja, jai sugalva negerai. Blyn pasityčiojimas...
Atsakyti
-2

A
As
2020-12-05 21:36:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur cia zmogaus orumas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų