• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į policiją atvežtas kaip įtariamasis – po valandos išvežtas kaip ligonis. Medikai mano, kad nuo smūgio į galvą vyrui į smegenis išsiliejo kraujas.

REKLAMA
REKLAMA

Kas policijos komisariate nutiko šiauliečiui, kad prieš sulaikymą siautėjęs žmogus netrukus tapo ligoniu, kuriam traumuota galva?

REKLAMA

Siuntinėjo vienas pas kitą

Ši istorija  sekmadienio vakarą nutiko į Šiaulių miesto policijos komisariatą atvežtam 51-erių metų šiauliečiui Henrikui J.

Kitaip nei įprasta, šįsyk Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė gana noriai puolė pasakoti apie įvykį M. K. Čiurlionio gatvėje. Anot policijos atstovės spaudai, sekmadienį apie pusę šešių vakaro policijos pareigūnams paskambinusi M. K. Čiurlionio gatvės gyventoja pasakojo, kad į jos gyvenamojo namo teritoriją per tvorą įlipęs girtas vyras triukšmauja, reikalauja butelio degtinės.

REKLAMA
REKLAMA

Iškviesti policijos patruliai greitai sulaikė įtariamąjį, įsodino į policijos tarnybinį automobilį ir išsivežė į Šiaulių miesto policijos komisariatą, iš kurio apie 19 valandą atvykę medikai įtariamąjį išsivežė į Šiaulių apskrities ligoninę. Įtarus, kad vyrui į galvos smegenis galėjo išsilieti kraujas, šiaulietis paguldytas į Neurochirurgijos skyrių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Henriką J. sulaikė ir į policiją atvežė patruliai. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės viršininko Roberto Radavičiaus norėjome paklausti, kodėl po susitikimo su patruliais sulaikytojo galvoje buvo pastebėta trauma. Komisaras pasiūlė šnekėtis su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininku Edmundu Reimeriu. Šis išgirdęs, kuo domimės, nusiuntė atgal pas G. Smagriūnienę.

REKLAMA

Girtumą nustatė jo net netikrinę

„Jie ne medikai, jų pagrindinė užduotis buvo išvaduoti moterį nuo to vyro", - Henriką sulaikiusių patrulių veiksmus komentavo policijos atstovė spaudai G. Smagriūnienė. Nors pareigūnai įtariamojo girtumo netikrino, tačiau policijos atstovė spaudai net keletą kartų kartojo, jog vyras buvo neblaivus.

REKLAMA

„Girti žmonės šiaip irgi keistai šneka, nusišneka. Su juo nebuvo įmanoma susišnekėti, šnekėjo apie kažkokias spectarnybas", - teigė G. Smagriūnienė. Anot jos, pats įtariamasis nesiskundė blogai besijaučiantis, tik vėliau Henriką vežant į komisariatą pareigūnams kilo abejonių, kad sulaikytasis turi sveikatos problemų. Tuomet ir iškviesti medikai. Kur vyras galėjo susižaloti, ar buvo sužalotas, policijos atstovė spaudai tikino negalinti pasakyti, bet Henriko teistumus vardijo kaip iš pypkės, nors kitais atvejais gana šykščiai teikdavo tokią informaciją. G. Smagriūnienė  vardijo, kad praeityje Henrikas teistas už vagystes, plėšimą bei nužudymą, tarsi teistus žmones mušti būtų mažesnė blogybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pakalbinti Henriko J. „Šiaulių naujienoms" nepavyko dėl jo sveikatos būklės.

Po incidento – pareigūnų pasitarimas

Nors tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo dar tebevyksta, laikinai Šiaulių miesto policijos komisariatui vadovaujantis Pavelas Šegurovas suskubo ginti saviškius, esą įtariamasis negalėjęs būti sužalotas jo vadovaujamame komisariate, o pareigūnai dėl sulaikytojo galvos traumos esantys niekuo dėti.

REKLAMA

Vis dėlto policijos komisariato vadovo pareigas einantis P. Šegurovas pripažino, kad komisariate įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų įrašai dar neperžiūrėti. Tai esą bus padaryta vėliau – atliekant ikiteisminį tyrimą.

Įtarimą, jog šioje istorijoje ne viskas gali būti taip, kaip pateikia policijos pareigūnai, sukėlė tai, jog apie sužalotą vyrą miesto policijos galvos kalbėjosi pasitarime pas Šiaulių apskrities policijos vadovą Egidijų  Lapinską. Negi policijos vadovai susirinkimuose aptarinėja kiekvieną viešosios tvarkos pažeidimą?

REKLAMA

„Per pasitarimą pas vyriausiąjį komisariato viršininką jis labai smulkiai paaiškino visą informaciją, kurią jis buvo surinkęs iki to momento... Jis (Henrikas, - aut. past.) buvo sužalotas kažkokioje kitoje vietoje.

Kol aš vadovauju, tai tikrai nedažnas įvykis. Apskritai per metus gal būna porą-trejetą kartų tokių įvykių... " - kalbėjo P. Šegurovas, kuris nei iš šio, nei iš to pradėjo pasakoti, kad būna atvejų, kai įkalinimo įstaigose apgyvendinti žmonės sumušimu apkaltina ir pačius pareigūnus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiaulių naujienų" žiniomis, medikams neretai tenka vykti į komisariatus teikti pagalbą sulaikytiesiems. Vieniems iš jų prireikia pagalbos, kad išsiblaivytų, kitiems – susižalojus laikinojo sulaikymo kamerose ar kitose vietose.

Žmogžudyste prisipažino nekaltas

Nors teigiama, kad policijos pareigūnai niekuo dėti dėl vyro, kuriam išsiliejo kraujas į smegenis, sužalojimų, daugelis šiauliečių vis dar prisimena ne taip seniai nuskambėjusią istoriją, kai žmogžudyste policijoje prisipažino nekaltas žmogus.

REKLAMA

Viename miestelyje netoli Šiaulių buvo rastas nužudytas žmogus. Netrukus policija sulaikė du įtariamuosius – to paties kaimo gyventojus, nevengiančius taurelės. Neilgai trukus vienas iš sulaikytųjų prisipažino su bičiuliu nužudęs žmogų, net pareigūnams parodė vietą, kurioje buvo paslėptas nužudytojo kūnas. Būtent toje vietoje policininkai ir buvo radę užmušto žmogaus lavoną. Antras sulaikytasis savo kaltę kategoriškai neigė.

REKLAMA

Vėliau abu sulaikyti įtariamieji buvo paleisti, o policija sučiupo visai kitus asmenis, kuriuos vėliau teismas pripažino kaltais dėl nužudymo ir pasiuntė už grotų. Tačiau byloje liko nekalto žmogaus prisipažinimo protokolas. Kartu su juo buvęs antrasis sulaikytas vyras, neprisiėmęs žmogžudystės, po kiek laiko parašė pareiškimą tuometiniam Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui Anatolijui Mirnyj.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogus prokuratūros vadovui rašė, kad tuo metu, kai jis buvo sulaikytas dėl nusikaltimo, kurio nepadarė, pareigūnais prisistatinėję asmenys jį mušė ir reikalavo prisipažinti. „Mane mušė rankomis, spardė kojomis, užmovė ant galvos dujokaukę ir neduodavo oro, bananu daužė man per padus. Aš vis tiek neprisipažinau", - skunde prokuratūrai teigė vyras.

Nekaltas žmogus už grotų tąkart praleido apie mėnesį, tačiau policijoje kaltų neatsirado. „Šiaulių naujienų" žiniomis, nė vienas pareigūnas nebuvo nubaustas ne tik už žmogaus sumušimą, bet ir už tai, kad nekaltą žmogų mėnesį laikė už grotų. Kai kurie iš vyro skunde minėtų pareigūnų (redakcijai pavardės žinomos, - aut. past.) iki šiol eina savo pareigas.

Po kruvino incidento – švarūs mundurai

Dar vienas atvejis buvo prie vieno iš mieste veikiančių prekybos centrų, kur kilo incidentas tarp trijų jaunuolių ir neuniformuotų policijos pareigūnais jiems prisistačiusių vyrų. Vieniems iš jų į prekybos centrą nuėjus gėrimų, vienas draugas liko stovėti lauke.

Apsipirkę vaikinai, išvydę prie draugo pristojusius vyrus, puolė į tarpą. Konflikto su vyrais norėję išvengti vaikinai pasakojo gavę ašarinių dujų dozę, buvę surakinti ir įsodinti į mašiną, o vėliau nuvežti prie komisariato ir sumušti. Po incidento policininkai vaikinus apkaltino pasipriešinimu teisėtiems pareigūnų reikalavimams, o vaikinai teigė, kad pareigūnai juos sumušė.

REKLAMA

Policininkus sumušimu kaltinantys, o patys apkaltinti pasipriešinimu pareigūnams vaikinai žiniasklaidos atstovams rodė sužalojimus bei prie  policijos komisariato pastato ant žemės pritaškytas kraujo dėmes. Ir tąkart  pareigūnų mundurai buvo išskalbti - nė vienas policininkas nebuvo pripažintas mušęs šiauliečius.

Buvo ir daugiau atvejų, kai į prokuratūrą kreipęsi žmonės skundėsi buvę sumušti policijos pareigūnų, bet bylos dažniausiai net nepasiekdavo teismo. Dažniausiai pritrūkdavo įrodymų, nors susidarė įspūdis, kad jų ir nesistengta pernelyg uoliai ieškoti. Varnas varnui akies nekerta?

Asta VOLKOVAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų