Kad ir kaip tai patraukliaI skambėtų, fizikai sako, kad keliasdešimt eurų kainuojantys aparačiukai yra nesąmonė ir dar vienas sukčiavimo būdas. O ugniagesiai dar prideda, kad tokie savadarbiai įrenginiai nesertifikuoti ir gali sukelti gaisrą.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
„Jeigu žmonės vakare atsigula į lovą ir jaučia širdies permušimus, tai pagalbininkai gali suveikti, padėti, jei bus priglausti prie skaudamos vietos“, – savo pagamintas figūrėles internete parduodantis Robertas Mackevičius, vadinantis save buvusiu kauniečiu, aiškina, kokius stebuklus daro jo įrenginiai.



„Žaisdamas vaikas su šitokia figūrėle, jisai taip pat gaus jos energiją, kuri jį darys sveikesnį“, – aiškino orgonito prietaisų pardavėjas R. Mackevičius.
Neva gerina augalų augimą, gydo kūną ir sielą
Vyras tikina, kad šiuos kubelius vaikui galima įdėti neštis į darželį, bet lygiai taip pat jie gerina ir augalų augimą. Prekiautojo įrenginiai savotiškai veikia nusinešus į darbą.
„Daugelis žmonių sakė, kad darbe įsijungę šitą prietaisą matė savo kolegas vaikštančius šiek tiek priblūdusius“, – teigė pardavėjas Robertas.
Tokie 20 eurų kainuojantys amuletai, anot internetinio stebukladario, gydo slogą. Virtuvėje po kriaukle vyras siūlo kabinti jau kitą savo prietaisą. Neva vandens savybės pasikeis gan greit ir geriant tokį vandenį pajausit pilve burbuliavimą – tai neva įrodymas, kad vanduo pradėjo savo veiklą. O štai kištukai neva gydo ir kūną, ir sielą.
„Aš pačios elektros ir nekeičiu, esmė yra iš kristalų ta energija, kuri pradeda, sakysim, mikro žaibuoti viduje, visą aplinką tarsi užkariauja“, – tikino pardavėjas.
Testavo su 4 žmonėmis
Norint sukurtais prietaisais gydyti žmones, reikia atlikti tyrimus. Robertas sako irgi atlikęs – su keturiais žmonėmis, iš kurių vienas buvo jis pats.
„Masių man nereikia, kol kas, kol nebuvo daroma labai daug, tai man daug ir nereikėjo“, – tikino prekiautojas.
Norint gydyti žmones, reikia būti mediku. Robertas medicinos nėra „ragavęs“.
„Aš dirbau signalizaciją aptarnaudamas, ir taip pat turėjau elektriko penktą kategoriją. Todėl aš suprantu, kurios medžiagos praleidžia elektrą, kurios ne. Paskui į rankas tiesiog pateko tie mokslininkų darbai, kurie nelabai plačiai aprašyti „Wikipedijoje“ ir per kitus šaltinius“, – savo šaltinius atskleidė R. Mackevičius.
Fizikai tai vadina nesąmone
Fizikai tokio elektriko gyduolio versliuką vadina paprastai.
„Tai yra visiška nesąmonė, angliškai „scamas“, ir sukčiavimo vienas būdų, kaip užsidirbti pinigų iš visiškai neveikiančios įrangos. Galbūt tas pardavėjas tiki, kad taip ir yra, jokio fizikinio pagrindo, kad kažkoks daikčiukas, kurį mes įkišame į rozetę, gali paveikti visą tinklą, pažiūrėjus video, neva dažnis kažkoks kitoks ten mūsų laiduose keliauja, tai iš principo yra neįmanoma“, – tikino Kauno technologijos universiteto fizikas Benas Gabrielis Urbonavičius.
Stebuklingi Roberto diskai kainuoja ir iki šimto eurų.
„Atsisėdat šalia rozetės, kur yra „Magma“ arba „Euforia“, ir jūs pradėsite šiek tiek įtakoti savo personalinį laiką, kiti galbūt kažkokį darbą nespės, jiems trūks kelių minučių, kad jį užbaigti, jūs pilnai užbaigsite, dar liks laisvo laiko“, – tikino orgonito prietaisų pardavėjas R. Mackevičius.
„Tas ypatingai geras. Žinoma, jokiu būdu neįmanoma, bent jau kol kas, mūsų žmonijos žinomomis technologijomis valdyti laiką tokia prasme. Aišku, tai techniškai įmanoma artėjant prie šviesos greičio, ten laikas skirtingai pradeda tekėti, bet lyg įkišus į rozetę tą aparačiuką namai ar butas nepradeda skrieti artimu šviesos greičiu“, – aiškino Kauno technologijos universiteto fizikas.
Gali kilti gaisras
Ugniagesiai perspėja – į elektros lizdą galima kišti tik sertifikuotus ir CE ženklu paženklintus gaminius.
„Nes nėra aišku, iš ko pagamintas tas pats gaminys, kokie jame panaudoti elementai tam savadarbiam įtaisui, dėl to įkišus į elektros tinklą jis gali pradėti kaisti, ko pasekoje kyla gaisras“, – regino atkreipti dėmesį PAGD atstovas Aurelijus Česūnas.
Gaminiai atrodo įtartini ir Akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai.
„Jei šie gaminiai viešoje erdvėje pristatomi kaip turintys sveikatinimo ar gydomąjį poveikį, tai gali būti laikoma klaidinančia reklama ir kelti riziką, kad žmonės rinksis neefektyvias, moksliškai nepagrįstas gydymo priemones vietoje tikros medicininės pagalbos“, – teigiama Akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos komentare.
Tarnyba ragina gyventojus būti kritiškiems ir prieš pasirenkant bet kokį sveikatinimo ar gydymosi būdą pasitarti su gydytoju.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
VISAS TV3 ŽINIAS ŽIŪRĖKITE ČIA:











































































































































































































































































